• Değerli fotoğraf severler 2022 yılı sizlere daha fazla umut, daha fazla sevinç, daha fazla mutluluk getirsin. Yaşamınızda güzel yıllar, mutlu yarınlar, gerçek dostluklar hep sizlerle olsun. Yeni yılın size ve tüm sevdiklerinize sağlık, mutluluk, neşe, başarı, bolca para, sevgi ve huzur getirmesini dileğiyle. Işığınız bol olsun... Birkarefotoğraf Ekibi.

Lowepro Flipside 300 Sırt Çantası İncelemesi

Hüseyin Evcan

Yönetici (Co) Administrator
Merhaba arkadaşlar sizlere yeni aldığım Lowepro Flipside 300 Sırt Çantasının elimden geldiğince incelemesini sunacağım. Bu çantayı alırken benim için önemli olan tripod taşıyabilmesi ve elimde bulunan 5d Mark II-canon 70-200 ve 100 mm makroyu taşıyabilecek olmasıydı. Ekipmanım şu an çantaya gayet rahat sığıyor. İlave bir iki lens ve flaş alacak durumda. Daha detay için ayrıntılara geçelim isterseniz.Arkadaşlar daha rahat anlaşılması için ürünle ilgili fikirlerimi maddeler halinde sıralayacağım.

1) İlk olrak çantanın fermuar kısmı sırtınızın olduğu bölümde yani otobüste, metroda birinin arkanızdan çantayı karıştırması mümkün değil. Bu durum hırsızlık vs gibi kötü olayları engelliyor ancak ekipmana hızlı bir şekilde ulaşmanızı da kısıtlıyor. Benim gibi makinem elimde olsun ekipmanımda güvende olsun derseniz bu çantayı tavsiye ederim.
2) Tripot taşıma kısmına gelecek olursak çantanın hemen altında gizlenmiş bir parça var bunu kolaylıkla çıkartıp tripodunuzun ayak kısmını buraya yerleştiriyorsunuz, çantanın üst kısmının da tripodu sabitlemek için bir askı var ve bunu istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz.Fotoğraftada görüldüğü üzere çantanın üst kısmındaki askıyı klips sayesinde tipodunuzu istediğiniz gibi sıkıştırıp sabitleyebiliyorsunuz.

img0618us.jpgYukardaki fotoğrafta görüldüğü üzere çantanın alt kısmından çıkan parçaya tripodumuzun ayak kısmını yerleştiriyoruz ve tipodumuz hem alttan hemde üstten sabitlenmiş oluyur.

img0617k.jpg
3,

3) Çantanın iç hacmine geçecek olursak tam orta kısma 5d Mark II ve 70-200 parasoleyle birlikte sığıyor. Hemen yan tarafta 100 mm Macro sığıyor. Bunun dışında ilaveten bir Lens,Flaş vs de sığabilecek durum da.İç hacimle ilgili şöyle bir sorun varki yukardaki fotoğrafta görüldüğü üzere kırmızı alanla işaretli bölüme fermuarı tamamen açmama rağmen ulaşmakta sıkıntı yaşıyorum açılan kısım daki bölüme ulaşmak için bu kısmı aşağıya doğru çekmek gerekiyor. Bu bölümü aşağıdaki fotoğrafta görebilirsiniz.Ekipman dışında ıvır zıvırı nereye koyabilirim derseniz çantanın üst kısmın da bir bölüm var. Ayrıca çantasın her iki tarafında biri file olmak üzere iki göz var. Bu gözleride aşağıdaki fotoğraflarda görebilirsiniz.Bir çok Lowepro modelinde olan yağmurluk bu çantanın alt kısmında bulunmuyor. Ayrıca klasik lowepro özelliği olan, askıların alt ve üst kısımlarındaki kilitler unutulmamış.
Çok fazla ekipmanı olmayan veya taşımayan, çanta hem fazla büyük olmasın hem de gereksiz yere hammallık yapmayayım diyen arkadaşlara bu çantayı öneririm. Fiyat olarak 200 tl üzerinde ben internet üzerinden aldım. Hayyamda daha uyguna bulunabilir belki.
 
Üst