• Değerli fotoğraf severler 2022 yılı sizlere daha fazla umut, daha fazla sevinç, daha fazla mutluluk getirsin. Yaşamınızda güzel yıllar, mutlu yarınlar, gerçek dostluklar hep sizlerle olsun. Yeni yılın size ve tüm sevdiklerinize sağlık, mutluluk, neşe, başarı, bolca para, sevgi ve huzur getirmesini dileğiyle. Işığınız bol olsun... Birkarefotoğraf Ekibi.

Fujifilm X-T1

ilkerturan

New member
Merhaba,

Yakın zamanda aynasız bir makineye geçmek istiyorum. Kuzenim Samsung NX aldı fakat ben pek memnun kalmadım. Aynalı ve filmli makinelerimi yanımda taşıyamıyorum, her an kullanabilmem için çok ağırlar. Şirkette bir arkadaşım Fujifilm X-T1 önerdi, sizce ben hangi makineleri düşünmeliyim. Birde lens olarak ne önerirsiniz. Aynasızlar için 50mm f1.2 var mıdır Türkiye'de?

Teşekkürler şimdiden.

birkarefotograf

Administrator
Yönetici
sony ve panasonic aynasızlara bakmanıza öneririm. aynasız makineler ayrı bir dünya. özellikle m43 lerde lens seçeneği çok fazla. 50mm f1.2 konusuna gelince tabiki araştırmak lazım türkiyede getiren varmıdır diye ama amazonda bulmanız mümkün. eğer istanbuldaysanız hayyamıda araştırmak gerekir.

ciddi

Yönetici (Co) Administrator

m43'lerde çarpan x2 olduğundan son çıkan 25 mm. F1.8 lens bu konuda iyi gibi duruyor. Diğer yandan Fujifilm'in X serisi APS-C sensörlü aynasızları iso başarımı ve imaj kalitesi olarak m43'lerden biraz öndeler. Eğer fiyat/performans ürünü düşünüyor iseniz m43'lerde PEN serisi düşünülebilir. Fakat 1800-2500 TL bir bütçe düşünüyor iseniz Fujifilm X serisi aynasızlara bakmanızı öneririm.
-
Şöyle bir Türkçe inceleme var,
Fujifilm X-E2, 23mm f1.4 ve 18mm f2.0 incelemesi

Birinci Bölüm;
Fujifilm X-E2, 23mm f1.4 ve 18mm f2.0 incelemesi, Sayfa 1 | HALK BÖYLE İSTİYOR

İkinci Bölüm;
Fujifilm X-E2, 23mm f1.4 ve 18mm f2.0 incelemesi, Sayfa 2 | HALK BÖYLE İSTİYOR

Üçüncü Bölüm;
Fujifilm X-E2, 23mm f1.4 ve 18mm f2.0 incelemesi, Sayfa 3 | HALK BÖYLE İSTİYOR

Dördüncü Bölüm;
Fujifilm X-E2, 23mm f1.4 ve 18mm f2.0 incelemesi, Sayfa 4 | HALK BÖYLE İSTİYOR
-
X-T1 alabiliyorsanız bence çok iyi bir tercih olur.

Şöyle de bir fotoğraf karşılaştırması linki paylaşayım... Gözlerinizle görerek de karar verin...

http://www.dpreview.com/reviews/ima...1&x=0.5941345278924897&y=-0.17145984082458324

Son düzenleme: