• Değerli fotoğraf severler 2022 yılı sizlere daha fazla umut, daha fazla sevinç, daha fazla mutluluk getirsin. Yaşamınızda güzel yıllar, mutlu yarınlar, gerçek dostluklar hep sizlerle olsun. Yeni yılın size ve tüm sevdiklerinize sağlık, mutluluk, neşe, başarı, bolca para, sevgi ve huzur getirmesini dileğiyle. Işığınız bol olsun... Birkarefotoğraf Ekibi.

Nikon D600 kullanıcılarına duyuru

birkarefotograf

Administrator
Yönetici
135176020-1-nikon_d600_24_85_vr_dijital_fotograf_makinesi.jpg


Sorun
Bazı kullanıcılar, Nikon D600 Dijital Tek Lensli Refleks fotoğraf makinesi ile çekilen görüntülerde birden çok sayıda toz taneciği lekesi görüldüğünü bildirmiştir. Bu toz taneciği lekeleri, fotoğraf makinesinin çalışması sırasında iç kısımda oluşan tozların veya fotoğraf makinesinin içine giren harici toz partiküllerinin makinenin sensör koruyucu filtresine yapışarak oluşturdukları yansımalardır.

Dijital Tek Lensli Refleks fotoğraf makinelerinin yapısı ve konsepti gereği bu toz lekelerinin tamamen giderilmesi oldukça güçtür. Bazı ender görülen durumlarda bu lekelerin görüntülere fark edilir şekilde yansıyabildiğini fark ettik. Bu nedenle Nikon, kullanıcılara, bu sorunun etkilerini azaltmaya yönelik bir hizmeti yeniden duyurmaktadır.

Çözüm
İlk adım olarak, lütfen Kullanım Kılavuzu'ndaki (sayfa 301 - 305) "Görüntü Sensörünü Temizleme" işleviyle ve havalı fırça kullanarak manuel temizlemeyle ilgili talimatları uygulayın. Bu işlemler tüm toz taneciklerini gidermezse ve sorun yaşamaya devam ederseniz lütfen size en yakın Nikon servis merkezine danışın. Servis merkezleri fotoğraf makinenize inceleme, temizleme, deklanşör ve ilgili parçaların değiştirilmesi dahil servis uygulayacaktır. Bu hizmet için sizden ücret alınmaz. Nikon, Nikon hizmet merkezine hem gönderim hem de teslim için gerekli tüm nakliye masraflarını öder.
 
Üst