• Değerli fotoğraf severler 2022 yılı sizlere daha fazla umut, daha fazla sevinç, daha fazla mutluluk getirsin. Yaşamınızda güzel yıllar, mutlu yarınlar, gerçek dostluklar hep sizlerle olsun. Yeni yılın size ve tüm sevdiklerinize sağlık, mutluluk, neşe, başarı, bolca para, sevgi ve huzur getirmesini dileğiyle. Işığınız bol olsun... Birkarefotoğraf Ekibi.

Lensteki tozlar ve garanti

zaloğlu68

New member
Kit lensimin içinde, arka kısımında toz zerrecikleri keşfettim, lens samsung 20-50mm vatan bilgisayar garantili. Acaba garantiye gönderilirmi böyle bir sıkıntı için ve ne gibi işlem yaparlar eğer için açıp göndereceklerse mesela kalsın.

birkarefotograf

Administrator
Yönetici
Kit lensimin içinde, arka kısımında toz zerrecikleri keşfettim, lens samsung 20-50mm vatan bilgisayar garantili. Acaba garantiye gönderilirmi böyle bir sıkıntı için ve ne gibi işlem yaparlar eğer için açıp göndereceklerse mesela kalsın.

böyle bir durum için garantiye gönderemessiniz. ancak uzman kişilere temizlettirebilirsiniz. samsung servisi temizliyormu onu bilmiyorum.

ciddi

Yönetici (Co) Administrator
Bir etkisi yoktur sanırım. Ufak tefek toz zerrecikleri sorun olmaz. Hatta bende bir lens var toz da var mantarlanma da var ! Görsen takıp denemek bile istemezsin lensi ama taktım-çektim zerre fotoğrafa etkisi yok ! Ben de şaşırdım ama böyle.

Stainless..

New member
Aynen; tozlar neredeyse hiç etki etmiyor fotoğrafa. Büyük boyutlu oldukları zaman sorun oluyorlar genelde. Ve aşırı tozluysa sorun oluyor. Çok aşırı tozlanma yoksa kafaya takmaya gerek yok hocam.

FuEGo

New member
Zaten fotoğrafı lens çekmiyor ki o bir araç. sensördeki tozlar fotoğrafta görülür. Mesela benim ayna da bir tane var vizör görünüyor fotoğrafta yok.

birkarefotograf

Administrator
Yönetici
Zaten fotoğrafı lens çekmiyor ki o bir araç. sensördeki tozlar fotoğrafta görülür. Mesela benim ayna da bir tane var vizör görünüyor fotoğrafta yok.

hocam burada bir yanlış anlaşılma olabilir lens çekmiyor dediğiniz gibi ama bu lensin önemsiz olduğu anlamına gelmez arkadaşlar. önemsiz olan tozlar yani.

FuEGo

New member
hocam burada bir yanlış anlaşılma olabilir lens çekmiyor dediğiniz gibi ama bu lensin önemsiz olduğu anlamına gelmez arkadaşlar. önemsiz olan tozlar yani.

Tabiki lens önemli içindeki camlar kaliteli oldukça lens te o kadar önemlidir. Çekmiyor demekle kastetmek istediğim görünütüyü algılamıyor sensördeki tozlar fotoğrafı etkiler demek istedim. Diğer yandan lensteki toz optik kalitesini düşürebilir.