• Değerli fotoğraf severler 2022 yılı sizlere daha fazla umut, daha fazla sevinç, daha fazla mutluluk getirsin. Yaşamınızda güzel yıllar, mutlu yarınlar, gerçek dostluklar hep sizlerle olsun. Yeni yılın size ve tüm sevdiklerinize sağlık, mutluluk, neşe, başarı, bolca para, sevgi ve huzur getirmesini dileğiyle. Işığınız bol olsun... Birkarefotoğraf Ekibi.

Nikon D3300

PaŞa

New member
Nikon D3300 DSLR fotoğraf makinesi :

nikon-digital-slr-d3300-hero-banner.jpg
]

Nikon giriş seviyesi Nikon DX format SLR ürün ailesinin en yeni üyesi Nikon D3300 D-SLR dijital fotoğraf makinesini duyurdu. Cihazın yanı sıra önceki modellere kıyasla daha hafif ve daha küçük boyutlara ve 18 - 55 mm odak uzaklık değerlerine sahip olan AF-S DX NIKKOR 18-55mm f/3.5-5.6G VR II normal zum objektif de tanıtıldı. Giriş seviyesi bir fotoğraf makinesi olan Nikon D3300 24.2 megapiksel efektif çözünürlük, optik düşük geçişli filtresiz DX format CMOS sensör, yüksek hassasiyette son derece yüksek görüntü kalitesi ve hızlı çekim olanakları sunan en son EXPEED 4 görüntü işleme motoru gibi özellikleriyle öne çıkıyor. Ürünün tanıtımında Nikon D3300 fiyatı ile ilgili herhangi bir bilgiye yer verilmedi.

Nikon-D3300.jpg


Saniyede 4 kare seri çekim özellikli Nikon D3300
Nikon D3300 dijital fotoğraf makinesi saniyede yaklaşık 5 kare sürekli çekim hızı desteğinde üst seviye çekim performansı, yaklaşık 0.85x yakınlaştırmalı vizörü ve hızlı hareket eden nesnelerle önemli hatıraları kolay ve eğlenceli şekilde kaydetmeye imkan tanıyan 60p Full HD video kayıt fonksiyonu ile dikkat çekiyor. Kılavuz Modu ile fotoğraf çekimini ve cihaz kullanımını kolay hale getiren Nikon D3300 dijital SLR fotoğraf makinesinde sadece ekrandaki komutları uygulayarak doğru çekimler yapmak olanaklı. Cihaza monte edilen yeni bir tuş üzerinden uygulama ve ayarlara direkt ulaşabiliyorsunuz. Nikon D3300'ün küçük boyutları ve hafif gövdesi son derece kolay ve rahat taşınabilirliği ile üst seviyede sağlamlık ve dayanıklılık sağlıyor.

Chris-Gampat-The-Phoblographer-CES-2014-Nikon-D3300-first-impressions-3-of-8ISO-4001-125-sec-at-f-2.8.jpg


D3300 fotoğraf makinesi özellikleri
Bunlara ilave olarak Nikon D3300 D-SLR fotoğraf makinesinde Özel Efekt modlarına da yer verilmiş. Bu özel efektler hem dijital fotoğraflar ve hem de Full HD video görüntüler üzerinde kolaylıkla uygulanabiliyor. Fotoğraf makinesinin ekranında çekim ve kayıt öncesindeki ön izleme özelliği kullanıcıların özel efektleri gerçek zamanlı olarak görebilmelerine imkan tanıyor. Görüntüler üzerinde rötuş fonksiyonları da çekilmiş görüntüler üzerinde efektler ekleme imkanı ile kullanıcıya eğlenceli bir deneyim sağlıyor. Cihazın gövdesine adeta kutu gibi bir görüntü kazandıran karbon fiber ve monokok malzeme birleşimi eşliğinde Nikon'un daha önce ilk kez D5300 modelinde kullandığı teknolojiler fotoğrafseverlerin kullanımına sunuluyor.
 

birkarefotograf

Administrator
Yönetici
pilavı ısıtınca tadı değişiyor. bu makinelerin tadıda değişmiyor arkadaş. şimdi bunun 3200den farkı ne olaki ?
 

ciddi

Yönetici (Co) Administrator
Bu pilav güzel ama !
Side by Side Comparison: Digital Photography Review
-
Bir de şu var. Her firma farklı tarihte yeni model çıkartıyor. Müşterinin ne zaman markete varıp ürün alacağı belli değil. Fakat her yıl makina almaya niyet eden tüketicinin karşısına x firmasının o seneki modeline karşılık benim firmamın geçen yılki modelinin durması tüketici açısından direk bir kayıp gibi görünür. "E bu geçen yılın modelimiş" diye düşünüverir. Üreticiler bu sebeple bence bunu yapıyor.

D3200'den farkı işlemcisi, pil ömrü azımsanmayacak fark !..
 
Üst