• Değerli fotoğraf severler 2022 yılı sizlere daha fazla umut, daha fazla sevinç, daha fazla mutluluk getirsin. Yaşamınızda güzel yıllar, mutlu yarınlar, gerçek dostluklar hep sizlerle olsun. Yeni yılın size ve tüm sevdiklerinize sağlık, mutluluk, neşe, başarı, bolca para, sevgi ve huzur getirmesini dileğiyle. Işığınız bol olsun... Birkarefotoğraf Ekibi.

3D Pop Up Effect

windshear

New member
Gavin Hoey tarafından nasıl uygulanacağı gösterilen, etkin kullanıldığında şahsen çok beğendiğim bir tarz bu çalışma. Umarım sizlerde beğenir, benim gibi saatler harcayarak hangi fotoğrafımı bu hale sokabilirim diye düşünüp sonunda bir iki tanede kendiniz buradan bizimle paylaşabilirsiniz.

Öncelikle Gavin Hoey anlatımıyla 3D effect ;


Alttaki fotoğrafta tarafımca Varşova'da HardRock kafeden Culture Palasa bakarken çekilmiştir.

12421244294_15c71d5c4a_b.jpg
 

birkarefotograf

Administrator
Yönetici
Bu tür çalışmalar özellikle sinema sektöründe çok kullanılıyor.sizin fotoğrafınızda ayrı bir güzel olmuş. Bu alanda kitap yazmış bir arkadaşım var. Yağızalp akarsu.


iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
 

ciddi

Yönetici (Co) Administrator
Örnekte de Polonya'nun başkenti Varşova'daki "Bilim-Kültür Müzesi" binası kullanılmış. Halkın kıl olduğu bir bina bu ! Fakat simge olmuş durumda olduğundan da bir nevi zoraki kabullenilmiş :) Derler ki "Russian Brothers" bize bunu yaptı, çok teşekkür etmemiz lazım! O ise yıllarca bizi öldürdü ve sömürdü."

Bilmem bilir misiniz.

1940 yılında SSCB tarafından yapılmış etnik katliam. Yaklaşık 4.500 Polonyalı asker ve subay esir, Almanya'nın II. Dünya Savaşı'nda Sovyetler'e yenilmesi nedeniyle Alman tarafında oldukları için SSCB'nin toplama kampına gönderildiler. Burada ne olduğu hakkında bilgi edinilemediyse de, Almanlar Katyn ormanında 4.143 askerin toplu mezarıyla karşılaştılar. Bu mezar dışında daha sonra 11.000 Leh askerin daha mezarı bulundu.

Kaynak : Katyn Katliamı - Vikipedi

Ayrıca Rusya devleti bu katliamı kabul etmiştir !..
Rusya-Polonya ilişkilerinde 'Katyn düğümü' - Hürriyet
-
2010 yılında da çok feci ve bir o kadar da ilginç bir uçak kazası yaşadı Polonya'lılar !.. Katyn Katliamını anmak üzere Rusya'ya Katyn'e gitmekte olan üst düzey asker ve politikacıların olduğu Polonya Uçağı Rus hava alanına inmek üzere iken çakıldı ve kurtulan olmadı !
Polonya yönetimini taşıyan uçak Rusya'da düştü: 96 ölü, Devlet Başkanı Kaçinski öldü. Erdoğan: Umarız kazadır!! | Politika | EurActiv.com.tr – Türkiye’nin online AB Gazetesi

"Zamanında savaş mı çıkacak şimdi" gibi soru-yorumların da yapıldığı bu olaydan sonra görüldüğü gibi hiçbir şey olmadı. "Ölen ile ölünmez" deyip yaşamaya devam etti yaşayanlar !!!
 

Vendetta0

New member
Gerçekten Çok sevdiğim Süreklide kullandığım efekt. bu arada, Pen toolla seçim yaparsanız, kenarları Düz değilde dalgalı dalgalı yapabilirsiniz :begen
 
Üst