• Değerli fotoğraf severler 2022 yılı sizlere daha fazla umut, daha fazla sevinç, daha fazla mutluluk getirsin. Yaşamınızda güzel yıllar, mutlu yarınlar, gerçek dostluklar hep sizlerle olsun. Yeni yılın size ve tüm sevdiklerinize sağlık, mutluluk, neşe, başarı, bolca para, sevgi ve huzur getirmesini dileğiyle. Işığınız bol olsun... Birkarefotoğraf Ekibi.

Nikon 1 s2

birkarefotograf

Administrator
Yönetici
1571019945.png


Amsterdam, Hollanda, 14 Mayıs 2014 Nikon, bugün göz alıcı bir görünüme sahip Nikon 1 S2 ile hızlı, taşınabilir Nikon 1 sistem fotoğraf makineleri serisini genişletiyor. Aksiyon dolu anların büyüsünü yakalamak için her türlü donanıma sahip olan bu son derece cesur fotoğraf makinesi hem kolaylıkla kullanılabiliyor hem de göze hitap ediyor.

Nikon’un ışık hızındaki gelişmiş karma otomatik netleme sistemi en hızlı hareket eden konulara bile kolayca kilitlenir ve sürekli çekimde dünyanın en yüksek kare hızlarını¹ sunarak çekim zamanlamanızı inanılmaz hızlandırır. Böylece gözünüzden kaçabilecek ayrıntıları bile yakalarsınız. Nikon'un dünyaca ünlü EXPEED işleme sisteminin yanı sıra 14,2 megapiksel çözünürlüklü CMOS sensör ve ISO 200-12800 arasında sunulan geniş ışığa duyarlılık aralığı ile siz her anı tüm çarpıcı ayrıntılarıyla yakalarken, Nikon'un yeni Yaratıcı Palet işlevi de içerdiği stüdyo kalitesinde bir dizi filtreyle dilediğiniz resme sanatsal bir hava katmanızı sağlar.

Nikon 1 S2 ile yalnızca çektiğiniz fotoğraflar değil, filmler de baş döndürücü bir güzelliktedir. Film çekerken karmaşık ayarlarla uğraşmak istemeyenler için akıllıca bir tercih olan bu fotoğraf makinesi ile düzgün, keskin kayıtlar yapabilirsiniz. Yeni ve kullanımı kolay film modları çekimlerinize sinema havası katarken, yeni Otomatik Görüntü Yakalama fonksiyonu siz çekim yaparken otomatik olarak yüksek çözünürlük, mükemmel durağa görüntüler yakalar. Genişleyen 1 NIKKOR objektifleri yelpazesiyle tamamen uyumlu olan Nikon 1 S2, perspektifler arasında kolaylıkla geçiş yapma özgürlüğü tanır ve yeni 1 NIKKOR 11–27.5mm f/3.5–5.6 zoom objektif de ilk günden itibaren göz alıcı resimler çekmeye hazır olmanızı sağlar.

Nikon Avrupa'nın Nikon 1 Kompakt Sistem Fotoğraf Makineleri'nden sorumlu Ürün Yöneticisi Jordi Brinkman'ın ifadesiyle "Yeni Nikon 1 S2, etrafınızdaki dünyayı daha önce hiç yakalayamadığınız gibi yakalamak için harika bir fırsattır: Hem kolay kullanılır hem de hiç hayal kırıklığına uğratmaz. Resim kalitesinde daha üst seviyeye erişmek için muhteşem bir yol olan bu yeni Nikon 1, ortaya koyduğu sonuçlarla akıllı telefonlardan çok üstündür ve sürekli çekim hızı açısından D-SLR'leri bile geride bırakır. Sahip olduğu hızlı kademe belirlemeli AF sayesinde usta bir yönetmen gibi filmler çekebilirsiniz. Nikon'un kompakt 1 NIKKOR serisi objektifleri yeni perspektifler denemenizi kolaylaştırır. Nikon 1 S2'yi kullanmak hiç çaba gerektirmez ve çarpıcı minimal tasarımı sayesinde götürdüğünüz hiçbir yerde şıklığınızdan ödün vermezsiniz."


Cesur, güzel ve her zaman etkileyici

Nikon 1 S2'de imaj her şeydir. Fotoğraf makinesinin 14,2 megapiksel çözünürlüklü büyük CMOS sensörü size parlak güneş ışığından nefes kesici gece manzaralarına kadar her koşulda ve her zaman göz alıcı ayrıntılara sahip fotoğraflar ve HD filmler çekme özgürlüğü sunar. Optik sensör koruyucu filtre olmadan tasarlanan ve 200-12800 ISO aralığına sahip bu CX biçimli hızlı sensör, her megapikseli sonuna kadar kullanarak zayıf ışıkta çekim yaparken bile zengin detaylı resimler sunar. Hiçbir ayrıntıyı kaybetmeden fotoğrafları kesebilirsiniz, filmler de keskin ve nettir. Nikon 1 S2'nin ihtiyaç duyacağınızdan bile daha fazla güç sunan EXPEED 4A çift motorlu görüntü işleyicisi, hızlı hareket ederken bile göz alıcı resimler ve HD filmler çekmenizi sağlar. Bir işleme motoru fotoğraf makinesinin nefes kesici resim kalitesine ve son derece net sonuçlara ayrılmıştır. Diğeri ise hızlı, güvenilir performans ve sorunsuz sürekli çekim olanağı sunar.
Baş döndürücü hız, büyüleyici aksiyon

Her zamankinden daha hızlı çekim yapın ve bulanık görüntüleri unutun: Göz açıp kapayıncaya kadar geçen anları yakalamak için tasarlanan Nikon 1 S2, inanılmaz bir hız ve hassaslıkla aksiyona kilitlenir. D-SLR makinelerden daha hızlı olan bu fotoğraf makinesi ile sürekli otomatik netlemeyle 20 fps'yi, netlemenin ilk karede sahiplendiği durumlarda ise 60 fps'yi bulan yüksek sürekli çekim hızlarında RAW biçiminde on adet görüntü çekilebilir. Bu anlık mucizelerin her biri, konunuza hızla kilitlenebilmeniz için 135 otomatik netleme noktası kullanan Nikon 1 karma AF sistemi sayesinde büyük bir hassasiyetle yakalanır. D-SLR'lerde kullanılan AF ile aynı türde olan bu noktaların 73 kademe belirlemeli AF noktası, çerçevenin ortasında eşit aralıklarla konumlanmıştır ve mükemmel aksiyon netleme ile keskin film çekimi olanağı sunar. Kontrast ölçümlü AF noktaları çerçevenin kenarlarına kadar uzanarak zorlu ışık koşullarında bile dikkat çekici, keskin ayrıntılar elde etmenizi sağlar. Fotoğraf makinesi gecikme olmaksızın çekim yapar ve 1 NIKKOR 11–27.5mm f/3.5–5.6 zoom objektif sayesinde hayatın beklenmedik anlarına her an hazırlıklı olursunuz: Fotoğraf makinenizi açmak için objektifinizi çevirmeniz, kapatmak içinse geri çekmeniz yeterlidir.
Basit kullanım, kolayca erişilen mükemmellik

Her anı ustalıkla kaydedebilen Nikon 1 S2'yi kullanmak o kadar kolaydır ki, fotoğraf makinenizin ayarlarıyla uğraşırken hiçbir anı kaçırmazsınız. Yaratıcılığa daha fazla zaman ayırmanıza olanak sağlayacak biçimde tasarlanan bu fotoğraf makinesi, her işi kendisi yapan gelişmiş teknolojisiyle hiç çaba harcamadan çekim yapmanızı olanaklı kılar. İster bel hizasından, ister hareket halindeyken, isterseniz de kusursuz bir portre çekimi için vakit ayırarak çekim yapıyor olun, 7,5 cm'lik (3,0 inç) 460k nokta LCD ekranla kompozisyon ve görüntüleme kolaydır. 'F' düğmesi artık çekim ve izleme ayarlarını göz açıp kapayıncaya kadar ayarlayabileceğiniz özellik menüsüne anlık erişim olanağı sağlar ve anlaşılması kolay simgelerle iyi konumlandırılmış düğmelere sahip son derece basit menüler hızla mod değiştirmeyi, önemli ayarları yapmayı veya efekt uygulamayı kolaylaştırır.
Film büyüsü

Nefes kesici Full HD filmler kaydetmeye başlamak için tek yapmanız gereken bir düğmeye basmaktır. Hızlı, sorunsuz film çekimi için akıllı bir tercih olan Nikon 1 S2 hareketli kareleri sorunsuzca çeker ve sinema büyüsü ile izleyicilerinizde hayranlık uyandıran heyecan verici film modlarına sahiptir. Tüm Nikon 1 fotoğraf makinelerinde olduğu gibi, Nikon 1 S2 de film çekimi sırasında yalnızca deklanşöre basarak yüksek çözünürlüklü fotoğraflar çekmenize olanak tanır; Nikon'un yeni Otomatik Görüntü Yakalama fonksiyonu her çerçeveyi çözümleyerek koşullar en uygun hale geldiğinde otomatik olarak fotoğraf çeker. Yeni film modları göze çarpan klipler oluşturmayı kolaylaştırır: Hızlı Çekim ile sokak sahnelerine enerji katın, Sıçramalı Kesme ile zamanın akışını animasyonlu stop motion hissi kazandırarak yansıtın, kısa ve öz 4 Saniyelik Film klipleriyle (sekiz tanesini birleştirebilirsiniz) kendinizi ifade edin.
Nikon 1'in sunduğu yenilikler

Orijinal Nikon 1 yenilikleri her zaman en iyi kareyi elde etmek veya sıradan şeyleri hiçbir çaba harcamadan sıra dışı hale getirmek için hızlı, kolay yollar sunar. Kendini ispatlamış En İyi Anı Çekme modu artık Nikon'un yeni Etkin Seçim işlevine sahiptir ve bir saniyeden kısa bir sürede ona kadar tam çözünürlüklü resim çekerek kaydetmek istediğiniz kareyi seçmeyi size bırakır. Fotoğraf makinesinin Yaratıcı Modu'ndan erişilebilen yepyeni Yaratıcı Palet özelliği, çekim yapmadan önce fotoğraflarınıza sanatsal, stüdyo kalitesinde filtreler uygulamayı son derece basit bir hale getirir. Yaratıcı Palet, çeşitli efektler arasında geçiş yaparken parlaklığı, doygunluğu ve beyaz dengesini ayarlar. Tek yapmanız gereken çoklu seçiciyi döndürmektir. Ekrandaki görüntü değişerek deklanşöre bastığınızda çekeceğiniz fotoğrafı görmenizi sağlar.
Genişletilebilir sistem

Nikon'un ayrıcalıklı 1 NIKKOR objektif serisiyle heyecan verici yeni perspektifler yakalamak için objektifleri değiştirin. Tüm 1 NIKKOR objektifleri doğal resimler elde etmenizi sağlar ve hepsi film kaydı için optimize edilmiştir. Resim kalitesinden ödün vermezken kompakt boyutu ve hafif olmasıyla da Nikon 1 sisteminin taşıma kolaylığına katkıda bulunurlar. Uzak konuları yakalamak için 1 NIKKOR VR 30–110 mm objektifi yanınızda taşıyın. Üstün çok yönlülük için geniş açı özelliği bulunan kompakt ve şık 1 NIKKOR VR 10–100mm zoom objektifi yanınıza alın ya da konunuzun göz alıcı bir biçimde öne çıkmasını sağlayan yumuşak geçişli arka plan bulanıklığına sahip portreler için 1 NIKKOR 18,5 mm ana objektifi kullanın.

[h=4]Temel özelliklerin özeti:[/h]Büyük 14,2 megapiksel CMOS sensör: Hızlı CX biçimli sensör, optik sensör koruyucu filtre olmadan tasarlanmıştır. En ince ayrıntıları bile keskin bir biçimde yakalar ve pürüzsüz, net görüntüler elde etmenizi sağlar.
ISO 200–12800: Otomatik ISO 200-6400 aralığındadır ve hassaslığı 12800'e çıkarabilirsiniz. İleri düzey kumlanma azaltma ayarı, ISO 12800'de çekim yapılırken kumlanmayı azaltır.
EXPEED 4A: Yüksek hızda göz alıcı resimler ve HD filmler çekmenizi sağlar.
Kolay kullanım: Hız, hassaslık ve akıllı otomatik işlevler. Fotoğraf makinesi 7,5 cm'lik (3,0 inç) 460k nokta LCD ekrana, sezgisel menülere ve iyi konumlandırılmış düğmelere sahiptir.
Gelişmiş karma AF: 135 noktalı AF sistemi. İnanılmaz bir hız ve hassaslıkla aksiyona kilitlenen 73 kademe aksiyon noktasına sahiptir.
Işık hızında fps: Sürekli AF ile 20 fps'yi bulan hızlarda ona kadar; netlemeyi ilk karede sabitleyerek de 60 fps'yi bulan bir hızda RAW biçimli görüntü çekin.
Film büyüsü: 60p kare hızlarında Full HD (1080p) filmler (en boy oranı 16:9) çekin. Elektronik VR, 1080/30p veya 720/30p'de bulanıklık içermeyen HD filmler çekmenize olanak sağlar ve 400 fps ya da 1200 fps hızda çok ağır çekimle kayıt yapabilirsiniz.
Film çekimi sırasında fotoğraf: Film çekimi sırasında yalnızca deklanşöre basarak yüksek çözünürlüklü fotoğraflar çekebilir veya koşullar en uygun hale geldiğinde otomatik olarak fotoğraf çeken Otomatik Görüntü Yakalama sistemini kullanabilirsiniz.
Sinematik film modları: Ağır Çekim, Hızlı Çekim, Sıçramalı Kesme ve 4 Saniyelik Film.
Canlı Görüntü Kontrolü: Hareketi kolayca dondurun, ışığı düzeltin veya arka planları bulanıklaştırın ve istediğiniz görüntüyü yakaladığınız anda fotoğrafı çekin.
Nikon 1 yenilikleri: En İyi Anı Çekme (yeni Etkin Seçim, ve Akıllı Fotoğraf Seçici ile) ve Hareketli Enstantane Çekim.
Yaratıcı Palet: Fotoğraf makinesinin çoklu seçicisini kullanarak çekim yapmadan önce fotoğraflarınıza sanatsal, stüdyo kalitesinde filtreler uygulayın.
Taşınabilir Nikon 1 tarzı: Cesur, güzel ve kusursuz derecede minimal. Oldukça küçük ve hafif gövde modern buz beyazı, mat siyah, ruj kırmızısı ve güneş sarısı renklerinde sunulmaktadır.
1 NIKKOR kit objektif: Ultra ince 1 NIKKOR 11–27.5mm f/3.5–5.6 zoom objektifle en beklenmedik anları bile kusursuz bir biçimde yakalayın.
WU-1a Kablosuz Mobil Adaptör: Bu isteğe bağlı adaptör, yüksek kaliteli Nikon 1 çekimlerini anında paylaşabilmek üzere bir akıllı cihaza aktarmanıza olanak sağlar.
[h=4]Seçilen isteğe bağlı aksesuarlar:[/h]- WP-N3 Su Geçirmez Kılıf: 45 m derinlikte çekime devam edin. 1 NIKKOR VR 10–30mm PD-ZOOM objektif veya 1 NIKKOR 11–27.5mm objektif takılı Nikon 1 J4 ya da Nikon 1 S2'ye uyum sağlar.
- SB-N10 Sualtı Speedlight Flaş Birimi: Bulanık su altı ortamlarına güçlü ışık patlamaları eklemenizi sağlayan kompakt flaş birimi.
- Nikon 1 gövde kılıfları ve gövde kılıfı setleri: Fotoğraf makinesini veya takılan objektif ile birlikte fotoğraf makinesini koruyun. Gövde çantasından çıkarmadan çekim yapabilirsiniz ve her gövde çantasında çekim sırasında sıkıca tutulabilecek şekilde biçimlendirilmiş bir tutma yeri vardır.
- FT1 Objektif Yuvası Adaptörü: Nikon 1 fotoğraf makinenize NIKKOR D-SLR objektif takmanıza olanak tanır.
 
Üst