• Değerli fotoğraf severler 2022 yılı sizlere daha fazla umut, daha fazla sevinç, daha fazla mutluluk getirsin. Yaşamınızda güzel yıllar, mutlu yarınlar, gerçek dostluklar hep sizlerle olsun. Yeni yılın size ve tüm sevdiklerinize sağlık, mutluluk, neşe, başarı, bolca para, sevgi ve huzur getirmesini dileğiyle. Işığınız bol olsun... Birkarefotoğraf Ekibi.

Fotoğrafa tarih ekleme - Topluca exif'ten !

ciddi

Yönetici (Co) Administrator
FSViewerScreenShot1.jpg

Baskıya verilecek fotolara topluca tarih eklemek istiyorsunuz ama onca işi nasıl yapacaksınız ! Ücretsiz şu program ile oluyor işte ! Hem de size yapılışına dair video bile buldum ! Videonun 2:48'inci saniyesinde "Add Text" i seçtiği yerde gösteriyor.
-
Ücretsiz olan bu programı indirin... Sanırım içinde gelen help dosyasında da vardı nasıl yapılacağı. E benden bu kadar. Artık bilenler bilmeyenlere iletir umarım :)
http://www.faststone.org/FSViewerDetail.htm

birkarefotograf

Administrator
Yönetici
hey gidi günler hey. sırf fotoğrafa tarih ekliyor diye fotoğraf makinelerine ne paralar dökülürdü. efendim bu fotoğrafın sağ altına o günün tarihinin atıyor diye ne satışlar yapmıştı millet.

ciddi

Yönetici (Co) Administrator
Bizim öyle yapabilen kompakt filmli foto makinamız vardı. Filmi de kendi sarıyordu 2 kalem pille çalışan Japon malı bir şey idi. Hala da duruyor ! Fakat markasını hiç anımsamıyorum. Bir 36 poz takardık ona 8-10 ayda falan biterdi :) O kadar ilgiliydik fotoğrafa yani !.. Hele sahip olduğumuz 20 yıla yayarak hesaplar isem herhalde 2 yılda 1 adet 36 poz film tüketmişizdir. Böyle bir aileden ben diye biri çıktı işte. Gerçi kabuğumu da çok geç kırdım. 35 yaşımda dijital foto makinası alayım ben dedim ! Ne ise ki bu hareketim ile kardeşim için olsun benim kadar geç bu olaya girmemesini sağladım. Şimdi de ona bir 25mm F1.8 hediye ettim ;)

birkarefotograf

Administrator
Yönetici
birde abi abi diyoz ama bir 105mm mikro lens hediye eden yok. gelcek yılbaşında piyango çıkarsa noel babayı kap bizim bacadan aşağı lensi sarkıt :) abi :))

rocker_tr

Super Moderator
Tarih yazsın diye fotoğraf makinesine para vermeyi bırak almam .Ben tarih yazmasın diye uğraşıyorum bir de para verip üstünde diye yazacak. :D