• Değerli fotoğraf severler 2022 yılı sizlere daha fazla umut, daha fazla sevinç, daha fazla mutluluk getirsin. Yaşamınızda güzel yıllar, mutlu yarınlar, gerçek dostluklar hep sizlerle olsun. Yeni yılın size ve tüm sevdiklerinize sağlık, mutluluk, neşe, başarı, bolca para, sevgi ve huzur getirmesini dileğiyle. Işığınız bol olsun... Birkarefotoğraf Ekibi.

Minolta 7000i Dynax ve bir anı

ibosener

New member
1990 yılının başlarıydı. Fotoğrafa olan ilgim o zamanlarda vardı. Ekonomik durumun iyi olduğu bir dönemde ve bekar olmanın da verdiği rahatlıkla Minolta Dynax 7000i bir body; Minolta 35-70mm ve Sigma 70-300 tele; Minolta 2800 AF flaş; Slik U800 tripod ve birde markasını hatırlayamadığım taşıma çantası ile kendime güzel bir takım kurmuştum. Elimde fotoğrafçılık kitapları her fırsatta birşeyler öğrenmeye çalışarak biraz makara harcadım. Yaklaşık 7-8 ay sonra evlilik geldi. Ardından ilk çocuk derken ve hiç hesapta yokken şu anda oturduğum evin inşaatına başladım. Bunların hepsi peşpeşe gelince ekonomik sıkıntı baş gösterdi. Bende takımımı hiç istemesemde satmak zorunda kaldım. Bir daha da yaklaşık 25 yıldır fotoğrafçılıkla ilgilenme fırsatım olmadı. Şimdi çocuklarım büyüdü ve 25 yıl önceki merakım tekrar gün yüzüne çıktı.
Yaklaşık 3 ay önce Nikon D3100 + 18-55VR kitlensli bir makina aldım. Ardından bir 18-105VR geldi. Şimdi tekrar bu merakımı ilerletmek istiyorum. Forumda "analog makinalar" bölümünü görünce aklıma ilk sahip olduğum Minolta' nın anısı geldi. Hem bölümde bir konu olsun, hemde ben bu anımı sizlerle paylaşmış olayım diye başlığı açtım. Eğer forum yönetimi konu "yanlış yerde" diye düşünürse uygun gördükleri yere taşıyabilirler.

Konuyu "Minolta Dynax 7000i anısına" diyerek bitireyim :)

Minolta_7000i.JPG

minolta_progamm2800_af_bj.ca.80erjahre.jpg

73261.jpg

Hüseyin Evcan

Yönetici (Co) Administrator
aslında her fotoğrafçıda bir analog merakı var. benimde ilk makinem zenit 122 idi. sonra satmak zorunda kaldım . şimdi yine bir 122 var elimde kullanmasamda duruyor kenarda onun yeri farklı çünkü bende. yazınız ve paylaşımınız için teşekkürler

Son düzenleme: