• Değerli fotoğraf severler 2022 yılı sizlere daha fazla umut, daha fazla sevinç, daha fazla mutluluk getirsin. Yaşamınızda güzel yıllar, mutlu yarınlar, gerçek dostluklar hep sizlerle olsun. Yeni yılın size ve tüm sevdiklerinize sağlık, mutluluk, neşe, başarı, bolca para, sevgi ve huzur getirmesini dileğiyle. Işığınız bol olsun... Birkarefotoğraf Ekibi.

Canon 5D

Vendetta0

New member
bununla ilgili konu açılmamış. Aranızda bu body i kullanan varmı ? Yılbaşında Makine alma evresindeyim. Kendime Ait ilk DSLR m olucak. Makro çekim yapmayı ve portre çekimi seviyorum. Nikon D5100 Düşünüyordum Sıfır. 1500 TL param var. Sırf FF diye 5D almak mantıklımı. Sonuçta ben Teknolojiyi seven biriyim ve D5100 Teknolojik bir alet. D5100 ün benim gözümdeki Tek eksik 50mm 1,8G lensinin daha pahalı olması. Siz nediyorsunuz bu konuda ? Temiz 5D bulunulabilirmi bu zamandan sonra alınırmı ? Fotoğrafı iş amaçlı çekmiyorum. Aslında hobi olduğuda söylenemez. Fotoğrafçılığı öğrenip Fotoğraf okumayı düşünüyorum.

Böylelikle ilk tavsiye konusunuda açmış oluyorum :D

ciddi

Yönetici (Co) Administrator
Galiba genesis d5100 kullanıyor. Fiyatı da epey inmiş olması gerek, D5300 çıktı diye. Valla iyi ama dediğiniz gibi 50mm. F1.8G can sıkıyor. İkinci ellerine baktınız mı ? Bence 5d FF çok masraflı olur. Şahsen ben günümüz teknolojisi şartlarında 16-18-20 mp. iso başarımı 3200'de iyi bir APS-C veya hatta ! m43 bile yeter diye düşünüyorum. Benim hedefimde de ille de Olympus PL5 var şimdilerde. 3 kere servise gidip süper hizmet aldığım bir marka. Hatta son servisinde garanti süresi 10 gün geçmiş iken bana e-posta ile acil dönüş yapıp önceki 2 servisiniz sebebi ile garanti sürenizin bitimine 14 gününüz daha var, yollayın garanti kapsamında yapılacaktır diyen bir servisi ben tebrik ederim ve tekrar o markaya ait bir ürün almayı da düşünürüm.

Hüseyin Evcan

Yönetici (Co) Administrator
bununla ilgili konu açılmamış. Aranızda bu body i kullanan varmı ? Yılbaşında Makine alma evresindeyim. Kendime Ait ilk DSLR m olucak. Makro çekim yapmayı ve portre çekimi seviyorum. Nikon D5100 Düşünüyordum Sıfır. 1500 TL param var. Sırf FF diye 5D almak mantıklımı. Sonuçta ben Teknolojiyi seven biriyim ve D5100 Teknolojik bir alet. D5100 ün benim gözümdeki Tek eksik 50mm 1,8G lensinin daha pahalı olması. Siz nediyorsunuz bu konuda ? Temiz 5D bulunulabilirmi bu zamandan sonra alınırmı ? Fotoğrafı iş amaçlı çekmiyorum. Aslında hobi olduğuda söylenemez. Fotoğrafçılığı öğrenip Fotoğraf okumayı düşünüyorum.

Böylelikle ilk tavsiye konusunuda açmış oluyorum :D

temizini bulursanız 5d almak 5100 almaktan bence daha mantıklı. full frame olması 5d yi seçmek için yeterli bir sebep. teknolojik açıdan bakarsanız olaya her yıl yeni makineler çıkıyor bu nedenle teknolojiye yetişmek pek mümkün değil. bulursanız temiz 5d alın ve asıl yatırımı lense yapın.

Vendetta0

New member
Hepinize Tavsiyeleriniz için teşekkürler. Önerilerinizi Göz önünde bulunduracağım. Araştırmamı dahada Genişletip Aynasızlarada Göz önüne almak istiyorum. birazda onları kurcalayayım :)