• Değerli fotoğraf severler 2022 yılı sizlere daha fazla umut, daha fazla sevinç, daha fazla mutluluk getirsin. Yaşamınızda güzel yıllar, mutlu yarınlar, gerçek dostluklar hep sizlerle olsun. Yeni yılın size ve tüm sevdiklerinize sağlık, mutluluk, neşe, başarı, bolca para, sevgi ve huzur getirmesini dileğiyle. Işığınız bol olsun... Birkarefotoğraf Ekibi.

Canon 400D kullanımı için Lutfen YARDIM

tuna855

New member
herkese oncelikle hollandadan selamlar ben gulce.

makyoz oldugum icin dukkanimin bir odasina mini bir studyo kurduk.ufak bir bilgim var fotograf cekmekle alakali ama cok yetersiz. bilgi sahibi olan bir arkadasima danistim bana yapmam gereken ayarlari soyledi fakat bir turlu yapamadim,ve isin uzmanlarina sorup cevap almak icin siteye uye oldum.sorularim sunlar;

makinem canon eos400d basit bir makine,lensi farkli hediye gelmisti guzel bir lens suan adini hatirlayamadim.ama kaliteli bir lens.studyo cekimlerinde iso nun 100 de olmasi gerektigini ogrendim onu yaptim (zaten bi tek onu yapabildim) :) shutter ayarini nereden yapacagim ? kelvin denilen sey nedir nereden ayarlicam ? ve en onemlisi diyaframi nasil degistirecem cunku M modunda cekiyorum diyafram sabit kaliyor deistiremedim bir turlu,ama av moduna aldigimda deistirebiliyorum. ornek resim atacaktim fakat nasil atildigini bulamadim,ilgili biri olursa lutfen cevaplarsa sevinirim ,simdiden tskler

birkarefotograf

Administrator
Yönetici
öncelikle forumumuza hoşgeldiniz.

Oupeahc.png

yukarda ayarların nerde olduğunu görüyorsunuz.

diyafram ayarı için aşağıdaki görsel yardımcı olur.

S3a12UW.png

başka aklınıza takilan olursa buradan sorabilirsiniz.

tuna855

New member
cok ama cooook tesekkur ederim... son sorum sudur 4-poz kandrani nasil ortaya alacagim.. cidden cok tesekkur ediyorum ve HOSBULDUK !

tuna855

New member
biraz fazla oluyorum ama unutmadan bilginize birsey daha danisacagim; isoyu 320 ye aldigimda biraz daha koyu cikmasi icin resimde siyah bir golge olusuyor? onu nasil cozumleyebilirim. simdiden tesekkur ediyorum kisa surede cevaplariniz icin

birkarefotograf

Administrator
Yönetici

tuna855

New member
evet ne yazikki yok,aksine sizin soylediklerinizi uyguladigimda cok guzel sonuclar aldim.suan makyaj yapip arada sizinle konusuyorum musait oldukca :) gercekten istedigim fotograflara yakin fotograflar yakaladim. sadece poz kandrani nasil ortaya alacagim tek o kaldi

birkarefotograf

Administrator
Yönetici