Fotoğraf Makineleri

Dünyanın En Yaratıcı Şipşak Fotoğraf Makinesi

Şipşak fotoğrafçılığın sınırlarını dünyanın en yaratıcı Lomography şipşak fotoğraf makinesinin eğlenceli özelliklerini bir arada sunan Lomo’Instant ailesine yeni bir üye katıldı: Lomo’Instant Reykjavik Edition. Lomo’Instant, kolay kullanılan özelliklerinin yanı sıra, sınırsız yaratıcılık opsiyonları ile donatıldı. Böylece, yeni başlayanlardan, fotoğrafçılık uzmanlarına kadar herkes için ideal fotoğraf makinesi. İzlanda’nın ünlü olduğu manzaralardan ve kuzey ışıklarından esinlenilerek tasarlandı.

sip-sak-fotograf-makinesi

  • Dahili geniş açılı lensinin yanı sıra, Fisheye, Yakın Çekim ve Portre lens eklentileri ve fotoğrafları bölmek için Splitzer aksesuarı var
  • Flaşlı ya da flaşsız çekimler
  • Limitsiz çoklu pozlama
  • Işık oyunları ve gece çekimleri için sonsuz uzun pozlama
  • Kırmızı, mavi, mor ve sarı flaş filtreleri
  • Kolay iki adımlı odaklama
  • Her yere yanında taşıman için ideal boyut
  • Yüksek kalite ve rahatlıkla bulunabilen
  • Fujifilm Instax Mini film ile kullanım

sip-sak-fotograf-makinesi-5

Lomo’Instant Reykjavik Edition paketi, farklı perspektifleri deneyimleyebilmen için çoklu pozlamalarını bölebileceğin bir Splitzer aparatının yanı sıra, 3 lens eklentisi (Fisheye, Yakın Çekim ve Portre) içeriyor.

sip-sak-fotograf-makinesi-4

Makine Teknik Özellikleri

Film Formatı: Fujifilm Instax Mini Film

Pozlama Alanı: 42mm x 64mm

Enstantane: 1/125s / Bulb

Diyafram: f/8, f/11 f/16, f/22, f/32

Film Çıkarma Mekanizması: Motorlu

Çoklu Pozlama: Evet

Dahili Flaş GN: 9(m)

Otomatik Flaş Desteği: Evet

Batarya: 6V (4x AAA pil)

Tripod Bağlantısı: Evet

Deklanşör Kablo Bağlantısı: Evet

Lomo’Instant Reykjavik Satın Almak için:  http://shop.lomography.com/tr/cameras/lomo-instant-reykjavik

Lomography De Nedir?

Uluslararası Lomography Topluluğu, deneysel ve yaratıcı anlık fotoğrafçılığa adanmış küresel olarak aktif bir kuruluştur. Dünya çapında bir milyondan fazla üyesiyle, Lomography konsepti; bulanıklığı, interaktifliği ve çılgın yaşam tarzını kapsar. Yenilikçi fotoğraf makineleri, film, laboratuvar hizmetleri ve fotoğraf aksesuarları ve sürekli genişleyen tasarımları sayesinde, yaratıcı yaklaşım olarak amacı herkesi fotoğrafçılığa teşvik etmek ve bütün dünyaya bu yaratıcılığı yaymaktır. Online topluluğumuz ve Lomography Gallery Store’larımız tüm dünyada ürünlerimizi sunmakta ve fikir alışverişleri, atölyeler, buluşmalar ve bütün Lomografik ihtiyaçlarınızla ilgilenmekte. Lomography Topluluk üyelerinin çabaları ve becerileri ile anlık akışı hiç bitmeyen gezegenimizdeki bütün her şeyi görüntülemek – sayısız kişinin gözüyle gördüğü gibi tam anlamıyla küresel bir “Lomografik” porte yaratmak istiyoruz.

Lomograficiler De Kimler?

Lomograficiler, herhangi biri ya da herkes olabilir! Kadın ya da erkek, uzun ya da kısa, sağlak ya da solak, erkenci ya da gece kuşu, et sever ya da vegan, uyurken horlayan ya da müzik dinlerken mırıldanan, Marmite seven, ondan nefret eden ya da ne olduğu hakkında hiçbir fikri olmayan biri olabilirsin… şu an ya da sonrasında dijital fotoğraf çekiyor olman da bizim için önemli değil. Önemli olan, fotoğrafçılığa tutkulu olman ve sınırları mümkün olduğunca zorlamayı sevmen. Biz Lomograficiler, sürekli hareket eden zihinlere ve sürekli meraklı ruhlara sahibiz; bir sonraki çekim için casusluk yapmak ve kutsal fotografik yolculuğumuzun maceraları için sürekli yeni yerler aramak, bizim için doğal eylemler. Bizim için evren, sadece hayretle seyrettiğimiz bir yer değil; o, keşfetmek ve içinde kaybolmak gereken bir yer. Seyahat etmeyi, yaratıcılığı, deneyleri, hatalar yapmayı, paylaşmayı ve Dünya dediğimiz bu küçük gezegene bizi kene yapan sayısız duyguları keşfetmeyi seviyoruz. Eğer, benzer fikirlere sahip arkadaş canlısı topluluğumuzla tanışmak istersen, Lomography.com’da ya da dünya çapındaki birçok Gallery ya da Embassy mağazalarından birinde seninle tanışmak ve selamlaşmaktan mutluluk duyarız! Son olarak, aranızdaki pişkin istatistikçiler için işte bazı rakamlar; Lomograficilerin %44’ü erkek ve %56’sı kadın. Aramızdan %2’si 18 yaşın altında, %26’sı 18‐24, %51’i 25‐34, %15’i 35‐44 yaş aralıklarında ve %6’sı 45 yaşın üzerinde. Evet, senin de gördüğün gibi Lomograficiler gerçekten herhangi biri ve herkes!

Işığınız bol olsun…

birkarefotoğraf

Fotoğrafçılık, Fotoğraf Makineleri, Fotoğraf Ekipmanları Hakkında Bilgi ve Haberleri İçeren Fotoğraf Severlerin Buluşma Noktası.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu