• Değerli fotoğraf severler 2022 yılı sizlere daha fazla umut, daha fazla sevinç, daha fazla mutluluk getirsin. Yaşamınızda güzel yıllar, mutlu yarınlar, gerçek dostluklar hep sizlerle olsun. Yeni yılın size ve tüm sevdiklerinize sağlık, mutluluk, neşe, başarı, bolca para, sevgi ve huzur getirmesini dileğiyle. Işığınız bol olsun... Birkarefotoğraf Ekibi.

Fırsatlar ve Kampanyalar !..

bipekkan

Super Moderator
Bu ülkede çoluğunun çocuğunun rıskından kesip adına devlet dedikleri bu örgüte (!) borcunu zamanında ödeyenler APTAL SALAK,GERİ ZEKÂLI,IDIOT (Dummkopf),AHMAK, EBLEH,STUPID kısaca bunlar benim aklıma gelen yerli yabancı SIFAT' lar, oluyoruz, genelde bilinçli olarak borcunu yatırmayanlarda UYANIK ve AÇIKGÖZ oluyor.
Walla bu ülke tam bir fırsatlar Pardon FIRSATÇILAR ülkesi.. :)

bipekkan

Super Moderator
Piyasa böyle hocam. Hesaplı olanı bulmak tüketicinin işi. Sahte indirimlere dikkat etmek lazım. Bende mecbur kalmadıkça migros türevi yerlerden alışveriş yapmıyorum. Meyve-sebze halden, diğerlerini toptancıdan alıyorum. Toplu almak her zaman daha avantajlıdır. :)
Valla Edirne' de oturmak bizim gibi Angora'da yaşayanlara göre büyük avantaj. Bizde şu an pazar ve Ulustaki halin fiyatları A101 le hemen hemen eşit yada ~%10 kadar daha pahalı. Son 11 yıldır aynen körün dediği gibi. İlk ve sonbaharda sırf adam gibi sebze yemek vb kahvaltılık gibi şeyleri yaz dönüşümüzde ya arabanın bagajına Burhaniye ve Ezine' den atıp getiriyorum Aradaki fark Angora ile %100 ve daha yukarıda farklı. Yada yetmediğinde Çankırı pazarlarına gidiyorum. Yaktığım benzinle (11 litre) bana ~%40 daha ucuza geliyor.

ciddi

Yönetici (Co) Administrator
Hocam doların alevi ile çok yakında her şeye çok feci bir bindirme gelir. Uçuyor dolar, yüksek irtifalarda, atmosferin üst sınırlarına erişti gibi. Uzaya gidecek utanmadan bize Ay'dan balıklama dalıp girecek !..

İmportant

Moderator
[MENTION=73]bipekkan[/MENTION]

Edirne büyük şehirlere göre daha hesaplı hocam. Ulaşım sorunu olmaması büyük avantaj. İş imkanları kısıtlı olsa da birçok konuda büyük şehirlerden daha avantajlı.

bipekkan

Super Moderator
Hocam doların alevi ile çok yakında her şeye çok feci bir bindirme gelir. Uçuyor dolar, yüksek irtifalarda, atmosferin üst sınırlarına erişti gibi. Uzaya gidecek utanmadan bize Ay'dan balıklama dalıp girecek !..
OOOOO ! çoktan girdi bile. 97 oktan benzin 5.05 TL, 95 okt. 4.96 TL. İki ay önce en son 4.72 TL' ye almıştım. Arabaya binmek zaten LUXUS (!) halde. Çalıp çırptıklarını biz finanse ediyoruz. Hangi birini yazayım.Esas dananın kuyruğu 2 Şubat' tan sonra kopacak.Dolar 3.oo TL de olsa çok bir etkiyi görmüyoruz ithal mallarda. Kredi kartı alış verişlerinde biliyorsunuz sınırlama 2 Şubattan sonra geçerli. Tüm büyük market ve tekno marketler kartlar arasında seçicilik yaparken şimdi tüm kartlara max. 12+3 hatta 20 aya kadar vade yapıyorlar fiyatlar dolar için 1.92 de sabitlediler Yani RAF boşaltmaya başladılar. Sabah ortalama fiyatı 600 TL civarında olan Samsung Galaxy Win Duo' yu 395 TL' ye Ankara toptancısından aldım.(Hiç ihtiyacımda yokken) Orada bana satışı yapan hanımda aynı lafları söyledi. Şimdi ye kadar daha doğrusu Eylül sonuna kadar ithal edilenleri satıyorlarmış ve 2 Şubat sonrası bu telefonun satışı 800 TL civarında veya biraz daha az olabilirmiş (1$=2.17 TL ye göre)Kapabilirsem birde I7 Toshiba yada Monster düşünüyorum. Asıl tokmak 2 Şubat ve bana göre 30 Mart yerel seçimler sonrası inecek kafamıza.