• Değerli fotoğraf severler 2022 yılı sizlere daha fazla umut, daha fazla sevinç, daha fazla mutluluk getirsin. Yaşamınızda güzel yıllar, mutlu yarınlar, gerçek dostluklar hep sizlerle olsun. Yeni yılın size ve tüm sevdiklerinize sağlık, mutluluk, neşe, başarı, bolca para, sevgi ve huzur getirmesini dileğiyle. Işığınız bol olsun... Birkarefotoğraf Ekibi.

Forum Tanıtımı Ve Özelliklerinin Kullanılması

birkarefotograf

Administrator
Yönetici
Evet arkadaşlar bu başlık altından forum tanıtımını ve özelliklerini sizlerle paylaşacağım. Bu sayede forumu daha etkin ve yetkin kullanabilceksiniz.

1-Profil Ayarları

Giriş yaptıktan sonra sağ üst menüde Profil ayarlarını Görmektesiniz.

nfeg.png


buraya giriş yaptıktan sonra açılan sayfada sol menüde profili düzenle var.

zyw5.png


profili düzenleye girdiğiniz zaman sizi bu ekran karşılayacak. yani profil düzenleme ekranı. ( bu linktende ulaşabilirsiniz. http://forum.birkarefotograf.com/profile.php?do=editprofile)

qaqi.png


buradan bilgilerinizi düzenlerseniz. hem profilinizde. (sağ üst köşede menüde görebilirsiniz. kendi profil ekranınızı başkalarıda görebilir. ) hemde

mesajlardaki avatar kısmının olduğu yerde bu özellikleriniz görünür.

zs5p.png

gördüğünüz üzere. portfolyo adresiniz, flickr adresiniz, 500px adresiniz, facebook adresiniz, ikon şeklinde görünür. buralara diğer kullanıcılar tıklayınca verdiğiniz adreslere gider.

ayrıca. fotoğraf makineniz seçip model ve lensinizi girerseniz. girdiğiniz fotoğraf makine markası yine görünür. üzerine fare ile gelince makinenizin modeli ve lensinizde görünür.


2- Devam edecek....
 

birkarefotograf

Administrator
Yönetici
2- Forumun Takip Edilmesi

forumdaki yeni konuları ve yeni mesajları farklı şekilllerde takip edebiliriz.

1. yöntem. el alt kısımdaki alandan takif yapılabilir.2. yöntem . sağ kısımdan takip edebiliriz.3. Yöntem. Ana menüde Neler Yeni ? kısmından takip edebilirsiniz.4. yöntem.

Favori konularımdan Favorilerinize eklediğiniz konuları ve mesajları takip edebilirsiniz.5. yöntem konularım ve mesajlarım kısmından kendi açtığınız konuları ve mesajınızın bulunduğu konuları takip edebilirsiniz.6. yöntem Sağ üst menü bildirim alanı. Sağ üst menüde bildirim alanından şunları takip edebilirsiniz.

a-sizden alıntı yapılmışsa bu alanda gösterilir.
b- [MENTION=177]denizci86[/MENTION] bu şekilde sizden bahsedilmişse bu alanda gösterilir.
c- Özel mesaj gelmişse buradan gösterilir.
d- sizin konunuzu yada mesajınızı beğenen olmuşsa buradan gösterilir.
e- ayrıca kullanıcılar size itibar ekleyince yine bu alanda gösterilir.


3- devam edecek....
 
Üst