• Değerli fotoğraf severler 2022 yılı sizlere daha fazla umut, daha fazla sevinç, daha fazla mutluluk getirsin. Yaşamınızda güzel yıllar, mutlu yarınlar, gerçek dostluklar hep sizlerle olsun. Yeni yılın size ve tüm sevdiklerinize sağlık, mutluluk, neşe, başarı, bolca para, sevgi ve huzur getirmesini dileğiyle. Işığınız bol olsun... Birkarefotoğraf Ekibi.

Nikon Coolpix L100 İnceleme

birkarefotograf

Administrator
Yönetici
uelw.jpg

Coolpix L100, Nikon'un ultra zum sunan üst sınıf kompakt bir makinesi. L100, 15x optik zum değeri ile kompakt makinelerin en önemli dezavantajı olan yakınlaştırma sorununun üstesinden geliyor.


10 megapiksel çözünürlüğe sahip L100, Nikon'un özel akıllı portre sistemi ve daha keskin sonuçlar elde etmek için dört ileri görüntü stabilizasyonu özellikleri bulunuyor. Çeşitli ayarlarda çekimleri en iyi hale getirmek için 15 farklı sahne modu, yiyecek modu, D-Lighting ve aktif zum fonksiyonları bulunan L100, manzara veya mimari çekimlerde en iyi çekim kalitesi için dağılma kontrolü yapabiliyor. 4 adet AA pil ile çalışan makine, pil hariç 355 gram ağırlığında? Üst seviye kompakt çözüm arayanlar incelemeli diye düşünüyoruz.

Nikon Coolpix L100 dijital kamera : Nikon Avrupa yeni modeli Nikon Coolpix L100 dijital fotoğraf makinesini duyurdu. Nikon Coolpix L100 dijital kameranın Easy Auto otomatik çekim modu tüm gerekli ayarları gerçekleştirerek kullanıcının sadece cihazı açıp deklanşöre basarak harika fotoğraflar çekmesine olanak tanıyor. Nikon'a özgü Otomatik Sahne Seçici (Scene Auto Selector) özelliği duruma en uygun sahne modunun otomatik olarak seçerek bu ayarın her seferinde manuel olarak yapılması zorunluluğunu kaldırıyor ve böylece harika fotoğrafların çok daha hızlı ve kolay çekilmesini sağlıyor. Nikon Coolpix L100 bu akıllı fonksiyonuyla nesneyi ve çevresini analiz ederek koşullara en uygun çekim ayarlarını otomatik olarak gerçekleştiriyor.

Nikon Coolpix L100 Akıllı Portre Sistemi
Nikon Coolpix L100 dijital kamera çekilen fotoğraf karesindeki insan yüzlerini 12 kişiye kadar tespit edebiliyor ve Face-Priority AF (Yüz Öncelikli Otomatik Netleme) özelliğinin de yardımıyla odaklama ve pozlama değerlerini ayarlayarak portre fotoğraflarının mümkün olan en yüksek kalitede çekilmesine imkân tanıyor. Gülücük Modu fotoğraf karesinde yer alan insan yüzlerindeki gülümseme ve gülücükleri otomatik olarak tespit edip deklanşörü devreye sokarak mutlu ve neşeli anların kaçırılmamasını garantiliyor. Kapalı Göz Uyarısı ise fotoğraf karesindeki insan yüzlerinde gözü kapalı olanları kontrol ederek kapalı göze rastladığı takdirde kullanıcıyı uyarıyor. Bunlara ek olarak Nikon L100 dijital kamera görüntüleri hızlı işleme ve kırmızı göz problemlerini önceden tespit ederek fotoğraf hafızaya kaydedilmeden önce kamera bünyesinde otomatik olarak düzeltme gibi özelliklere de sahip.

Nikon L100 dijital kamera ve VR görüntü sabitleyici fonksiyonu
Nikon Coolpix L100 dijital fotoğraf makinesinin görüntü sensörü kaydırmalı VR görüntü sabitleme sistemi kamera sarsıntısının olduğu kadar çekim yapılan nesnenin de hareketlerini kontrol ederek çekim hızı ve ISO değeri arasındaki dengeyi otomatik olarak gerçekleştiriyor. Nikon L100 dijital kamera ayrıca ISO 3200 yüksek ışık hassasiyeti ayarına sahip olması nedeniyle daha yüksek çekim hızlarının kullanılmasına, loş ışıklı ortamlarda çekim yapılmasına veya hızlı hareket eden nesnelerin daha kolay fotoğraflanmasına olanak tanıyor. Ve Nikon'a özgü BSS (Best Shot Selector) En İyi Resim Seçici özelliği ile otomatik olarak peş peşe bir seri fotoğraf çekimi yapıyor, ardından bu çekilen fotoğraflar arasından en net olanını belirliyor ve kaydediyor.

Nikon L100 dijital kamera ve AA pil kullanımı
Nikon Coolpix AA tip pillerle çalışıyor ve böylece kullanıcıların dünyanın hemen her yerinde pil sıkıntısı yaşamaması sağlanıyor. Bu sayede fotoğrafseverler hangi koşullarda ve nerede çekim yaparlarsa yapsınlar kamerayı şarj etme ve pil bitmesi gibi durumlarda sıkıntı yaşamıyorlar.

Nikon Coolpix L100 özellikleri
• 5 cm mesafeye kadar makro çekim
• 15 hazır çekim modu
• Food (Gıda) çekim modu
• D-Lighting
• Active Zoom
• Üç farklı video modu ile sesli kayıt
• Farklı konumların ayarı için zaman dilimi uygulaması
• Mimari ve manzara çekimleri için Distorsiyon Kontrol fonksiyonu
• Yaklaşık 44MB dâhili hafıza
• Hi-Speed USB bağlantısı
 
Üst