• Değerli fotoğraf severler 2022 yılı sizlere daha fazla umut, daha fazla sevinç, daha fazla mutluluk getirsin. Yaşamınızda güzel yıllar, mutlu yarınlar, gerçek dostluklar hep sizlerle olsun. Yeni yılın size ve tüm sevdiklerinize sağlık, mutluluk, neşe, başarı, bolca para, sevgi ve huzur getirmesini dileğiyle. Işığınız bol olsun... Birkarefotoğraf Ekibi.

Dunning-Kruger etkisi

ciddi

Yönetici (Co) Administrator
Dunning-Kruger etkisi eminim size de çok kereler rastladığınız birilerini anımsatacaktır !.. Bu nasıl bir şey ? diye kendinize sorduysaniz işte size cevabı burada !..

-Yetkin olmayan insanlar becerilerine aşırı değer biçme eğilimindedirler.
-Yetkin olmayan insanlar diğer insanlardaki gerçek beceriyi farkedememektedirler.
-Yetkin olmayan insanlar kendilerindeki yetersizliğin boyutunu görememektedirler.
-Eğer bu yetkin olmayan insanlar becerilerini geliştirmek üzere eğitilirlerse, geçmişteki eksikliklerini farkedip kabul etmektedirler.

Sonuç olarak insanlar, bir konu hakkında ne kadar az biliyorsa, o konu hakkındaki az olan bilgisi aslında ne kadar az bilgi sahibi olduğunu farketmesini engellediği gibi, sanki konuyla ilgili her şeyi biliyormuşcasına bir özgüven kazandırmaktadır.

-
Kaynak :
Dunning-Kruger etkisi - Vikipedi

jimi1984

New member
İş dünyasında deliler gibi bu tipte adam kadın tanıdım. İşin garip tarafı bir şekilde bir yerlere de gelebiliyorlar yada iyi paralar kazanabiliyor kimileri :)

Fotoğraf dünyasında da çok var :) Ben usta fotoğrafçıyım , ben profesyonel fotoğrafçıyım , ben manyağım diyen hatta akabinde özel fotoğraf dersleri verenlere bile rastladım :D

Ama sebebini asla çözemedim :)

NOT: Belki de eksikliklerini görüyorlardır bu tip adamlar. Ama Ego aç ya bir şekilde doyurması lazım.
En kolay yolu seçiyorlardır :) Kendini kendini kandırmak ve ona inanmak :)