• Değerli fotoğraf severler 2022 yılı sizlere daha fazla umut, daha fazla sevinç, daha fazla mutluluk getirsin. Yaşamınızda güzel yıllar, mutlu yarınlar, gerçek dostluklar hep sizlerle olsun. Yeni yılın size ve tüm sevdiklerinize sağlık, mutluluk, neşe, başarı, bolca para, sevgi ve huzur getirmesini dileğiyle. Işığınız bol olsun... Birkarefotoğraf Ekibi.

Nikon D60 İncelemesi

birkarefotograf

Administrator
Yönetici
0ute.jpg

Nikon D60 dijital SLR kamera : Ürün Nikon’un bugüne kadar üretmiş olduğu en küçük boyutlardaki dijital SLR kameralardan biri olma özelliğini taşıyor. Nikon D60 dijital SLR fotoğraf makinesi yaratıcı çekimler yapmak isteyen fotoğraf tutkunlarına bol miktarda ayar seçeneği sunduğu gibi aynı zamanda fotoğraf çekim işlemlerinin de son derece kolay ve eğlenceli bir tarzda gerçekleştirilmesine olanak tanıyor. Yaratıcı çekimlerin kolay bir şekilde yapılmasını sağlayan yeni Nikon D60 dijital SLR kamera sahip olduğu Nikon teknolojileri ile yüksek kalitede, canlı renklerde ve mükemmel detaylara sahip fotoğraflar üretiyor. Nikon D60 kamera 10.2 megapiksel çözünürlüğe sahip.

Nikon D60 SLR kamera – EXPEED görüntü işlemci

Nikon D60 kamerada Nikon’a özgü pek çok gelişmiş fotoğraf çekme teknolojisine yer verilmiş. Nikon’un 3D Color Matrix Metering II teknolojisi fotoğrafların doğal renklerini koruyarak dengeli pozlama değerleri elde edilmesini sağlarken yeni EXPEED görüntü işlemci de daha yumuşak tonlar ve daha doğru renk değerleri sağlıyor. Ayrıca Nikon’un hızlı, sessiz ve hassas otomatik odaklama sistemine de Nikon D60 modelinde yer verilmiş.

tanıtım videosu


Nikon D60 – Sensör temizleme & Airflow Control sistemi

Fotoğrafların netliği konusunda da Nikon teknolojileri kullanılmış. Sensöre bulaşan toz ve kir gibi olumsuz etkenlerin etkilerini gidermek üzere Nikon D60 dijital SLR kamerada Image Sensor Cleaning (Görüntü Sensörü Temizleme) fonksiyonuna ve Nikon!a özgü benzersiz Airflow Control sistemine yer verilmiş. Bu fonksiyonlar cihazın görüntü algılayıcısına bulaşacak olası toz ve kir taneciklerinin önüne geçerek daha net ve temiz fotoğraflar elde edilmesini sağlıyor.Nikon D-60 SLR – Yaratıcı çekimler
Toz engelleme sistemine ilave olarak Nikon D-60 dijital SLR fotoğraf makinesinde eğlenceli ve yaratıcı çekim özelliklerine de bol miktarda yer verilmiş. Kameranın genel mod kadranının basit bir hareketiyle değişik pozisyonlarda hareketli çekimler yapmak mümkün. Kameranın Rötuş menüsü ise çekilen görüntüler üzerinde etkili düzeltmeler yapılmasına olanak tanıyor.


Nikon D60 refleks kamera toz temizleme sistemi

Kompakt ve rahat kullanım yapısına sahip olan Nikon D60 dijital SLR fotoğraf makinesi şaşırtıcı görüntü kalitesi, basit kullanım özellikleri, entegre toz temizleme sistemi ve bol miktarda yaratıcı çekim fonksiyonlarını bünyesinde barındıran bir model. Tüm bunların sonucunda ise harika ve etkileyici güzellikte fotoğraflar ortaya çıkıyor. Nikon D60 ile mükemmel fotoğrafları kolayca çekmek mümkün.


Nikon D60 görüntü sensörü – 10.2 megapiksel çözünürlük

Yeni Nikon D60 dijital SLR kameranın 10.2 megapiksel resim çözünürlüğüne sahip olan görüntü algılayıcısı süper yüksek kalitede görüntüler üretiyor. Büyük ebatlı çıktılar almaya olanak tanıyan bu yüksek çözünürlük fotoğrafların kırpılması halinde dahi bu imkanı sağlıyor. Kameranın EXPEED görüntü işlemcisinin de katkısıyla son derece zengin detaylara sahip doğal tonlarda ve canlı renklerde fotoğraflar elde ediliyor.


Nikon D 60 DSLR kamera – Toz koruma sistemi

Nikon D60 kamerada bulunan Airflow Control sistemi ayna kutusu içerisindeki havayı taban kısmındaki küçük kanallara yönlendirerek görüntü algılayıcıya bulaşmasını engelliyor. Image Sensor Cleaning Görüntü Sensörü Temizleme sistemi de kullanıcının dilediği zamanlarda devreye sokacağı şekilde görüntü algılayıcı civarında toz ve kir birikmesini titreşimlerle engelliyor. Toz ve kir etkisine karşı alınan tüm bu önlemler sayesinde kullanıcı kamera üzerinde objektif değişikliklerini rahatlıkla ve endişe duymaksızın gerçekleştirebiliyor.


Nikon D60 – Active D-Lighting fonksiyonu
Nikon D60 kameranın yeni Active D-Lighting özelliği çekim esnasında elde edilecek son görüntünün ayarlanmasında kullanılıyor. Bu otomatik işlem aydınlık ve gölgeli alanlar üzerinde çalışarak zorlu ışık koşullarındaki çekimlerde daha dengeli pozlama değerleri elde edilmesine yardımcı oluyor.Nikon D60 dSLR – Gövde ve LCD ekran
Nikon D60 dijital SLR fotoğraf makinesi sadece kompakt değil aynı zamanda kullanıcının eline çok doğal bir tarzda oturacak şekilde ergonomik bir yapıda tasarlanmış. Kameranın gövdesinde daha önce büyük beğeni kazanmış ve olumlu tepkiler almış olan Nikon D40 serisi temel alınmış. Nikon D60 dijital SLR kameranın 2.5 inç (6.35 cm) büyüklğüğnde bir LCD ekranı bulunuyor. Kameranın Eye Sensor özelliği optik vizörün kullanıldığı durumlarda LCD ekranı otomatik olarak kapatıyor. Kullanıcı gözünü optik vizörden ayırdığında LCD ekran otomatik olarak tekrar aktif hale geçiyor.


Nikon D60 kamera – Dahili düzeltme fonksiyonları
Nikon D60 dijital SLR kameranın Rötuş menüsü kamera bünyesinde görüntüler üzerinde pek çok düzeltme işlemi yapılmasına olanak tanıyor. RAW formattaki görüntüler çekim sonrasında kamera bünyesinde “geliştiriliyor” ve görüntü kalitesi, boyut ve beayz ayarı gibi konularda kullanıcıya esneklik sağlıyor.Nikon D60 sistem refleks kamera – Diğer özellikler
• 0.19 saniyede açılış
• Saniyede 3 kare çekim hızı ile 100 adet KPEG formatta seri çekim
• Gelişmiş, üç noktaya AF sistemi ile hassas otomatik odaklama
• Nikon 3D Color Matrix Metering II pzlama sistemi
• Parlak ve net optik vizör
• Uzun ömürlü lityum iyon batarya ile 500 adete yakın çekim olanağı

D-60
Nikon D60 sistem refleks kamera – Özellikler
• Kolay çekim sağlayan çeşitli hazır çekim programları
• Çekim hızı ve diyafram üzerinde manuel kontrol
• Aynı anda hem NEF(Nikon’un RAW formatı) ve JPEG formatta çekim
• Kişisel tercihlere göre kamera menüsünün ayarlanabilmesi

D-60
Nikon D60 dijital SLR – Objektif uyumluluğu & Aksesuarlar
• AF-S ve AF-I Nikkor objektiflerle uyum
• Çoğu F-mount Nikkor objektifle uyum
• SB-800, SB-600, SB-400, SB-R200 veya Wireless Close-Up Speedlight sistem R1C1 eşliğinde Nikon Creative Lighting System desteği
• ML-L3 opsiyonel kablosuz uzaktan kumanda

D60 SLR
Yeni tanıtılan Nikon Nikkor objektifler
• Nikon PC-E Nikkor 24mm Tilt/Shift objektif
• Nikon AF-S DX Nikkor 16-85mm VR geniş açı objektif
• Nikon AF-S Micro Nikkor 60mm objektif
 
Üst