• Değerli fotoğraf severler 2022 yılı sizlere daha fazla umut, daha fazla sevinç, daha fazla mutluluk getirsin. Yaşamınızda güzel yıllar, mutlu yarınlar, gerçek dostluklar hep sizlerle olsun. Yeni yılın size ve tüm sevdiklerinize sağlık, mutluluk, neşe, başarı, bolca para, sevgi ve huzur getirmesini dileğiyle. Işığınız bol olsun... Birkarefotoğraf Ekibi.

Fotoğraf Paylaşım ve Saklama Siteleri

birkarefotograf

Administrator
Yönetici
1- Fotoğraflarınızı düzenli bir hale getirebileceğiniz, ücretli sürürümde sınırsız saklama olanağı sağlayan, fotoğraflarınızı facebook twitter da paylaşma imkanı veren, android ve ios uygulaması olan bir yer arıyorsanız

Photo Sharing. Stunning Photo Websites. | SmugMug

2- Küçük bir hizmet olarak doğan Picasa zamanla bir fotoğraf depolama ve paylaşma hizmeti haline geldi. Picasa, ücretsiz düzenleme ve galeri yönetimi araçlarına sahip; masaüstü uygulaması ise fotoğraflarınızı yerel olarak takip etmenize izin veriyor. Picasa, paylaşım için Google hesabınızlabirleşiyor ve mobil uygulaması bulunmasa da Android cebinizde Picasa Web albümlerini görmeniz mümkün.

http://picasa.google.com

3- hem bir sosyal ağ ve hem de fotoğraf depolama hizmeti olmak konusunda oldukça başarılı. Hizmet ile kullanıcılar kendi aralarında veya Twitter, Facebook ile, ve hatta kendi web sitelerinde fotoğrafları paylaşabiliyorlar. Photobucket, iOS ve Android için mobil uygulamalara da sahip.

http://www.photobucket.com

4- 700 milyon'a yakın nüfusu bulunan Facebook'a fotoğraf yüklemek oldukça kolay. Sitedeki fotoğraf depolama vegaleri yönetimi araçlarının kullanımı oldukça kolay olduğundan göstermek istediğiniz fotoğraflarınız için ideal. Siteye yüklediğiniz fotoğraflardaki arkadaşlarınızı etiketleyerek onları bundan haberdar etmeniz de mümkün. Düzenleme araçları olmasa da mobil uygulamalarsayesinde istediğiniz yerden fotoğraf yüklemek çok kolay.

https://www.facebook.com

5- İnternette fotoğraf paylaşımı denince ilk akla gelen site Flickr. Pro hesabınız varsa istediğiniz kadar fotoğraf yükleyip istediğiniz sayıda galeride bu fotoğraflarınızı düzenleyebilirsiniz. Flickr'in rakipleri onu mobil uygulamalarda geçseler de (Flickr'in resmen sadece iPhone ve Windows Phone 7 uygulamaları var), açık API'sı ve dev geliştirici topluluğu, profesyonel fotoğrafçılar ve her seviyeden fotoğraf meraklıları bu açığını kapatıyor.

https://www.flickr.com

6-
500px fotoğraf servisinin resmi olarak yayınlanan iPad uygulamasıdır. Manzara fotoğrafları, vahşi yaşamdan kareler, portreler ve benzeri tüm 500px genişlikteki kaliteli fotoğrafları arşivlemektedir. Fotoğraf arşivindeki fotoğrafları llistenize ekleyebilir, yorum yazabilir, beğendiklerini indirebilir veya arkadaşlarınıza yollayabilirsiniz.- Üye kaydınızı gerçekleştirdikten sonra 14 gün boyunca servisi sınırsız kullanabilirsiniz.

Genel Özellikleri:
★ Popüler, editör seçimi, yeni eklenenler ve en gözde fotoğraflar arasından arama yapabilirsiniz. Fotoğraflar gerçek zamanlı olarak değişmekte ve her zaman hoş bir 500px resmiyle karşılaşmaktasınız.
★ Kategoriye göre listeleme seçeneği.
★ Detaylı arama
★ Her hangi bir ölçekleme olmadan fotoğrafın gerçek boyutunu görebilme.
★ 500px hesabınızla girerek beğendiğiniz fotoğrafları favorileriniz arasına alabilirsiniz.
★ Her fotoğrafa yorum yazabilir, paylaşabilir ve beğendiğinizi belirtebilirsiniz.
★ Her fotoğrafta lokasyon verisi, exif bilgileri ve diğer detayları yer almaktadır.
★ Popüler sosyal ağlarda Twitter, Facebook ve daha fazlasında resmi tüm sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.
★ Arşivinizden veya o anda gerçek zamanlı olarak slaytshow olarak görüntüleyebilirsiniz.

500px | The Premier Photography Community.

7- Gerçek profosyonellerin olduğu , herkesin fotoğrafını kabul ettirmek için uğraştığı bir site

1X - Curated photography

8-
İnternet ortamında bulunan sanat ortamı ve sanatçı topluluğudur. Kısaca dA olarak yazılır. 6 Ağustos 2000'de Scott Jarkoff veMatthew Stephens tarafından kurulmuştur. DeviantART'ın şimdiki CEO'su Angelo Sotira'dır.
DeviantART'ın amacı sanat çalışmalarını sergilemek, eleştirmek, geliştirmektir. Ocak 2006 itibarıyla sistemde 5 milyonun üzerinde kullanıcı, 18 milyonun üzerinde çalışma vardır.
DeviantART kullanıcıları resimlerini galerilerine yükleyip sergileyebilir, karalamalarını yorum alıp geliştirebilir, bazı çalışmalarını çeşitli baskı türleri ile satabilirler.

deviantART: where ART meets application!


devamı eklenecek ....
 
Üst