Canon Lensler

Canon EF 50mm f/1.8 II İnceleme ve Özellikleri

       Hızlı maksimum diyafram açıklığına sahip uygun fiyatlı, yüksek kaliteli standart lens.Kompakt ve hafif EF 50mm f/1,8 II standart lens, fiyatına göre harika bir görüntü kalitesi sunar.

       Canon 50 mm 1.8 Ef lensi Canonun en uygun fiyatlı lenslerinden bir tanesidir.  Uygun fiyatlı olmasıyla birlikte oldukça yüksek kalite de fotoğraflar elde etmenizi sağlayan çok kaliteli bir lenstir.  Kompakt ve hafif (Ef lensler arasında en hafif olanı 130 gr.) bir yapıya sahiptir. Canonun Full Frame ve Croplu tüm Dslr gövdeleriyle uyumludur.

        Bu Lenste kullanılan Gauss tipi optik sistem sayesinde tüm odak mesafelerinde çok keskin görüntüler elde edersiniz. Bunun yanında harika bir renk dengesine ve kontrasta sahiptir. Eğer portre çekmeye merakınız varsa ve çok fazla bütçeniz yoksa bu lensi kesinlikle öneririz. Full Frame makinelerde kullanıldığında kenarlarda oldukça yüksek seviyelerde flulaşma görebilirsiniz. APS-c sensöre sahip bir Dslr’niz varsa kenarlar da ki kararma ve flulaşma oldukça düşük seviyede kalıyor. Lens en keskin değerine f 2.2 – 2.8 arasında ulaşsa da kenarların toplanması için f9 üzerinde bir değer kullanmanız gerekiyor.

       Şimdi gelelim asıl meseleye fiyat performans açısından kesinlikle tavsiye edebileceğimiz bir lens. Türkiye garantili olarak 250 lira gibi bir fiyata bulabilirsiniz. Ancak Hayyama uğrama fırsatınız olursa 190-200 lira gibi fiyatlara da bulmanız mümkündür.

 Detaylı Özellikler

  • Standart  46° görüş açısı
  • Hızlı f/1,8 diyafram açıklığı
  • 45 cm’lik en kısa odaklama mesafesi
  • 52 mm filtre boyutu
  • Super Spectra kaplamalar, ışık lekelerini ve mercek parlamasını azaltır 

Kompakt ve yüksek performanslı standart lens

Bu lens, 130 g ağırlığıyla EF serisindeki en hafif lenstir. Gauss tipi optik sistem tüm odaklama mesafelerinde keskin görüntüler, harika renk dengesi ve kontrast sağlar.

Tam Elektronik Lens Yuvası

Başarılı EF lens ailesinin parçası olan EF 50 mm f/1,8 II’nin dahili AF motoru hızlı, doğrudan AF performansı sunar. Lens ayrıca her seferinde doğru mekanik diyafram açıklığının elde edilmesini sağlayan bir elektromanyetik diyaframa sahiptir.

Kusursuz arka plan bulanıklığı

Diyafram açıklığı hemen hemen dairesel olan diyafram, odak yapılmayan yerlere daha yumuşak ve eşit bir his kazandırır. Kusursuz bulanıklaştırılmış arka planın önündeki keskin nesneler ön plana çıkar.

Süper Spectra kaplama

Super Spectra kaplamalar, doğru renk dengesi sağlar ve kontrastı arttırır. Fotoğraf makinesinin sensöründe seken ışığın yol açtığı ortak bir sorun olan parlamayı ve gölgelenmeyi de azaltır.

Teknik Özellikler

 

Lens Türü
: Standart

Model adı
: Canon EF 50mm f/1,8 II

Odak Uzaklığı
: 50mm

35mm eşdeğer odak uzaklığı
: 80 mm (1.6x crop faktör çarpanı)

Min Diyafram
: f1.8

Max Diyafram
: f.22

Diyafram yapısı
: 6 element / 5 grup

Minimum netleme mesafesi
: 0.45m

Filtre çapı (mm):           52

Büyütme oranı 
: 0.15

Otomatik odaklama
: Var

Bağlantı noktası
: EF-S

Titreşim engelleme
: Yok

Sessiz motor
: Var

 Ağırlık
: 130 gr

Boyut
: 68.2 x 50.5 mm

Canon EF 50mm f/1,8 II ile Çekilmiş Fotoğraflar

birkarefotoğraf

Fotoğrafçılık, Fotoğraf Makineleri, Fotoğraf Ekipmanları Hakkında Bilgi ve Haberleri İçeren Fotoğraf Severlerin Buluşma Noktası.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu