• Değerli fotoğraf severler 2022 yılı sizlere daha fazla umut, daha fazla sevinç, daha fazla mutluluk getirsin. Yaşamınızda güzel yıllar, mutlu yarınlar, gerçek dostluklar hep sizlerle olsun. Yeni yılın size ve tüm sevdiklerinize sağlık, mutluluk, neşe, başarı, bolca para, sevgi ve huzur getirmesini dileğiyle. Işığınız bol olsun... Birkarefotoğraf Ekibi.

Leica İcin El Yapımı MS Optical 24mm f/4 lens

birkarefotograf

Administrator
Yönetici

Optical Japonya'nın Honcho beldesinde yerleşik Bay Sadayasu Miyazaki tarafından kurulup yönetilen tek kişilik bir işletme. Bay Miyazaki Leica M makineler için el yapımı lensler üretme konusunda uzmanlaşmış. Bu güne kadar MS-Optical-S 50mm f/1.3, MS-Mode-AH Apoqualia 3.5/50, Super Triplet Perar 3.5/35 ve Super Triplet Perar 4/28 gibi lensler üretmiş.

• Ultra kompakt ve hafif, sadece 43grams (gövde ile 50 gram)
• netlik için 3 grupta 3 elemanları ile Üçüz tasarım
•% 95 ışık iletim hızı ile Premium multicoated lens
• Temiz bir bokeh etkisi için düzgün bir seçim ile 10 bıçak diyafram açıklığı
• 1.0m ile 0.8m minimum odak mesafesi (her sebebiyle lens el yapımı olması biraz farklı). Aynasız fotoğraf makinesi 0.5-0.6m min odak vardır
• Benzersiz maruz ön diyafram eleman
• Ultra düz yassı tasarımı. Bu lens 5.2mm bir gövde kılıfı olarak aynı boyutta

fiyatı : $656.60

sipariş için.

MS-Optical Perar 24mm F/4 Super Wide | Japan Camera HunterJapan Camera Hunter

rocker_tr

Super Moderator
Bana göre sosyete makinası bunlar. İnsanların "abi Leica bu " demesini anlamıyorum. Çok paran var ise tamamda bir yıl boyunca maaşının ciddi bir bölümünü 2000 TL lik sonynin içini tahta işçiliği ve bilmemne şaraplarıyla dinlendirerek kaplanmış deri bir makineye fahiş para ödemek abzürt geliyor. Çok parası olanlara lafım yok. Parası olmayıpta maaşının ciddi bir bölümünü harcayanlara.