• Değerli fotoğraf severler 2022 yılı sizlere daha fazla umut, daha fazla sevinç, daha fazla mutluluk getirsin. Yaşamınızda güzel yıllar, mutlu yarınlar, gerçek dostluklar hep sizlerle olsun. Yeni yılın size ve tüm sevdiklerinize sağlık, mutluluk, neşe, başarı, bolca para, sevgi ve huzur getirmesini dileğiyle. Işığınız bol olsun... Birkarefotoğraf Ekibi.

Canon PowerShot SX130 IS

birkarefotograf

Administrator
Yönetici
[h=1]
lltq.jpg

Canon PowerShot SX130 IS[/h]Kullanımı kolay süper zoom
PowerShot SX130 IS, 12,1 Megapiksel ve 12x yakınlaştırma ile büyük değere sahip, yüksek yakınlaştırma çekimleri sunmaktadır. Akıllı Otomatik ve Kolay modlarıyla fotoğraf ve film konusunda uzmanlaşın ya da Tam Manuel kontrol ile yaratıcılığınızı ortaya koyun.
[h=2]Faydalar[/h]
  • IS özellikli 12x geniş açılı (28mm) lens
  • 12,1 MP sensör
  • Akıllı Otomatik ve Kolay modları, 28 sahne türünü tespit eder.
  • 7,5 cm (3,0”) LCD
  • HD filmler
  • Kendinden Zamanlı Göz Kırpma özelliğiyle Akıllı Obtüratör
  • Çekim modları, Minyatür Etkisiyle film çekmeyi de içerir
  • İpuçları ve Öneriler
  • Tam Manuel kontrol
  • i-Contrast

[h=2]Detaylı Özellikler[/h][h=3]Optik Görüntü Dengeleyici ile 12x, geniş açılı (28 mm) lens[/h]PowerShot SX130 IS, kompakt bir gövdede geniş açılı lens ile birlikte üstün bir telefoto aralığına sahiptir. 28mm geniş açılı lens ile, geniş manzaraları yakalayın ya da herkesin çerçeveye sığmasını sağlayın ve güçlü bir yakınlaştırmayla uzaktaki nesneleri daha yakına getirin.

[h=3]DIGIC 4 işlemci ile 12,1 Megapiksel sensör[/h]Yüksek çözünürlüklü sensör, etkileyici görüntüler yakalamak için A3 boyutundaki geniş karelerin baskısına olanak sağlar. Ayrıca görüntüleri kapsamlı biçimde kırpmaya ve daha büyük bir sahneden harika bir kare elde etmeye imkan verir.


[h=3]Akıllı Otomatik ve Kolay modları, 28 sahne türünü tespit eder.[/h]Akıllı Otomatik, gerçek anlamıyla otomatiktir ve her şeyi kamera hallettiği için kullanıcı güvenle çekim yapabilir. Kameranın 28 farklı sahne türü arasından en iyi resme karar verebilmesini sağlayan optimum ayarları sayesinde, her sahne analiz edilir.

[h=3]Büyük 7,5 cm (3,0”) LCD[/h]Bu büyük ekran, görüntüleri çerçevelemeyi ve oluşturmayı, menüyü görüntülemeyi ve fotoğraflar ile HD filmleri aileniz ve arkadaşlarınız için yeniden oynatmayı kolaylaştırır.


[h=3]HD Filmler[/h]Yüksek kaliteli filmler, stereo ses ve optik yakınlaştırma ile HD 720p formatında kaydedilebilir. Bu özellik, PowerShot SX130 IS'yi mükemmel aile görüntüleme aracı haline getirmektedir.

[h=3]Kendinden Zamanlı Göz Kırpma özelliğiyle Akıllı Obtüratör[/h]Akıllı Obtüratör, yüz algılama işlevini kullanır ve bir görüntüyü 3 farklı yoldan herhangi biriyle otomatik olarak yakalamanıza izin verir: Gülümseme modu (gülümseyen bir yüz tespit edildiği zaman), Kendinden Zamanlı Yüz özelliği (fotoğrafçının kareye katılmasını bekler ve çekimi bundan sonra yapar) ya da Kendinden Zamanlı Göz Kırpma özelliği (obtüratör, bir göz kırpma tespit edildikten 2 saniye sonra çalışır).


[h=3]Çekim modları, Minyatür Etkisiyle film çekmeyi de içerir[/h]Yeni çekim modları, yaratıcı deneyimleri daha eğlenceli hale getirmektedir. Balık Gözü lens etkisiyle ya da Minyatür Etkisiyle çekim yapın (manzara görüntülerini küçük modeller gibi gösterir), renklerin canlılığını arttırmak için Muhteşem Renkler modunu kullanın veya modellerinize retro etkisi kazandırmak için Poster Etkisini seçin.

[h=3]İpuçları ve Öneriler[/h]Çekim ve yeniden oynatma menüsündeki pek çok işlev, kullanma kılavuzunu okuyarak zaman kaybetmenizi önlemek için spot üzerinde yardım amaçlı kısa açıklamalar içermektedir.


[h=3]Tam Manuel Kontrol[/h]Kameranın obtüratör hızını ve diyaframını kontrol etmenizi ve benzersiz resimler çekmenizi sağlayan Tam Manuel moduyla bütün kontrolü elinize alın.

[h=3]i-Contrast[/h]Geliştirilmiş i-Contrast, çekim veya izleme sırasında gölgelerdeki ayrıntıları koruyarak ve aydınlık bölgelerde aşırı pozlamayı engelleyerek dinamik aralığı sahneye göre optimize eder. Sonuç olarak mümkün olan en iyi kontrasta sahip doğal görüntüler sunar.

 
Üst