• Değerli fotoğraf severler 2022 yılı sizlere daha fazla umut, daha fazla sevinç, daha fazla mutluluk getirsin. Yaşamınızda güzel yıllar, mutlu yarınlar, gerçek dostluklar hep sizlerle olsun. Yeni yılın size ve tüm sevdiklerinize sağlık, mutluluk, neşe, başarı, bolca para, sevgi ve huzur getirmesini dileğiyle. Işığınız bol olsun... Birkarefotoğraf Ekibi.

Kamyoncuların Hayatı Ford Trucks Ulusal Fotoğraf Yarışması’nda!

rocker_tr

Super Moderator
Ford Trucks Sanat Atölyesi’nin, Coşkun Aral danışmanlığında bu yıl üçüncü kez düzenlediği “Kamyoncunun Hayatı/Yollar Sizin Gözünüzle Daha Çekilir Olsun” fotoğraf yarışması başladı. Yarışma diğer yıllarda olduğu gibi bu sene de amatör ve profesyonel yarışmacılara açık. Başvurular 10 Ekim 2014’e kadar devam ediyor.

FordTrucksUlusalFotografYarismasi1-595x804.jpg


Tüm amatör ve profesyonel fotoğrafçıları kamyoncuların hayatına daha yakından bakmaya davet eden yarışmaya, Ford Trucks Sanat Atölyesi internet sitesi üzerinden katılım gerçekleştirebilirsiniz.

Başarılı foto muhabiri ve belgesel yapımcısı Coşkun Aral’ın danışmanlığında, profesyonel fotoğrafçı ve akademisyenlerden oluşan seçici kurulun yaptığı değerlendirmelerin ardından kazananlar, 22 Ekim 2014 tarihinde Binek, Ticari ve Ağır Ticari Araçlar | Ford ve Ford Trucks Sanat Atölyesi adreslerinden duyurulacak.

FordTrucksUlusalfotografYarismasi_BirincilikOdulu_AliHaydarCeylan1-595x402.jpg


Yarışmada birinci seçilen eser 5.000 TL, ikinci 3.000 TL, üçüncü ise 2.000 TL ödül kazanacak. Mansiyon, Jüri Özel Ödülü ve Ford Trucks Özel Ödülü’ne layık bulunan eserlerin sahipleri ise 1.000’er TL ile ödüllendirilecek. Performans Ödülü’nün kazananı 500 TL ödül kazanırken yarışmada satın alınan fotoğraflara da 300 TL telif ödenecek.İlk 2 yılda 2.000’den fazla başvurunun gerçekleştiği fotoğraf yarışmasında dereceye giren eserler, VKV Ford Otosan Gölcük Sosyal Yaşam ve Kültür Merkezi’nde sergilendiler. Yine derece sahibi fotoğraflar, Comvex 2013 Fuarı veya Eskişehir Taşıyıcılar Kooperatifi gibi mekânlarda gösterildi. Böylece sürekli yolda olan kamyon şoförleri de fotoğrafları görme imkânına sahip oldular.

Seçici kurulda yer alan isimler şöyle:Görgün Özdemir / Otokoç Otomotiv Ticaret ve Sanayi A.Ş Genel Müdürü

Murat Dirlik / Ford Trucks Sanat Atölyesi Koordinatörü

Murat Gür / PhotoWorld Yayın Yönetmeni – Fotoğraf Sanatçısı

Nevzat Çakır / Fotoğraf Sanatçısı

Prof. Özer Kanburoğlu / (AFIAP) Kocaeli Üniversitesi Fotoğraf Bölüm Başkanı

Tufan Altuğ / Ford Otosan Kamyon Pazarlama İletişimi ve İş Geliştirme Yöneticisi

Vahit Mahmatlı / Taşıyanlar Dergisi Genel Yayın Yönetmeni

Serdar Akyay / TFSF Temsilcisi

kaynak : Kamyoncuların Hayatı Ford Trucks Ulusal Fotoğraf Yarışması'nda! | Ford Türkiye Blog
 

birkarefotograf

Administrator
Yönetici
ben artık yarışmaları takip etmeye başladım. çünki yarışmalarda yer alan fotoğrafları incelemek bizlerin de gelişmesine çok yardımcı oluyor.

ayrıca yarışmalara katılmaktan çekiniyorum nedendir bilinmez. bir kırsam bu çekincemi yollayacağım bir kaç fotoğraf
 

rocker_tr

Super Moderator
ben artık yarışmaları takip etmeye başladım. çünki yarışmalarda yer alan fotoğrafları incelemek bizlerin de gelişmesine çok yardımcı oluyor.

ayrıca yarışmalara katılmaktan çekiniyorum nedendir bilinmez. bir kırsam bu çekincemi yollayacağım bir kaç fotoğraf

Ben bu sefer yollamak istiyorum. Güzel bir kare yakalarsam yollayacağım. Bir tane kurgu var aklımda.
 
Üst