Canon

Canon EOS 400D Özellikleri

 

EOS 400D ile dünya sizin oyun alanınız.10,1 Megapiksel çözünürlüğündeki üstün CMOS ve Canon’un Entegre Toz Temizleme Sistemi sayesinde, her çekimde EOS’un imzası haline gelmiş olan net, temiz fotoğrafları elde edersiniz.

Özellikler

 • 10,1 Megapiksel CMOS sensör
 • EOS Entegre Toz Temizleme Sistemi
 • 2,5″ LCD ekran
 • 9 noktalı geniş alanlı AF
 • Picture Style
 • DIGIC II
 • 27 kareye kadar seri çekimde 3 kare/sn hız
 • DPP RAW görüntü işleme yazılımı
 • Kompakt ve hafif
 • EF/EF-S lenslerle ve EX Speedlite flaşlarla uyumlu
Oyun alanınız haline getirin.
Kalite
EOS 400D’nin 10,1 Megapiksel sensörü, profesyonel EOS 1 aralığındaki üst modelleriyle aynı üstün CMOS görüntü kalitesi avantajını kullanır. Düşük ışık koşullarında olağanüstü hassas ve kesinlikle kumlanmasız görüntü veren CMOS, aynı zamanda hızlıdır ve güç tüketimi bakımından verimlidir.

EOS Entegre Toz Temizleme Sistemi
Tutarlı tertemiz sonuçlar için, komple bir toz koruma ve temizleme sistemi, EOS 400D’nin sensörünü lekesiz tutar. Farklı teknolojilerin bir arada kullanılmasıyla, toz azaltılır, uzak tutulur ve atılır. Kamera her açıldığında sensördeki tozları titreştirerek döken bir “Kendi Kendini Temizleyen Sensör Ünitesi” vardır.

Büyük parlak LCD ekran
EOS 350D’ninkinin neredeyse iki katı büyüklükte olan, son derece parlak, 2,5″ 230.000 piksellik ekranla, çalışmanızı gözden geçirmek bir zevktir. Fotoğraflar bu ekranda daha net, daha canlı ve doygun görünür. 160° görüş açısı, resimleri bir bakışta kontrol etmeyi ve başkalarıyla paylaşmayı kolaylaştırır.

Daha hızlı, daha uzun süreli 
Tek seferde bir makara filmi çekermişçesine, 3 kare/sn hızda, sürekli seri çekimle 27 büyük JPEG (10 RAW) resim çekin.

Picture Style
Picture Style ön ayarları arasında geçiş yapmak, farklı renk tepkileri ve Siyah-Beyaz efektleri elde etmek için makaranın orta yerinde film değiştirebilmeye benzer. Netlik, kontrast, renk tonu ve doygunluk ayrı ayrı ayarlanabilir.

Yüksek hassasiyette, 9 noktalı geniş alan AF ayarı
Merkezin dışındaki hedeflerle ve ‘üçte bir kuralı’ kompozisyonlarıyla bile hızlı ve kesin odaklama için, tüm sahnedeki dokuz sabit odaklama noktası arasından seçim yapabilirsiniz.

DIGIC II
Bu mini süper bilgisayar, renkleri hassas, kesin ve hızlı bir şekilde oluşturur. Hızlı ve güç tüketimi bakımından verimli olan DIGIC II ayrıca 0,2 saniyelik çok hızlı başlangıç süresi sunar.

Digital Photo Professional (DPP) yazılımı
Kamerayla birlikte verilen DPP, yüksek hızda RAW görüntü işleme olanağı verir.

Hafif ve kompakt
Kamerayı koruyan sağlam, dayanıklı gövde, aynı zamanda ağırlığın sadece 510 gram olmasını sağlar.

EF lensler ve aksesuarlar
EOS 400D, 60’ı aşkın EF ve EF-S lensin tümüyle ve EX Serisi Speedlite flaş ünitelerinin tamamıyla uyumludur. E-TTL II, odak uzaklığı ve mesafe bilgileri gibi verileri, uyumlu EF lenslerden Speedlite flaşlara aktararak, tutarlı şekilde hassas flaş pozlaması sağlar.

Bağlantı olanakları
Video Çıkışı, resimlerin TV ekranında izlenmesini sağlar. USB 2.0 Yüksek Hızlı bağlantı sayesinde, hızlı veri aktarımı standart olarak gelir.

birkarefotoğraf

Fotoğrafçılık, Fotoğraf Makineleri, Fotoğraf Ekipmanları Hakkında Bilgi ve Haberleri İçeren Fotoğraf Severlerin Buluşma Noktası.

İlgili Makaleler

8 Yorum

 1. Yıl 2018 az kullanılmış bir tane buldum 500TL civarı almaya değer mi? Teşekkürler

 2. Abi siz bunu yazmışsınız da ben pek fazla anlamadım alına bilecek bir kamera mi 1080 p kalite felan mi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu