• Değerli fotoğraf severler 2022 yılı sizlere daha fazla umut, daha fazla sevinç, daha fazla mutluluk getirsin. Yaşamınızda güzel yıllar, mutlu yarınlar, gerçek dostluklar hep sizlerle olsun. Yeni yılın size ve tüm sevdiklerinize sağlık, mutluluk, neşe, başarı, bolca para, sevgi ve huzur getirmesini dileğiyle. Işığınız bol olsun... Birkarefotoğraf Ekibi.

NIKON D7100 Kullanıcıları

fanican

New member
Akşam biraz fırsatım oldu makinenin tuşlarına alışmaya çalışıyorum, çevirdikçe ısoyu, diyaframı, ne bilim "peh" i değiştirmek güzel..

windshear

New member
Herkese merhabalar, 6 aydır D7100 kullanıyorum. Tüm kullanıcılara selam olsun. Umarım aktif katılım gerçekleşir.

Fotoğrafları tek tek ekleyemedim şu anda ancak 500px ve flickr dan fotoğraflarıma bakıp buradan D7100 + 18-105 + 50mm F1.8D hakkında aklınıza takılan sormak istediklerinizi sorabilirsiniz. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

500px / Berker CELIK / Photos

Flickr: BerkerCELIK's Photostream

fanican

New member
Hoşgeldiniz, bizde forumda yeniyiz, paylaşım fonksiyonlarını ekledikçe öğreneceğiz...
Fotoğraflarınız çok hoş...
resim ekle butonundan paylaşımlarınızın linkini bu şekilde verdiğimiz zaman fotoğraf görünmüyor....
10255756344

Son düzenleme:

fanican

New member
Yansıma güzel olmuş. Makinenin HDR modunu mu kullanarak çektiniz.

U8816 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

windshear

New member
Yansıma güzel olmuş. Makinenin HDR modunu mu kullanarak çektiniz.

Hayır hocam, 5 ayrı RAW fotoğraf çekip photoshopta birleştirdim. In-Camera HDR sadece jpeg çekiyor. Raw da daha güzel sonuç aldığım için post-processing ile, bu şekilde çekiyorum.

fanican

New member
7100 de HDR modu var yeni olarak diye biliyorum, deneme imkanım olmadı. Birgün deneriz inşallah...

fanican

New member
D7000 modeli için sıkça dile getirilen sensör kirlenmesi olayı devam ediyor, heralde makine yeni olduğu için kullandıkça ordan burdan çapaklar mı dökülüyor;) şaşırmış durumdayım... Birkaç denmeden sonra ancak kirleri temizleyebildim ben...
Sensörü temizlemeye başlayabilmek için pil şarjının tam veya en az 3 seviye dolu olması gerekiyor. Makinenizin lensini sökün ve önü aşağı gelecek şekilde tutun, dışardan gelecek yeni tozlardan korunmuş olur.
Ayarlar/Manuel temizleme/Aynayı Temizlik için kilitle seçeneğini onayladığınızda ayna kalkacak ve sensör görünecektir. Bir hava pompası ile pompanın ucunu sensöre dokunmadan üfleyin.
Herhangi bir kimyasal ile temizlik riskli olabilir.
Bu işler bu makinede mutat işler galiba...kolay gelsin....

Lens kirleri çok bariz gözüküyor bu nedenle kırmızı içine almadım...

x6ps.jpg

Son düzenleme:

ciddi

Yönetici (Co) Administrator
[MENTION=97]fanican[/MENTION] pek bir ağardan alıyor. Acaba vakti mi yok fotoğraf çekmeye. O da çok kötü bir durum olur. O kadar para ver al makinayı evde yatsın ! :) Valla ben 200 liralık mekanik lens aldım diye akşamları birşeyler bulup masa lambasının aydınlatması ile fotoğraflar çekmeyi deniyorum :) Hiç acımam. Zaten 2 yıla teknolojisi eskiyor. 2 yıla biz bu makinanın ne shutterini bitirebiliriz ne bişeyini eskitebiliriz. O sebeple hiç acımam. Parayı gömmüşüm alete, kurutana kadar hakkımı geri isterim ! :)

fanican

New member
Doğrudur, işler yoğun. Birde dışarda çekmeyi seviyorum. Aksama kadar burodayim. gunler kisa ve Hava ayaz, sis, pus. Boyle olunca fotograf cekmiyorum iste....
Birazda iş icabi alindi o makine ve oyle 2 yil filan degil en az 10 yıl gider makine ...:)

fanican

New member
birde itirafta bulunayım, çok sevemedim aleti. ahhh olympusun renkleri ahhh:-O;)