• Değerli fotoğraf severler 2022 yılı sizlere daha fazla umut, daha fazla sevinç, daha fazla mutluluk getirsin. Yaşamınızda güzel yıllar, mutlu yarınlar, gerçek dostluklar hep sizlerle olsun. Yeni yılın size ve tüm sevdiklerinize sağlık, mutluluk, neşe, başarı, bolca para, sevgi ve huzur getirmesini dileğiyle. Işığınız bol olsun... Birkarefotoğraf Ekibi.

En Hızlı Autofocus Sony Alpha 6000

birkarefotograf

Administrator
Yönetici
Sony Televizyon ve Bilgisayar alanlarında ki başarısını bir kenara bırakarak fotoğraf makinası kolunu güçlendirmek için çalışmalarını bu alana yoğunlaştırıyor. Sony’nin yeni piyasaya süreceği fotoğraf makinası Sony Alpha 6000’ün en dikkat çekici özelliği olarak aynasız fotoğraf makinaları arasında autofocus’u anlamında dünyanın en hızlısı olacağı söyleniyor.

Sony Alpha 6000 sahip olduğu hybrid autofocus sistemi ile 25 kontrast algılama noktasında 179 bölge algılama özelliğine sahip. Bu özellikle ile inanılmaz bir hıza ulaşabilen Sony Alpha 6000 parlak, karanlık ya da ister uzak ister yakın olsun her bölgeye inanılmaz bir hızla odaklanıyor ve hiçbir anı kaçırmamanız anlamında en büyük yardımcınız olmaya aday bir fotoğraf makinası.

Öte yandan Sony Alpha 6000, NEX-6’in varisi niteliği taşıyor ancak elbette daha kompakt bir fotoğraf makinası olarak karşımıza çıkıyor. Sony Alpha 6000’ün ağırlığı ise yaklaşık 340 gram öte yandan lens olmadan Alpha 6000’in kalınlığı yaklaşık 5 cm .
Sony Alpha 6000 görüntü sensörü Sony Alpha 6000 hareketsiz cisimlerde 24.3 megapiksel görüntü yakalayabilme özelliğini barındırıyor. Bunun yanı sıra kameranın sürekli çekim modunda saniyede 11 fotoğraf çekebilme özelliği bulunuyor. Sony Alpha 6000’ın bu kadar hızlı olmasının arkasında ise Bionz X işlemcisinin üstün performansı yer alıyor.

Kameranın arka tarafında bulunan LCD ekran değişik çekim durumlarına göre çeşitli hareket kabiliyetine sahip ancak dokunmatik özelliği bulunmuyor. Öte yandan dahili OLED vizör ve televizyona direk bağlama imkanı sağlayan HDMI girişide Alpha 6000’in üzerinde mevcut. Alpha 6000’i wi-fi bağlantısı ile doğrudan akıllı telefonunuza yada tabletinize bağlayabilirsiniz. Wi-fi’ın yanı sıra NFC özelliğini de barındıran Alpha 6000 dokundurarak da diğer cihazlar ile iletişim sağlayabilme özelliği ile de rahat bir kullanım vaat ediyor. NFC ve wi-fi bağlantıları ile fotoğraflarınızı çok hızlı bir şekilde diğer cihazlarınıza aktarabiliyorsunuz.

kaynak

Dünyanın En Hızlı Autofocus'u Sony Alpha 6000'de « Scroll Scroll
 
Üst