• Değerli fotoğraf severler 2022 yılı sizlere daha fazla umut, daha fazla sevinç, daha fazla mutluluk getirsin. Yaşamınızda güzel yıllar, mutlu yarınlar, gerçek dostluklar hep sizlerle olsun. Yeni yılın size ve tüm sevdiklerinize sağlık, mutluluk, neşe, başarı, bolca para, sevgi ve huzur getirmesini dileğiyle. Işığınız bol olsun... Birkarefotoğraf Ekibi.

Fujifilm X-E1

birkarefotograf

Administrator
Yönetici
Fujifilm X-E1 sistem fotoğraf makinesi : Fujifilm değiştirilebilir objektifli yeni sistem fotoğraf makinesi modeli Fujifilm X-E1'i tanıttı. Son derece büyük beğeni ile karşılanan ve çok kısa süre önce tanıtılan Fujifilm X-Pro1 modelinin izinden giden yeni Fujifilm X-E1 sistem dijital fotoğraf makinesi aynı 16 megapiksel APS-C X-Trans CMOS görüntü sensörüne, üst sınıf OLED elektronik vizöre, dâhilî flaşa rağmen daha küçük ve kompakt bir gövdeye ve Fujinon XF objektifler için benzer bir X-mount lens yuvasına sahip. Kolay taşınabilen kompakt gövdesi ve hızlı otomatik netleme performansı ile Fujifilm X-E1 sistem fotoğraf makinesi X serisine heyecan getiren bir model. Fujifilm X-E1 sistem fotoğraf makinesi gümüş ve siyah renk seçenekleri ile bu sonbahar satışa sunulacak.
line.jpg
fujifilm-x-e1.jpg

Fujifilm X-E1 gövde
Japonya'da üretilen Fujifilm X-E1 dijital fotoğraf makinesi her bir öğesi ile klas ve yüksek kalite sergiliyor. Üst ve ön kısımları döküm alüminyum malzemeden üretilerek sağlam ve hoş bir görünüm kazandırılan Fujifilm X-E1 fotoğraf makinesi sahip olduğu gelişmiş çekim özelliklerine rağmen kabaca Fujifilm X100 ile aynı ölçülerde ve sadece 350 gram ağırlığında. Kauçuk malzemeden rahat tutuş sağlayan ilave grip bölümü ve cihazın ön orta kısmında merkezi olarak konumlandırılmış X-Mount lens yuvası ile ele dengeli bir biçimde oturuyor.

x-e1.jpg

Fujifilm X-E1 ve OLED vizör
Hibrit bir multi vizöre sahip olan Fujifilm X-Pro1 modelinin aksine yeni Fujifilm X-E1 sistem fotoğraf makinesinde 2.36 milyon nokta ile sınıfının en yüksek çözünürlüklü modellerinden biri yapan OLED elektronik vizör tercih edilmiş. Fujifilm X-E1 fotoğraf makinesinin vizörü kendisine özgü lens yapısında iki cam eleman ve bir çift asferik eleman içeriyor. OLED eşliğinde bu elemanlar inanılmaz yüksek bir görüntü kalitesi sunuyor. Fujifilm X-E1 sistem dijital fotoğraf makinesinin OLED paneli 1:5000 kontrast oranı ile pozlama, beyaz ayarı ve efektlerde son derece zengin renk geçişleri sağlıyor.

fujifilm-x-e1-dijital-fotograf-makinesi.jpg

16.3 megapiksel Fujifilm X-E1 fotoğraf makinesi
Sistem fotoğraf makinesi kategorisinden olan Fujifilm X-E1 daha önceki Fujifilm X-Pro1 modelinde de kullanılan aynı 16.3 megapiksellik APS-C C-Trans CMOS görüntü sensörüne sahip. Fujifilm X-E1 dijital fotoğraf makinesi hızlı ve yüksek hassasiyetli "EXR Processor Pro" özelliği ile fotoğrafseverlerin çekimle ilgili tüm beklentilerine ve ihtiyaçlarına cevap verebiliyor. X-Trans CMOS sensörden görüntüyü oluşturan sinyalleri alan EXR Processor Pro bu verileri fotoğrafseverlerin bir sonraki çekime beklemeden ve gecikme yaşamadan geçebilmeleri için süratle işliyor.

fujifilm-x-e1-sistem-fotograf-makinesi.jpg

Film Benzetim Modu ve Fujifilm X-E1 fotoğraf makinesi
Fujifilm'in yaratıcı Film Benzetim Moduna sahip olan Fujifilm X-E1 sistem fotoğraf makinesi geleneksel filmli fotoğrafçılıktaki görsel dokuları ve etkileri görüntülere başarıyla yansıtıyor. Bu özelliğiyle Velvia seçeneğinde göz alıcı ana renklerde manzara fotoğrafları sunan Fujifilm X-E1 fotoğraf makinesi Astia seçeneğinde doğal ten renkleri ve Provia ile de doğal görünümler sağlıyor. Cihazda profesyonel renkli negatif fotoğrafçılıkla ilgili iki seçenek daha mevcut.

fujifilm-x-e1-fotograf-makinesi.jpg

Full HD video kayıt özellikli Fujifilm X-E1
Fujifilm X-E1 sistem fotoğraf makinesi 1920 x 1080 piksel çözünürlükte ve 24 kare/sn hızında Full HD video kayıt çekimi gerçekleştirebiliyor. Buna ek olarak Monokrom ve Film Benzetim Modları sayesinde farklı görsel efektlerde film kaydedebiliyor ve hatta Fujifilm X-E1'in geniş sensöründen ve parlak XF lens seçeneklerinden yararlanarak son derece güzel bokeh etkili video görüntüler kaydetmek olanaklı. Fotoğrafseverler ayrıca satın alacakları bir mikrofonu takabilecekleri Fujifilm X-E1 dijital sistem fotoğraf makinesinde video çekimlerinde kristal berraklığında bir ses kalitesi elde etmek olanaklı.

fujifilm-x-e1-objektifi.jpg

Fujifilm X-E1 ve XF18-55mm kit objektifi
Kullanıcılar X-E1 fotoğraf makinelerini Fujinon XF18-55mm F2.8-4 R LM OIS objektif ile kit halinde tercih ederek 0.1 saniye gibi yüksek otomatik netleme hızında maksimum performans elde ediliyorlar. Üstün yetenekli lineer motoru ile bu yeni tanıtılan Fujinon XF18-55mm objektif CMOS sensörün yüksek hızda veri okuma performansı ve yeni geliştirilen EXR Processor Pro eşliğinde AF otomatik netleme hızında müthiş bir gelişmeye işaret ediyor. F 2.8-4.0 diyafram değerleri bu objektifin loş ışıklı ortamlarda ve az aydınlatılmış koşullarda gayet güzel bokeh etkisinde fotoğraflar çekme imkanı sunuyor.

fujifilm-x-e1-aksesuvarlari.jpg

Fujifilm X-E1 aksesuvarları
• BLC-XE1 deri kılıf
• Fujinon XF objektifler
• M Mount adaptör
• HG-XE1 grip bölümü
• EF-X20, EF-20 ve EF-42 özel harici flaş birimleri
• PRF-39, PRF-52 ve PRF-58 koruyucu filtreleri
• RR-80 uzaktan kumanda çekim cihazı

fujifilm-x-e1-test.jpg

Fujifilm X-E1 satış fiyatları
Fujifilm X-E1 sistem fotoğraf makinesi kasım ayında sadece gövde halinde 999.95 USD fiyatla satışa sunuluyor. Fujifilm X-E1 ve XF18mm-55mm (27-84mm) F2.8-4 objektiften oluşan kit halinde cihazı yine kasım ayında 1,399.95 USD fiyatla satın almak mümkün olacak. Fujinon XF14mm (21mm) F2.8 sabit odaklı objektif ile XF18mm-55mm (27-84mm) F2.8-4 objektif modelleri de kasım ayı içerisinde sırasıyla 899.95 USD ve 699.95 USD fiyatlarla satışa sunuluyor.

fujifilm-x-e1-incelemesi.jpg

ciddi

Yönetici (Co) Administrator
Ühü ühü benim PC yine geberdi şu iso fotoğrafları yüzünden :endise
Anladığım kadarı ile tek tek fotoları netten harddiske indiriyor. Tabi internet hızı, servis sağlayıcı hızı, harddiskin hızı hepsi etken. Hehe, 4 dakika oldu ben hala bekliyorum fotoğrafların hepsinin inmesini !..
-
Bir kaynağa göre X-E1'in tepki hızını, otomatik odaklama hızını vb. karşılaştırabilmeniz için birkaç farklı fotoğraf makinasının bilgileri ile paylaşıyorum.

Fujifilm X-E1 Review - Performance
Kıyaslamak açısından da birkaç başka makinanın hızlarının olduğu linkleri paylaşayım...
Olympus E-PL5 Review - Performance
Canon T4i Review - Performance
Nikon D5200 Review - Performance
Panasonic GF5 Review - Performance
-
Buradaki verilere göre en yavaşı X-E1

ciddi

6 dakika oldu daha iso test fotolarının tamamı gelmedi !.. ve nihayet 7'inci dakika bitti galiba ! Browserin alt kısmında "Transfering data 212.105.xxx.xxx yazan yazı gitti. Fakat görünmeyen fotoğraflar var. Artık benim PC'nin bittiğinden midir, yoksa siteden gelemediğinden mi bilemiyorum :)

ciddi

Peşpeşe mesajlar ile konuya eklenebilecek yeni fotoğraflı mesajların önünü kesmeye çalışıyorum :) Yoksa konuya giren komaya giren ile aynı şartları yaşayacak gibi görünüyor :eek:

1karefotograf_x-e1_basligi by Ciddi Biri, on Flickr

Tabi bu durum ilk kez bu sayfayı açan için geçerli oluyor. Sonraki açışlarda bu bekleme olmuyor. Çünki 207 mb. lık görseli harddiskinize web browseriniz cache belleğe indiriyor-kayıt ediyor ;) Bundan sonraki bu sayfaya girişlerinizde veriler netten tekrar indirilmeyip harddiskten okunuyor !..

[MENTION=54]İmportant[/MENTION]
Bence bu kadar vatandaşa, PC ye ve internete yüklenmek yerine hepsini koymak yerine 2-3 örnek ve kalanının linkini paylaşsak başlık çok daha verimli olurdu diye düşündüm ben.

Son düzenleme:

birkarefotograf

Administrator
Yönetici
spoiler mi yapsak napsak. fotoğrafları resize eden yazılım mevcut forumda ama oda yüklendikten sonra resize edebiliyor. gerçi tüm yazılımlarda öyle ya.