• Değerli fotoğraf severler 2022 yılı sizlere daha fazla umut, daha fazla sevinç, daha fazla mutluluk getirsin. Yaşamınızda güzel yıllar, mutlu yarınlar, gerçek dostluklar hep sizlerle olsun. Yeni yılın size ve tüm sevdiklerinize sağlık, mutluluk, neşe, başarı, bolca para, sevgi ve huzur getirmesini dileğiyle. Işığınız bol olsun... Birkarefotoğraf Ekibi.

Nereye yazacağimi bilemedim !!!!!

bipekkan

Super Moderator
Arkadaşlar,
DH de "FUJI'niz Batsın Sizin DH - Yok Yok Batmasın :)" başlıklı konuya yazdıklarımı aynen burayada alıyorum.
"Bir 32 saat forumlara giremedim,çoğumuz HAMUR gibi olmuş. Görünen O ki her zaman olduğu gibi ana konudan uzaklaşılarak bence tam bir "geyik muhabbeti" başlamış, İyi güzel, Fuji film tarafı açık açık hatalarını kabullenerek özür dilemiş onlar açısından konu kapanmışmış gibi görünüyor. En azından Fuji TR savaş baltalarını gömmüş durumda. İyide olayın esas zarar gören tarafı @jiddi ve @oem84. Satır aralarını doğru okursak bu 2 şahsın zarar görmesinden tek sorumlu DH Yönetimi olmuş oluyor bu durumda (!). Hatta gözden kaçırmayalım. Şikayette bulunan taraf aslında hayali(sanal) 4. bir taraf olduğu (!) "FF bayilerinden ve FF merkezden bazı ağır ithamlar üzerine DH ye forum imkanları ile şikeyet edilmiş"....." olduğu da bizzat Fuji yönetimi adına hareket eden temsilcinin açıklamasından anlaşılıyor.
DH tarafı derin bir sessizliğe bürünmüş durumda. @ jiddi' nin engellenmesi kalkmış durumda ama foruma dönmesi için acaba bu yeterli mi?12 Aralıktan bu yana @jiddi' de hem bu forumda ve DH' de ani ve derin bir sessizliğe bürünmüş durumda.
Bu arada bu forumda ve diğer fotograf forumlarında ki mesaj trafiğinin satır aralarından bazı kişilere "enteresan tekliflerin" yapıldığı anlaşılmakta ve aslında olması gereken sayı 5 ile sınırlıyken, 6. malum (!), 7.8. yada 10'a kadar yolun açık olduğu anlaşılıyor, "Fuji test' çiler" yelpazesi mi genişletildi?.....
Yine benzer şekilde @ oem84' dü, bölüm kullananları yani bu güne kadar mangalda kül bırakmayarak zart-zurt/cart-curt eden bizler (!) adı-sanı bilinen ilah'lara (!) kurban mı verdik?:ambivalence:
Açıkçası ciddi bir olay, benim ölçülerime göre adeta tam bir "KAYIKÇI KAVGASINA" dönüştürülmüş durumda...
Tam bir amatörlük sergiledik ve Türkiye' de firmalar açısından asla kurumsallaşmıyacağımızı, bireyler olarakta omurgamızı dik tutmanın imkansızlığını bir kez daha açık açık gördüm. Yazık.!

Son düzenleme:

ciddi

Yönetici (Co) Administrator

Hocam benim adıma bu marka ile ilgili herhangi bir yakınlaşma söz konusu değil. Benim genellikle Cuma'dan başlayıp Pazartesine süren bir durum var. O da hafta içi anaokuluna giden ufaklığın Cuma öğleden sonrasından itibaren Pazartesi sabahına kadar beni 07:00 - 21:00 arası meşgul etmesi. Arada fırsat bulursam böyle girişimlerim olabiliyor. Şahsen ben zaten yapılan açıklama ile herşey bitti diye düşünmüyorum ama benim açımdan olay yeterince ses getirdi. Elbette 2-3 hafta sonra unutulur gider, o da ayrı. Benim bu süreçten öğrendiğim bir detay da DH'nin entrikalı yönetim şeklinin ne denli gerçek olduğu ! Bu sebeple bugün bu marka ile biz sorunun DH yönetimince hormonla beslenip-büyütülmesi neticesinde bu hallere mi gelmişiz dedim. Çünki aylar önce beni defalarca mahkeme ile tehdit eden, bu mesajları sarf edenler sadece DH yönetimindekilerdi !.. Öbür taraftan duyduklarını mı iletmişlerdi yoksa kendi hayal ürünü bir detay mı idi bilemiyorum. Her ne ise, gördüm ki o forumda var olmak hem şahsım adına kendimi rahat hissetmeyeceğim bir durumdur bu bilgiler ışığında, hem de orada paylaşacağım bilgiler bugün ve ileride yeni kurbanların olmasını sağlayacağımı göstermiştir. Orada eğer çok ama çok gerekli bir durum olur ise belki cevap veririm. Kaybetmiş miyiz ? Hmm, tümüyle öyle diyemem. Bu arada bu mesajı da abartmıyorum beni 30 kere çağırdıkları bir odada yazdım :) Hatalarım oldu ise anlayışınıza sığınıyorum.

Bu arada bu hafta christmas haftası galiba. Hazırlık zamanı olduğundan herhalde daha az vaktim olur buralarda... ;) Yalnız ilginç geldi bana şimdi yazınca bunu da. Hani yanlış şeyler gelmesin kimsenin aklına diye nerde ise özel hayatımızın detaylarını da paylaşacağız :) Fakat bunda bir yanlış görmüyorum. Yani biz de sevdiğimiz bir arkadaşımızdan bir süre ses-seda göremedik mi merak ediyoruz. O sebeple ben kimseyi yanlış anlamadım. Kaldı ki şüpheci olmayı , olanı da severim. Çünki bu zihnen tembel olmadığını gösterir kişinin bence :)

Son düzenleme:

bipekkan

Super Moderator
[MENTION=5]ciddi[/MENTION],
Aklıma şüphecilik dahil, bir şey gelmedi. Zaten aklıma geleni PM' deki cevabımda da söylemiştim. Nitekim DH' deki gelişmeler bunu fazlasıyla doğruladı. Aslında yazarken paraf değiştirmem gerekirken yapmamışım, bir evvelki cümle ile bağlantılı olmuş. Hem DH' de düzelttim hemde burada. Tanrı kolaylık versin. Hele hele ufaklıklar "cin" gibi ise....:)
DH' de @oztuert'in de dediği gibi sorun aslında olduğu gibi duruyor. Yapılan sadece mevcut yangını "soğutma çalışması" Bu görevi de üstlenen Firma. Hatta doğru düşünüyorsam kısa bir süre forum yasakları arasına ürün eleştirileri de yassak (!) kapsamına alınır. Böylece SANSÜR anlayışımıza da bir katkı sağlarlar.

Son düzenleme:

ciddi

[MENTION=5]ciddi[/MENTION],
Aklıma şüphecilik dahil, bir şey gelmedi. Zaten aklıma geleni PM' deki cevabımda da söylemiştim. Nitekim DH' deki gelişmeler bunu fazlasıyla doğruladı. Aslında yazarken paraf değiştirmem gerekirken yapmamışım, bir evvelki cümle ile bağlantılı olmuş. Hem DH' de düzelttim hemde burada. Tanrı kolaylık versin. Hele hele ufaklıklar "cin" gibi ise....:)
DH' de @oztuert'in de dediği gibi sorun aslında olduğu gibi duruyor. Yapılan sadece mevcut yangını "soğutma çalışması" Bu görevi de üstlenen Firma. Hatta doğru düşünüyorsam kısa bir süre forum yasakları arasına ürün eleştirileri de yassak (!) kapsamına alınır. Böylece SANSÜR anlayışımıza da bir katkı sağlarlar.

Hocam 10 kişiye Guji'nin güzel fiyatlı aletlerinden kullanma şansı yarattık ise o da güzel ! Tabi toplamda bu aletlerin 100 katını tüketiciden çıkartacaklarını düşününce de hiç güzel bir şey olmadığını düşünebiliriz !.. Sanıyorum siz, ben ve bizim gibi birkaç kişinin o forumda işlerin asla istenildiği gibi bir düzene giremeyeceğini de gördük. Bence bu a bir başarı. Bizim gibi artarak uyanış yaşayanlar olacaktır. Belki yavaş yavaş ve uzun bir süreçte biz bilgi birikimimizi ve tecrübelerimizi farklı platformlarda paylaştıkca biz (tüketici), doğru bilgiye ulaşmak isteyenler kazanacaktır.

ciddi

Bu arada kaynayıp giden benim açımdan bana özel bir durum da var zaten. Benim cezalı iken Konu Dışı başlığına yazmak zorunda kaldığım kanıtsız bir yoruma cevabım olmuştu. O başlık kapatıldığı gün yönetici bana "Onca ikazımıza rağmen siz faaliyetinize devam ettiğiniz için artık bölüme mesaj atmanız tamamen kapatılmıştır" gibi bir cevap geldi ! O ise benim sorum bu mesajımı bu şekilde yazmak zorunda kalışıma neden onal 2 gün öncesinde aldığım cezamın sebebi idi. O cezamda nisan 2014'e kadar bölüme mesaj atamaz yazıyordu ! İşte onun sebebini açıklayabilen yok ! Sanki o olay hiç olmadı, yaşanmadı gibi geçti !.. İlgili forum yönetiminin davranışlarından gördüğüm kadarı ile de bunu daha da sormak istemedim ve zaten cevap alabileceğimi de ummamaktayım.

birkarefotograf

Administrator
Yönetici
ben bu olayı ilk kez burada yaşamadım. aynı şekilde ttnet topiğindede yaşadım. ne zaman ki ttnet reklamı alındı. ttnet eleştirileri son buldu ve eleştirenlerde susturuldu.
bence dh nin reklam mantığında bir sıkıntı var.

bipekkan

Super Moderator
[MENTION=1]genesis[/MENTION] [MENTION=5]ciddi[/MENTION],
Şu avatarı nasıl ilave edeceğim?:)

bipekkan

Super Moderator
daha önce yazdım ama tekrar yazayım. sağ üst menüde üye kontrol paneli var. oraya tıklayın. sonra sol altta avatarı değiştir var. oradan değiştiriyorsunuz.
[MENTION=73]bipekkan[/MENTION]
Ben yapmadım sağ olsun benim yerime bizim "moruk avatarını" yerleştirmişler. Üye kontrol paneli hiç aklıma gelmedi sürekli profilde dönüp durdum. Teşekkürler

birkarefotograf

Administrator
Yönetici
fotoğrafçılık adına ben biz buralarda daha iyi şeyler yapacağımıza inanıyorum.

bu arada @zaloğlu hocam. avatarda ekleyebilirsiniz. sağ üstten üye kontrol paneline girip sol taraftan avatarınızı değiştirebilirsiniz.