• Değerli fotoğraf severler 2022 yılı sizlere daha fazla umut, daha fazla sevinç, daha fazla mutluluk getirsin. Yaşamınızda güzel yıllar, mutlu yarınlar, gerçek dostluklar hep sizlerle olsun. Yeni yılın size ve tüm sevdiklerinize sağlık, mutluluk, neşe, başarı, bolca para, sevgi ve huzur getirmesini dileğiyle. Işığınız bol olsun... Birkarefotoğraf Ekibi.

Nikon 1 AW-1'in su geçirmezlik performansı nasıl korunur?

birkarefotograf

Administrator
Yönetici
Su geçirmez yalıtımlarda yabancı madde olmadığından emin olun.
Yabancı maddeleri (kir, toz, kum, saç, tiftik veya çeşitli sıvılar) şu gibi yerlerden temizlemek için havalı fırça veya yumuşak ve kuru bir bez ya da pamuklu bez kullanın:

1. Pil yuvası/hafıza kartı yuvası kapağının içi
2. Konektör kapağının için
3. Objektifin O-ring'i ve bitişik alanları
4. O-ring contası.

60810a.jpg

Su geçirmez kanalların içindeki konektör ve pil yuvası/hafıza kartı yuvası kapaklarında su veya diğer yabancı maddeler olabilir. Yumuşak ve kuru bez ya da pamuklu bez kullanarak yabancı maddelerin tümünü kanaldan temizleyin. Fotoğraf makinesine su veya diğer yabancı maddelerin girmediğinden emin olun.
60810b.jpg

Su geçirmez kanalların kenarlarına ve köşelerine küçük parçacıkların yapışabileceğini aklınızda bulundurun.
Çok az miktarda yabancı madde bile olsa makineye su girebilir. Fotoğraf makinesinin yalıtkanlarında bez ya da kumaş lifleri kalmadığından emin olun. Parçacıklar isteğe bağlı bir BU-1 fırça ile çıkarılabilir.
60810c.jpg

Suda, suyun içinde veya yakınındayken ya da fotoğraf makinesinde ya da elinizde su veya kum varken:
60810d.jpg

Objektifi ÇIKARMAYIN
60810i.jpg

Konektörü veya pil yuvası/hafıza kartı yuvası kapağını AÇMAYIN.
60810e.jpg

Objektif çıkartma düğmesini veya mandalları ya da konektördeki güvenlik kilitlerini ve pil yuvası/hafıza kartı yuvası kapaklarınıKULLANMAYIN. Fotoğraf makinesinin içinde sıvı ya da kum bulunması hasara ve makineye su girmesine neden olabilir.
Su geçirmez kanallar kırılırsa veya hasar görürse bir Nikon yetkili servis temsilcisine danışın. Küçük bir çatlak veya hasar makineye su girmesine neden olabilir.
60810f.jpg


Esnekliğini kaybeder, kırılır, hasar görür veya bozulursa O-ring'i değiştirin. O-ring'e uygun olan şekilde bakım yapılmaması halinde makineye su girebilir.

60810g.jpg


Fotoğraf makinesini suyun altında kullandıktan sonra makineyi 10 dakika boyunca tatlı suda tutup damlaları kurulayın ve makineyi gölgeli ve iyi havalandırılmış bir yerde kurumaya bırakın. Objektifi çıkarmayın. Fotoğraf makinesinde su veya başka bir yabancı madde olmadığından emin olduktan sonra makineyi konektör ve pil yuvası/hafıza kartı yuvası kapağının açık alt bölümleri kapatmasını sağlayacak şekilde tutup makinenin içinde su, kum ya da yabancı madde olmadığından emin olun ve kapakları yavaşça açın. Fotoğraf makinesi ve objektif kuruduktan sonra objektifi takın. Fotoğraf makinesi ve objektif arasında su kalabileceğini aklınızda bulundurun: Toz koruyucusuna veya objektife su damlamasını önlemek için fotoğraf makinesini düz tutup objektifi yavaşça çıkarın.

60810h.jpg
 
Üst