• Değerli fotoğraf severler 2022 yılı sizlere daha fazla umut, daha fazla sevinç, daha fazla mutluluk getirsin. Yaşamınızda güzel yıllar, mutlu yarınlar, gerçek dostluklar hep sizlerle olsun. Yeni yılın size ve tüm sevdiklerinize sağlık, mutluluk, neşe, başarı, bolca para, sevgi ve huzur getirmesini dileğiyle. Işığınız bol olsun... Birkarefotoğraf Ekibi.

Canon Sx150, 160 ve 170IS karşılaştırmalı ürün tavsiyeleri için önce bakılası kaynak

ciddi

Yönetici (Co) Administrator
Kompakt makinalar içinde ekonomik ama yetenekli bir model araştıran kullanıcılar kısa bir araştırma neticesinde Canon'un bu modellerinden birisine rastlayacaktır. Fotoğraf makinasının teknik yetenekleri konusunda açıklamalar yaptığım konu bu sebeple faydalı olabilir diye düşünüyorum. Açıklamanın olduğu link :
http://forum.birkarefotograf.com/ca...-canon-sx150is-sx160is-sx170is-almaliyim.html

Makinanın, serinin eksi yönleri yok mu ? Elbette var. Mükemmel makina zaten yoktur bana göre. En ilginç bulduğum eksikliği panorama modunun olmaması. Bu çok büyük bir sorun mu peki ? Bence değil. Bir program ile panoramayı bilgisayarınızda da kolayca yapabiliyorsunuz. Üstelik size daha esneklik de tanıyor bu programlar. Ücretsiz ve çok basit kullanımı olan bir programı değerli üyemiz [MENTION=67]Stainless..[/MENTION] paylaşmış ve kullanımını anlatmış.

Buyrun : http://forum.birkarefotograf.com/pa...rosoft-ice-ile-panoramik-fotograf-yapmak.html

Bazen bir eksik yönü olarak da 2 kalem pil ile çalışmasını gösterdiklerine denk geliyoruz. Bunun bir eksik yön olması tamamı ile kişisel tercihe göre değişebilen bir durumdur. O sebeple bu özelliğini eksi yön olarak göstermek bence adil değil. Sizin istemediğiniz bu özellik bazı kişiler için istenilen bir özellik olabiliyor çünki. Ayrıca günümüzde 4 adet kalem pille çalışan fotoğraf makineleri de var iken Sx1XX serisi 2 kalem pil ile olduçka verimli bir seri. Batarya ve orijinal şarj cihazı bulmak, herhangi bir bozulma, kırılma, arıza durumunda bunları temin etmek daha zor olacaktır. O ise şarjlı kalem pil ve bunu şar edecek alet Dünya'nın her yerinde bir çok seçenek ile elinizin altında olacaktır. Mesela yurdışında tatildesiniz şarjınız her gün sizi yarıda bırakıyor. Yurtdışında bir yerden markaya ait batarya temini mi kolay olacaktır yoksa herhangi bir marketten bulabileceğiniz şarjlı pili temin etmeniz mi ? Diyelim ki taşıma veya tur esnasında olmaz ya oldu da şarj cihazına bir şey oldu, orijinal batarya şarj cihazını bulmak ne kadar kolay olabilir ? Peki kalem pil şarj cihazını bulmak ?! İlle yurtdışı da olmayabilir, ilk kez gittiğiniz ve çok iyi bilmediğiniz yurt içinde bir tatil yerinde de aynı sıkıntıyı yaşayabilirsiniz.
 
Son düzenleme:
Üst