• Değerli fotoğraf severler 2022 yılı sizlere daha fazla umut, daha fazla sevinç, daha fazla mutluluk getirsin. Yaşamınızda güzel yıllar, mutlu yarınlar, gerçek dostluklar hep sizlerle olsun. Yeni yılın size ve tüm sevdiklerinize sağlık, mutluluk, neşe, başarı, bolca para, sevgi ve huzur getirmesini dileğiyle. Işığınız bol olsun... Birkarefotoğraf Ekibi.

Nikon D4S Donanım Yazılımı Güncellemesi

birkarefotograf

Administrator
Yönetici
D4S Donanım Yazılımı Güncellemesi C 1.01 yayınlanmıştır.

I-am-a-Nikon-D4s.jpg


Bu hizmet, D4S'teki C donanım yazılımını sür. 1.01'e yükseltmek için kullanılan yazılımı sunar. Bu en son donanım yazılımı sürümü fotoğraf makinenizde zaten yüklüyse, bu Donanım Yazılımı Yükseltmesi'ni indirmeniz veya yükleme işlemine devam etmeniz gerekmez. Geçerli donanım yazılımı sürümü, fotoğraf makinesinin ayarlar menüsündeki Donanım yazılımı sürümüseçeneğinden doğrulanabilir.
Bu sayfanın en alt kısmındaki bağlantıları kullanarak söz konusu yazılımı indirmeye başlamadan önce lisans anlaşmasının şartlarını okuyup anladığınızdan emin olun.
Önemli Not• Ayarlar menüsündeki Ağ>Ağ bağlantısı için Etkinleştir seçiliyse donanım yazılımı güncellenemez. Donanım yazılımını yükseltmeden önce bağlantısını Devre Dışı Bırak olarak ayarladığınızdan emin olun.
[h=2]Bu sürümde sağlanan değişiklikler[/h]
 • Özel Ayar f1 (Çoklu seçici orta düğmesi) > İzleme modu Histogramları görüntüle olarak ayarlandığında, çoklu seçicideki orta düğmeye basıldığında bile aşağıdaki durumlarda ekranda görüntülenen resmin histogramı düzgün gösterilmiyordu. Bu sorun giderildi.
  - Resim kalitesi NEF (RAW) + JPEG iyi, NEF (RAW) + JPEG normal veya NEF (RAW) + JPEG temel olarak ayarlanmışsa.
  - Tam kare resim izlemede görüntülenecek fotoğraf bilgileri için "Verileri inceleme" veya "RGB histogramı" dışında bir seçenek belirtilmişse.
 • "Parlak noktalar" veya "RGB histogramı" ekranı seçiliyken tam kare resim izleme yapıldığında, resim kroması (doygunluk) parlak noktalar yandığında değişiyordu. Bu sorun giderildi.
 • Renkli alan Adobe RGB olarak ayarlıyken çekilen görüntüler ekranda izlenme sırasında büyütülünce, resim kroması (doygunluk) değişiyordu. Bu sorun giderildi.
 • İzleme menüsündeki Dikey görüntüle seçeneği Açık konumundayken "dik" (portre) seçeneğiyle çekilen bir resim ekranda izleme sırasında biraz genişletildiğinde (izleme zoom işlevi düğmesine bir veya iki kez basıldığında) resim pek keskin veya net görünmüyordu. Bu sorun giderildi.
 • Resim kalitesi NEF (RAW), olarak ayarlıyken Sıkıştırılmış bir RAW resim çekilip ardından Kayıpsız sıkıştırılmış bir RAW resim çekildiğinde, fotoğraf makinesi bazen ikinci RAW resmi düzgün kaydedemiyordu. Bu sorun giderildi.
[h=2]Fotoğraf makinenizin geçerli donanım yazılımı sürümünü doğrulama[/h]En son donanım yazılımı sürümü zaten fotoğraf makinenizde yüklüyse, bu Donanım Yazılımı Yükseltmesi'ni indirmeniz veya yükleme işlemine devam etmeniz gerekmez. Geçerli donanım yazılımı sürümü, fotoğraf makinesinin ayarlar menüsündeki Donanım yazılımı sürümü seçeneğinden doğrulanabilir.

 1. Fotoğraf makinesini açın.
 2. Menü ekranını görüntülemek için MENU (Menü) düğmesine basın.
 3. Ayarlar Menüsü'nü seçin.
 4. Donanım yazılımı sürümü'nü seçin.
 5. Fotoğraf makinesinin donanım yazılımı sürümü görüntülenir.
 6. Fotoğraf makinesini kapatın.
[h=2]Donanım Yazılımı Yükseltme Talimatları[/h]Fotoğraf makinenizi yükseltme işlemini anlaşılır buluyorsanız temel talimatları kullanın. Daha fazla desteğe ihtiyacınız varsa, aşağıda bağlantısı verilen ve yardımcı görüntüler içeren ayrıntılı adım adım talimatları kullanın.
Temel Donanım Yazılımı Yükseltme Talimatları
Fotoğraf makinesine AC adaptörü ünitesinden güç verin veya tam şarjlı bir pil kullanın.


 1. Bilgisayarınızın sabit sürücüsünde uygun ada sahip yeni bir klasör oluşturun.

 2. Bu sayfanın en alt kısmındaki bağlantıları kullanarak Windows (.EXE) veya Macintosh (.DMG) sistemleri için uygun dosyayı 1. adımda oluşturduğunuz klasöre indirin.
 3. D4S_0101.bin donanım yazılımı dosyasını içeren D4SUpdate adlı bir klasör oluşturmak için indirilen dosyayı çalıştırın.
 4. Bir kart okuyucu veya benzeri cihaz kullanarak D4S_0101.bin dosyasını fotoğraf makinesinde biçimlendirilen bir hafıza kartının kök dizinine kopyalayın.
 5. Hafıza kartını fotoğraf makinesinin birincil hafıza kartı yuvasına takın ve fotoğraf makinesini açın.
 6. Ayarlar menüsünden 'ı seçin ve Ağ bağlantısı için Devre dışı bırak'ın seçili olduğundan emin olun.
 7. Fotoğraf makinesinin ayarlar menüsünden Donanım yazılımı sürümü seçeneğini belirleyin ve donanım yazılımını yükseltmek için görüntülenen talimatları izleyin.
 8. Yükseltme işlemi tamamlandıktan sonra, fotoğraf makinesini kapatın ve hafıza kartını çıkarın.
 9. Fotoğraf makinesinin ayarlar menüsündeki Donanım yazılımı sürümü öğesine erişerek donanım yazılımının yükseltildiğini onaylayın.  Güncelleme Yapmak için

  Destek ve İndirmeler
 
Üst