• Değerli fotoğraf severler 2022 yılı sizlere daha fazla umut, daha fazla sevinç, daha fazla mutluluk getirsin. Yaşamınızda güzel yıllar, mutlu yarınlar, gerçek dostluklar hep sizlerle olsun. Yeni yılın size ve tüm sevdiklerinize sağlık, mutluluk, neşe, başarı, bolca para, sevgi ve huzur getirmesini dileğiyle. Işığınız bol olsun... Birkarefotoğraf Ekibi.

Kazak Türkleri - http://www.beforethey.com

ciddi

Yönetici (Co) Administrator
Kazak Türkleri hakkında bilgi : Kazaklar - Vikipedi

Jimmy Nelson son kabileleri bulup onları fotoğraflayan bir fotoğrafçı !.. BEFORE THEY PASS AWAY resmi sitesi ve işte Kazak Türkleri'ni onun objektifinden görüyoruz...

Kazak_Turks10_zps1e49753a.jpeg

Kazak_Turks9_zpsfb9f29cc.jpeg

Kazak_Turks1_zps70f75312.jpeg

Kazak_Turks3_zps28fc8018.jpeg

Kazak_Turks7_zpsb6b697e2.jpeg

Kazak_Turks8_zps0ffcc956.jpeg

Kazak_Turks5_zpsdb39812d.jpeg

Kazak_Turks6_zpsa7612f70.jpeg

Kazak_Turks2_zps7b1c70dd.jpeg

jimi1984

New member
Halılardaki desenler :) Tek bağlantımız o kalmış sanırım :)

Adamlar bir de kartal mı evcilleştirmişler ? ? ?

Fakat fotoğraflar manyak üstü bal kaymak tadında ! ! !

Mükemmel bir proje gerçekten fakat böyle çok stüdyomsu kurgulu fotoğraflar yerine

doğal yaşamlarını belgelese daha can alıcı olurdu.

Before They Pass Away by Jimmy Nelson - YouTube

7:35 dakikadan başlatın :D :D Sağ taraftaki tozcuya dikkat :)

Son düzenleme:

ciddi

Halılardaki desenler :) Tek bağlantımız o kalmış sanırım :)

Adamlar bir de kartal mı evcilleştirmişler ? ? ?

Fakat fotoğraflar manyak üstü bal kaymak tadında ! ! !

Mükemmel bir proje gerçekten fakat böyle çok stüdyomsu kurgulu fotoğraflar yerine

doğal yaşamlarını belgelese daha can alıcı olurdu.

Before They Pass Away by Jimmy Nelson - YouTube

7:35 dakikadan başlatın :D :D Sağ taraftaki tozcuya dikkat :)

-
Şöyle bir kare çekebildin mi hayatında ! Geçmiş oturduğun yerden rahat rahat eleştirmeyi bir şey sanıyorsun tabi !..

Donum Kuru Gel etkisi bende de baş göstermiş :haha ! Zuhehehe, böyle tipler de var çok. Hani "Yapamıyor isen eleştirme" gibi bir mantık(sızlık) geliştirmişler. Hani bu kafa ile kendimizin pişirmediği yediğimiz hiçbir yemek için de iyi yada kötü dememeliyiz.Hatta bir aktör, yönetmen, senarist falan değil isek hiçbir filmi eleştirmemeyiz. Yine aynı mantık ile eğer enstrüman çalmıyor isek, vokal yapmıyor isek, şarkı sözü yazmıyor isek vs. herhangi bir ses sanatçısını, albümünü veya müzik kalitesini de eleştirmemeliyiz ! Yazmıyorsak bir kitabı da aynen !!! İşte yani bu kadar sıyrık bir düşünceye sahip olup bir de hışımla doğru düşündüklerini sanıp savunup hatta saldıranları da görüyoruz.

jimi1984

New member
-
Şöyle bir kare çekebildin mi hayatında ! Geçmiş oturduğun yerden rahat rahat eleştirmeyi bir şey sanıyorsun tabi !..

Donum Kuru Gel etkisi bende de baş göstermiş :haha ! Zuhehehe, böyle tipler de var çok. Hani "Yapamıyor isen eleştirme" gibi bir mantık(sızlık) geliştirmişler. Hani bu kafa ile kendimizin pişirmediği yediğimiz hiçbir yemek için de iyi yada kötü dememeliyiz.Hatta bir aktör, yönetmen, senarist falan değil isek hiçbir filmi eleştirmemeyiz. Yine aynı mantık ile eğer enstrüman çalmıyor isek, vokal yapmıyor isek, şarkı sözü yazmıyor isek vs. herhangi bir ses sanatçısını, albümünü veya müzik kalitesini de eleştirmemeliyiz ! Yazmıyorsak bir kitabı da aynen !!! İşte yani bu kadar sıyrık bir düşünceye sahip olup bir de hışımla doğru düşündüklerini sanıp savunup hatta saldıranları da görüyoruz.

Bi pok anladıysam arap olayım :)

Şimdi adamı eleştirdiğimi mi düşünüyorsun ?

Donum Kuru Gel etkisini mi yaşıyorum :D :D

Hiç bir şey anlamadım :)

ciddi

Evet orada övgün daha çok ama iyi söz çabuk unutulur kötü söz hafızaya kazınır !.. :) O sebeple hemen göze o eleştiriniz batanzi. İşte ben de şey rolüne yatmaca yaptım böyle tipler var ya bir şeyi yapmadı isen o şeyi eleştiremeyeceğini düşünenler veya sahip olup kullanmadın ise. O tiplerden olayım dedim bir mesajlık da olsa. Ben bu süreci hiç yaşayamadım da hayatımda, içimde kalmış :p Yani bişi yok, ortada yazılı bir tiyatral durum vardı sadece o da geçti :)

jimi1984

New member
Evet orada övgün daha çok ama iyi söz çabuk unutulur kötü söz hafızaya kazınır !.. :) O sebeple hemen göze o eleştiriniz batanzi. İşte ben de şey rolüne yatmaca yaptım böyle tipler var ya bir şeyi yapmadı isen o şeyi eleştiremeyeceğini düşünenler veya sahip olup kullanmadın ise. O tiplerden olayım dedim bir mesajlık da olsa. Ben bu süreci hiç yaşayamadım da hayatımda, içimde kalmış :p Yani bişi yok, ortada yazılı bir tiyatral durum vardı sadece o da geçti :)

Ha şimdi anlayanzi :)

Fakat ben yine eleştiride bulunmadım. Eleştirilecek katında değilim o elemanı o yüzden fotoğraflar mükemmel dedim :)

Hakikaten mükemmel fotoğraflar yani ciddiyim :D Mükemmel ama sevmediğim bir tarz...Yukarıdaki mesajda onu inceden belirttim eleştirmedim yani onu anlamamışsın:)

"Neden sevmiyosun sen kim köpeksin ? dersen" eğer zevkler ve renkler derim :)

Moda fotoğraflarını düşün mankenlere verdirilen pozlar , hiç kimsenin giymediği / giyemediği elbiselerle çekilmiş... Çeken kişi " yadi bebeğim şuan orgazm yaşıyosun evet evet çıkılik çıkıkilik , hadi şimdide kabız olmuşsun ıkınıyosun gibi yap çıkilik çıkılik "

diye fotoğraf çekerken yönlendirmelerde bulunur. Daha estetik , daha güzel görünsün diye... Madem belgesel tarzında fotoğraf çekiyorsun neden sipeyşıl efektlerle bir yönetmen edasıyla millete pozlar verdiriyorsun ?

Ordaki yaşamı o kabileleri gram hissetmedim duygu olarak... Sadece görsel şölen yaşadım gözlerimde...

Misal şuradaki duyguya bak hele :)

Yani benim sevdiğim tarzda elemanlar gidip o kabilelerle bir kaç ay yaşayıp "Onlar hala vahşi , bayramlıklarıyla poz veriyorlar" şeklinde fotoğraflar yerine , 2000'li yıllardayız şuan nasıl yaşıyorlar ?

Uydu cep telefonu mu kullanıyorlar , kabile reis'i uydu alıcısıyla TV'mi izliyor ? Neo.geo. mi izliyor ? Yoksa penguen'leri mi izliyor ?.... Yaşamlarına beyaz adamlar ne kadar etki etti ?

giyim tarzları değişti mi ? Hala avlanıyorlar mı? hangi hayvanları ? Nasıl yiyorlar ? Yada yemek sepetinden sipariş verip siparişi getiren pizzacıyı mı yiyorlar ?

Sevdiğim tarz benim bu şekilde yani onu belirttim :) Eleştirmedim ne yazık ki... Çünkü eleştiremem adam mükemmel çalışıyor :)

O yüzden inceden yaptığın tiyatral durumu anlayamadım saçma geldi :)

Böyle saldırgan , gıcık bir tavrın var hacı :) Samimi bulamadım hiç seni :)

ciddi

Ha şimdi anlayanzi :)

Herılt yanlış anladım da öyle dedim ! Fakat siz benim sizi yanlış anladığımı anlamayıp bana aynı seviyede cevap vermeliydiniz belki :p Vermemeniz daha iyi olmuş aslında tabi. Olaya bir dur demiş, kesip atmışsınız.
[MENTION=1]genesis[/MENTION] Hepimiz bir fidanın güller açan dalıyız :haha

jimi1984

New member
haci sen ne kullaniyon :D

bende ondan istiyorum:)

fotokritige mi takiliyorsun ? Orada gerilip gerilip bize mi sariyosun?

yoksa bana gicik misin haci :)

cozemedim seni :)

ciddi

Artık bişi kullanmıyorum. Belki eskilerden kullandıklarımın bıraktığı arızalardır :) Çözmeyin beni zaten, yoksa etraftakilere saldırabilirim :p