• Değerli fotoğraf severler 2022 yılı sizlere daha fazla umut, daha fazla sevinç, daha fazla mutluluk getirsin. Yaşamınızda güzel yıllar, mutlu yarınlar, gerçek dostluklar hep sizlerle olsun. Yeni yılın size ve tüm sevdiklerinize sağlık, mutluluk, neşe, başarı, bolca para, sevgi ve huzur getirmesini dileğiyle. Işığınız bol olsun... Birkarefotoğraf Ekibi.

FujiFilm X-S1 hk. düşünceleriniz !

bipekkan

Super Moderator
X serisinin aynasızları iyi güzelde fiyatları USD seviyesinde de olsa toplamda benim imkanları ziyadesiyle zorlayan bir seri. Birde açıkçası zırt-pırt lens değiştirmeyi de açıkçası sevmiyorum.
Bu nedenle yine benim Like sevdam depreşti. Aslında elimde çokta memnun olduğum S6000FD var ancak IS olmadığında bana sıkıntı yaratıyor. Bu nedenle eğer başarabilirsem USA' da fiyatıda 350 USD civarına düşmüş, getirtmek düşüncesindeyim. Açıkçası DH' yede yazabilirdim ama büyük bir ihtimalle ve de haklı olarak Olympus- Panasonic aynasız al diyen arkadaşlar çok çıkacak. Mantık olarakta çok doğru ama ben lenslerle uğraşmak istemiyorum elimde fıstık gibi 40D ve bir yığında lens var.
Biraz araştırdım fotografların genelde biraz yumuşak olduğunu fark ettim. Düşünceleriniz almak istiyorum.

ciddi

Yönetici (Co) Administrator
X serisinin aynasızları iyi güzelde fiyatları USD seviyesinde de olsa toplamda benim imkanları ziyadesiyle zorlayan bir seri. Birde açıkçası zırt-pırt lens değiştirmeyi de açıkçası sevmiyorum.
Bu nedenle yine benim Like sevdam depreşti. Aslında elimde çokta memnun olduğum S6000FD var ancak IS olmadığında bana sıkıntı yaratıyor. Bu nedenle eğer başarabilirsem USA' da fiyatıda 350 USD civarına düşmüş, getirtmek düşüncesindeyim. Açıkçası DH' yede yazabilirdim ama büyük bir ihtimalle ve de haklı olarak Olympus- Panasonic aynasız al diyen arkadaşlar çok çıkacak. Mantık olarakta çok doğru ama ben lenslerle uğraşmak istemiyorum elimde fıstık gibi 40D ve bir yığında lens var.
Biraz araştırdım fotografların genelde biraz yumuşak olduğunu fark ettim. Düşünceleriniz almak istiyorum.

Hocam o fiyata o alet alınır. Alternatif ne var diye bakacak olur isek sanırım bu alanda bir ara epey isim yapan Panasonic FZ-150'nin üst modeli o kadar başarılı olmamıştı ve bunun da ötesinde bunu söylediğiniz fiyata bulabilir misiniz o da ayrı. Olympus'un yeni çıkan bir d-slr like'ı var ama o çok coşkun paralar ister, ucuza vermez yeni düştü ya bu piyasaya :haha O sebeple bu paraya bu alınır bence. Zaten sanırım biraz da şöyle 4 kat falan ufalttınız mı bunla çekilen fotoları baya bir şeye benzer :) Ben de bakalım 900 gramlik bir lens aldım. Gövde 300 gram mı ne :) Lens tek başına 3 gövde kadar, Vivitar 75-205 F3.8 makro, yalnız lense şu an aşık olmuş biri olarak seyrediyorum :) Yepyeni, tertemiz, jilet gibi :) 120 TL. verdim ki hani bu para için bu şey satılmaz be bence. Onun üzerindeki mercek, çelik bile o kadar eder ki tipi-dizaynı, koy böyle rafa hani biblo gibi dursun :) Yaşlanınca eve gelen misafirler görür de sorar belki ve ben de "Aaah ah der, eskiden çok hızlı bir şipşakçı idim, bununla az papparazilik yapmadım" deeermişim...

bipekkan

Super Moderator
@jiddi,
Dün biraz araştırırken DH' de 2011 yılı Aralık ayında tam 6 sayfalık bir topik buldum seninle ben epey de ahkam :duvar kesmişiz.
Fujifilm X-S1 (26x Optik Zoom, 2/3? EXR CMOS sensor)
12 mp de aslında fotograflar hiç tatmin edici değil. hatta 6 mp de çekilip büyütüldüğünü bile söylemişiz. 6 mp ye indirince gerçekten iyi kötü tatmin edici oluyor ama hala benim S6000FD' nin seviyesinde değil. Bende 350 USD' ye ve lensteki IS' ye takıldım. Hatta max zoomda 12 x ve sonrası fotograflar bir garip. Açıkçası acaba 2 lensle bir olympus veya panasoniğe mi kaysam ne dersin? neleri tavsiye edersin bu markalarda son derece zayıfım.
Vivitar efsane ve dediğin fiyata mükemmel kapmışsınız? hayırlı olsun iyi günlerde kullanın.

Son düzenleme:

ciddi

Yönetici (Co) Administrator
Hocam şu an müsait değilim akşama cevap yazarım umarım. İyi günler...