• Değerli fotoğraf severler 2022 yılı sizlere daha fazla umut, daha fazla sevinç, daha fazla mutluluk getirsin. Yaşamınızda güzel yıllar, mutlu yarınlar, gerçek dostluklar hep sizlerle olsun. Yeni yılın size ve tüm sevdiklerinize sağlık, mutluluk, neşe, başarı, bolca para, sevgi ve huzur getirmesini dileğiyle. Işığınız bol olsun... Birkarefotoğraf Ekibi.

Gürkan Genç - Dünyayı bisikletle dolaşan Türk seyyah

rocker_tr

Super Moderator
6.jpg


Gürkan Genç

Gürkan Genç, (15 Ocak 1979, Ankara) Türk bisikletçi, daha önce 12.500 kilometre olan Türkiye-Japonya turunu tamamlamış[1] ve 9 Eylül 2012 tarihinde yola çıktığı 7 senelik dünya turuna devam etmektedir.

Gürkan Genç Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-Televizyon-Sinema bölümünü bitirdi ve bir süre televizyon kurumlarında mesleğini sürdürdü. Bu sırada bisiklet sporuna merak salan Gürkan Genç ilk bisikletini 2009 yılının Şubat ayında sadece şehiriçinde kullanmak için aldı ve iş yerine bisikletiyle gitmeye başladı. Eylül ayında yaptığı ilk uzun mesafe Amasra-İstanbul turundan sonra çocukluk hayalini gerçekleştirmek üzere Türkiye(Samsun) -Japonya (Tokyo) turunu yapmaya karar verdi. Doğa için Pedalla adı altında 3 Nisan 2010'da Türkiye (Samsun)'den yola çıkan Gürkan Genç, 10 ülke, 950 şehir, kasaba ve köy gezdi, 12.500 kilometre pedal çevirdi ve 9 Mart 2011 tarihinde turunu tamamladı. Bu turda Gürkan Genç, Kuzey Asya’nın tamamını, Orta Asya Türk Devletlerini, İpek Yolu'nun tamamını, Türkmenistan'da Karakum Çölü'nü, Moğolistan'da Gobi Çölü'nü, Tacikistan'da en yüksek geçitlerden biri olan 4.650 metrelik Pamir ve toplamda 37.000 metrelik Walkhan Vadisi tırmanışını bisikletiyle tek başına geçmeyi başaran ilk Türk oldu. Turunu tamamladıktan sonra, 2011-2012 yıllarında 38 üniversite, 48 anaokulu, ilköğretim ve lise okulunda, 29 özel ve devlet kurumda sunum yaparak deneyimlerini 25.000 gençle paylaştı. 4 fotoğraf sergisi açtı. 2 kısa film hazırlayıp festivallere yolladı.

Gelecek için Pedalla projesi kapsamında 9 Eylül 2012 tarihinde 7 senede 7 kıta, 84 ülke, 115.000 kilometreyi pedallamak, dünyanın en büyük 5 çölü, en yüksek 5 araç geçiş noktasından geçip Everest ana kamp alanı tırmanışını gerçekleştirmek üzere yola çıkan Genç yoluna devam etmektedir.

Gürkan Genç'in Turlarında Geçmiş Olduğu Ülkeler

lzEGdk.jpg


alıntı : http://tr.wikipedia.org/wiki/Gürkan_Genç

Web sitesinde tur yazılarına ulaşabilirsiniz. Oldukça zevkli bir anlatım dili var. Gittiği yerdeki insanları güzel anlatıyor. Facebook sayfasında sürekli resimler paylaşıyor küçük yazılar yazıyor.

web sitesi : Gürkan Genç

facebook sayfası : https://www.facebook.com/GurkanGENCpedallaR

Yeni videolarını artık vimeoda yayınlıyor. Youtube da Türkiye - Japonya turunun videoları daha çok var.

Vimeo Videoları : https://vimeo.com/gurkangenc

Youtube video : http://www.youtube.com/channel/UCypN8qDj6bKVDBhXb0Ewc5Q 
Son düzenleme:
Üst