• Değerli fotoğraf severler 2022 yılı sizlere daha fazla umut, daha fazla sevinç, daha fazla mutluluk getirsin. Yaşamınızda güzel yıllar, mutlu yarınlar, gerçek dostluklar hep sizlerle olsun. Yeni yılın size ve tüm sevdiklerinize sağlık, mutluluk, neşe, başarı, bolca para, sevgi ve huzur getirmesini dileğiyle. Işığınız bol olsun... Birkarefotoğraf Ekibi.

Nikon D700 İnceleme

birkarefotograf

Administrator
Yönetici
kahj.jpg


Nikon Avrupa FX format ürün ailesinin 12.1 megapiksellik en yeni dijital SLR üyesi Nikon D700 fotoğraf makinesini duyurdu. Yeni Nikon D700 dijital SLR fotoğraf makinesi, daha çok sayıda fotoğrafseverin, büyük beğeni kazanmış olan Nikon D3 modelinin görüntü kalitesinden daha küçük bir formatta yararlanabilmesi amacıyla tasarlanmış. Nikon yetkililerinden Robert Cristina aksiyon fotoğrafçılığında büyük fırtınalar estirerek birçok profesyonelin elindeki modeli değiştirmesine neden olan Nikon D3 modelinde olduğu gibi Nikon D700 dijital SLR fotoğraf makinesinin de bu trendi sürdüreceğine inandığını belirterek yeni modellerinin düşük ışıklı ve yüksek kontrastlı çekim koşullarında çıtayı üst seviyeye çıkardığını ifade ediyor.
<font color="#364760"><span style="font-family: Arial">

Nikon D700 dijital SLR kamera Nikon D3 modelinin 'olmazsa olmaz' görüntü kalitesini genlerinde barındırıyor. Yüksek ISO duyarlılığı, 12.1 megapiksel efektif çözünürlüklü CMOS görüntü sensörü ve objektif kalitesi gibi benzer çekirdek teknolojileri kullanan Nikon D700 DSLR kamera yüksek hızlı EXPEED görüntü işleme sistemine, 14 bit A/D çevirme ve yüksek detay ve tonlar elde edilmesini sağlayan 16 bit işlem kanalına sahip.
qrkq.jpg

Nikon D700 dijital SLR kamera, aksiyon fotoğrafçılığı alanında faaliyet gösteren kullanıcılar için sağlamlık ve rutubet ile toza dayanıklılık konularından ödün vermeden mükemmel dengeli bir yapı sunuyor. Nikon D700 fotoğraf makinesinde, yüksek frekanslı titreşimlerle görüntü algılayıcıya toz ve kir taneciklerinin bulaşmasını engelleyen sensör temizleme sistemi bulunuyor. Kameranın 1500mAh EN-EL3e lityum iyon bataryası ile saniyede 5 kare gibi bir çekim hızı elde edilirken, opsiyonel olarak satın alınarak cihaza takılabilen MB-D10 batarya birimi ile devreye sokulan 2500mAh EN-EL4a batarya sayesinde çekim hızı saniyede 8 kare gibi bir seviyeye yükseltilebiliyor. Kameranın bu özelliği D3 ve D300 sahiplerinin mevcut bataryalarını kullanmalarına olanak tanıyor. Kameranın kendine özgü bir diğer özelliği de 24mm objektif görüş alanına hakim pratik i-TTL dahili flaş biriminin bulunması.

Nikon D700 D-SLR kamera çekici fiyat etiketine rağmen 40ms çekim tepkime süresi, 51 noktaya MultiCAM3500 AF netleme sistemi, DX Crop modu ve kontrast tespitli Live View canlı ön izleme ve 3 inç (7.6 cm) büyüklüğünde TFT ekran gibi D3 ve D300 modellerinden aşina olduğumuz özelliklerden ödün vermiyor.

FX formatlı dijital fotoğraf makinelerinin en önemli avantajlarından bir tanesi de sundukları vizör deneyimi. Nikon D700 dijital kameranın vizörü fotoğrafı oluşturan çerçeveyi yüzde 95 oranında yansıtıyor. Aynı zamanda kameranın vizöründe ufuk yatay çizgisi bulunurken Live View modunda kamera kol mesafesinde tutulurken dikey ya da yatay durumda olduğu otomatik olarak tespit edilebiliyor.

alıntıdır
 
Üst