• Değerli fotoğraf severler 2022 yılı sizlere daha fazla umut, daha fazla sevinç, daha fazla mutluluk getirsin. Yaşamınızda güzel yıllar, mutlu yarınlar, gerçek dostluklar hep sizlerle olsun. Yeni yılın size ve tüm sevdiklerinize sağlık, mutluluk, neşe, başarı, bolca para, sevgi ve huzur getirmesini dileğiyle. Işığınız bol olsun... Birkarefotoğraf Ekibi.

Fotoğraf makinalarının otomatik mod başarıları karşılaştırmaları !..

ciddi

Yönetici (Co) Administrator
Çok yakında !.. ;)
Biz de klasik basın ve yayıncılık numaralarından birisini yapalım ! Ne de olsa bir yayın yapıyoruz, hakkımız ! :p
Bir çok yerde bir çok kişinin özellikle kompakt makinalar konusunda bazı modellerin otomatik mod (onların tabiri ile auto modda) fotoğraf çekimlerinin başarısız olduğu söyleniyor. Fakat bu söylentiye hiçbir kanıtlı destek bulunmuyor. İşte bu sebeple bu şehir efsanesini, sanal efsaneyi, fotoğraf makinası efsanesini doğrulamak yada çürütmek üzere "birkarefotoğraf.com" olarak bir çok kareden oluşacak ve sürekli güncellenecek olan kanıt dosyasını açmış bulunuyoruz ! Vatana, millete, Türk rontçuluğuna eaa şey fotoğrafçılığına hayırlı ve de uğurlu olsun.

Şimdi basın ve medyadan arkadaşların sorularını alabiliriz. Tek tek, sıra ile lütfen arkadaşlar. Arkadaşlar anlaşılmıyor, lütfen sıra ile... :rolleyes:

ciddi

Yönetici (Co) Administrator
Yakında ekleyeceğimiz örnek kanıt fotoğrafların kişisel olarak konuya katkıda bulunmak isteyen arkadaşlar için şablon olmasını önemle rica ediyoruz. Bu şablon sayesinde delilde kullanılacak modelin, modele olan mesafenin, ortamın ışık koşullarının çok yakın olmasını sağlamayı amaçlayacağız. Böylece fotoğraf makinasının haricindeki ortam koşulları sebebi ile oluşabilcek farklılıkları en aza indirgemeyi amaçlıyor olacağız. Bu sebeple düşündüğüm şablon herkesin kolaylıkla bulabileceği 1 kutu kola (marka vermeyelim, reklam olmasın ürünün isminde C.. C.. var :p ) gündüz gün ışığında, 50 cm mesafeden, makinamız ile zum yapılmadan auto modda çekilmiş fotoğraflar üzerinden arşivi oluşturmayı düşünüyorum. Henüz hiç deneme yapmadım. Çünkü kolayı içmişim, kutuyu da büzüştürüp atmışım ! Bugün bir tane alır isem en yakın zamanda işleme başlayabilirim sanırım ! Bu arada kolanın sağlığa zararlı olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Biz forumdaki arkadaşlarımızın sağlıklı ve mutlu bir ömür sürmelerini dilemekteyiz...

birkarefotograf

Administrator
Yönetici
hocam gerçekten çok güzel ve yararlı bir çalışma olacağı kanısındayım. eminim çok güzel bir arşiv elde edeceğiz ve bir çok kişinin kafasına takılan sorular yanıt bulmuş olacak. her model için ayrı konu açıp sonra tüm konuları tek bir konuda birleştirelim. böylece o modele ait soru olursa cevaplama şansımızda olur.

Vendetta0

New member
Ben Canon 600D den sonrasını baya başarılı olarak görüyorum. 300D gibi Modellerin zamanında Auto Modda Flaş açılıp olağan gücüyle patlardı. bunu düzeltmiş Canon.