• Değerli fotoğraf severler 2022 yılı sizlere daha fazla umut, daha fazla sevinç, daha fazla mutluluk getirsin. Yaşamınızda güzel yıllar, mutlu yarınlar, gerçek dostluklar hep sizlerle olsun. Yeni yılın size ve tüm sevdiklerinize sağlık, mutluluk, neşe, başarı, bolca para, sevgi ve huzur getirmesini dileğiyle. Işığınız bol olsun... Birkarefotoğraf Ekibi.

Fujifilm X-E2 fotoğraf makinesi

birkarefotograf

Administrator
Yönetici
Fujifilm yeni Fujifilm X-E2 modelini duyurdu. En son APS-C X-Trans TM CMOS II görüntüleme sensörüne ve dünyanın en hızlı otomatik netleme sistemine sahip olan Fujifilm X-E2 dijital fotoğraf makinesi kendi serisinde büyük beğeni ile karşılanan ve TIPA tarafından 2013'ün En İyi Uzman Kompakt Sistem Fotoğraf Makinesi ödülünü kazanan daha önceki popüler Fujifilm X-E1 modelinin başarısı üzerine yapılandırılmış bir ürün. Fujifilm X-E2 görüntü kalitesini Full Frame fotoğraf makinelerinde elde edilen görüntü kalitesi ile karşılaştıracak kadar yeni bir seviyeye taşıyor. 0.08 saniye netleme performansına sahip olan Fujifilm X-E2'de EXR Processor II işlemciye sahip.

fujifilm-x-e2.jpg


Fujifilm X-E2 özellikleri
Fujifilm X-E2 dijital fotoğraf makinesi 16.3 megapiksel çözünürlüklü APS-C boyutlu X-Trans CMOS II görüntü sensörüne ve orijinal renk filtre dizisine sahip. Optik düşük geçirgenlikli filtre ihtiyacını ortadan kaldıran bu özellik görüntülerdeki hare etkisini minimuma indiriyor fakat bunun bedeli çözünürlük oluyor. Bunun yerine X-Trans CMOS II sensör objektiften gelen filtre edilmemiş görüntüyü yakalayıp beklenmedik bir görüntü kalitesinde kaydedebiliyor. Buna ilave olarak, LMO Objektif Modülasyon Optimasyonu ile görüntü kalitesi daha da iyileştiriliyor.
x-e2.jpg
X-E2 ile dijital fotoğraf çekimi
Değiştirilebilir objektifli X-E2 fotoğraf makinesi, serinin daha önceki modeli olan ve kullanıcılar tarafından beğeni ile karşılanan X-E1 modelindeki manuel ayarlanabilen diyafram halkası ve cihazın üst kısmındaki çekim hızı kadranı kombinasyonunu kullanmaya devam ediyor. Böylelikle fotoğrafseverler gözlerini vizörden ayırmadan cihazlarını kullanıp çekim yapabiliyorlar. Pozlama telafisi yeteneği de geliştirilmiş ve ±3 seviyesine yükseltilmiş. Fujifilm X-E2 sahibi fotoğrafçılar cihazın üst ve arka kısmında toplam 4 adet butonu özelleştirebiliyor ve böylelikle kendi tercihlerinde çekimleri kolaylıkla gerçekleştirebiliyorlar. 2.36 milyon nokta çözünürlüklü OLED vizör kadrajlama işlemlerinin hassas ve rahat biçimde gerçekleştirilmesine olanak tanıyor.
fujifilm-x-e2-fotograf-makinesi.jpg
Fujifilm X-E2 fotoğraf makinesi
X-E2'de yer verilen Digital Split Image teknolojisi manuel netlemeyi daha kolay hale getiriyor. Bu teknoloji, odaklamayı Live View canlı ön izleme ekranının merkezindeki dört şeride göre ayarlayarak kullanıcıların son derece keskin netlik elde etmelerini kolaylaştırıyor. Fotoğraf makinesinin LCD ekranı 3.0 inç büyüklüğüne yükseltilmesine rağmen cihazın gövde yapısı daha ince tutulmuş. Çizilmeye dayanıklı yüzey de yansımaları azaltarak görülürlüğü arttırıyor ve böylece görüntü kalitesinin çok daha kolay ve sağlıklı değerlendirilmesini sağlıyor.
x-e2-fujifilm.jpg
Fujifilm X-E2 fiyatı
Sadece gövde olarak Fujifilm X-E2 fiyatı 999 USD / 2.000 TL olarak belirlenmiş. Cihazın fiyatları satışa sunulduğu bölgelere ve ülkelere göre farklılık gösterebilecek. Fujifilm X-E2 ile ilgili detaylı bilgiler ve uyumlu aksesuvar modelleri için firmanın internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Fujifilm'in aynasız sistem fotoğraf makinesi X-E2 kasım ayı içerisinde satışa sunuluyor.
 

bipekkan

Super Moderator
X-10 ve 20 ile X-E2 ile ilgili tüm fotografları bir haftadır inceliyorum. Netlik keskinlik ve özellikle renk tonlamamasına bayıldım X-E2 nin. Ama Fiyatları görüncede cidden baygınlık geçirdim. Gövde için 999 doları anladık ta 18-55 mm OIS 600$ 55-200 mm OIS ise 679 $ Toplam 2.278 $ Amazon fiyatlarına göre USA' dan birine aldırsak 1 $= 2.34 TL Şu an. 5.330 TL. Böyle bir takımın TR garantili fiyatının ise ~ 8.800 TL civarında olacağı anlaşılıyor. Fotograf işide LUXUS oldu.
 
Üst