• Değerli fotoğraf severler 2022 yılı sizlere daha fazla umut, daha fazla sevinç, daha fazla mutluluk getirsin. Yaşamınızda güzel yıllar, mutlu yarınlar, gerçek dostluklar hep sizlerle olsun. Yeni yılın size ve tüm sevdiklerinize sağlık, mutluluk, neşe, başarı, bolca para, sevgi ve huzur getirmesini dileğiyle. Işığınız bol olsun... Birkarefotoğraf Ekibi.

Nikon yazılımları

rocker_tr

Super Moderator
3355467147.png


Capture NX-D
Ücretsiz

12785819294_407fee054c_z.jpg
[/IMG]

Genel Özellikleri :

Capture NX-D, kullanıcıların RAW resimler üzerinde basit işlemlerle tam kapsamlı düzenleme yapabilmeleri için geliştirilen ücretsiz bir yazılımdır. İster Nikon D-SLR, Nikon 1 değiştirilebilir objektifli gelişmiş fotoğraf makinesi, ister COOLPIX kompakt fotoğraf makinesi, ister de RAW resimleri destekleyen başka bir fotoğraf makinesi olsun, RAW biçiminde çekilmiş resimlerin yüksek kaliteli bir tab işlemine tabi tutulmasını sağlar.

Temel Özellikleri :[/B

RAW resimlerin geliştirilmesi için Nikon fotoğraf makinesi performansını sonuna kadar kullanan yerel geliştirme işlemi ile özelleştirilmiştir.

JPEG ve TIFF görüntülerin basit yöntemlerle düzenlenmesini destekler.

Hareketli paletler
geniş ekranlarda ve birden fazla ekranda kolayca kullanılabilir.

Birden çok görüntünün karşılaştırılması değişiklik öncesi kopyanın ve ardıl görüntünün ayarlanması dahil çeşitli ekranlar.

Ek bilgi dosyası biçimi ayar bilgilerini ayrı bir dosyaya kaydeder ve orada tutar.

İndirme linki


1508416957.jpg


Short Movie Creator

Genel Bakış

Short Movie Creator; film metrajlarınızı, fotoğraflarınızı ve hatta Hareketli
Enstantane Çekimlerinizi paylaşılması kolay tek bir kısa film şeklinde birleştirir.

Kullanımı son derece kolaydır: Tek yapmanız gereken dosyalarınızı seçmek, bir görsel tarz belirlemek ve ‘filmi
oluştur’a tıklamaktır. Yazılım, çektiğiniz her fotoğraf veya video kaydının kalitesini korur. Ayrıca film müziği olarak kendi müzik dosyalarınızı
kullanabilirsiniz.

Temel Özellikler

- Kolay kullanım: Filmlerinizi, durağan görüntülerinizi, Hareketli Enstantane Çekimlerinizi ve müziğinizi otomatik olarak tek bir MOV film dosyasında birleştirir.

- Nikon 1 dijital fotoğraf makineleriyle birlikte verilir.

- Kolay paylaşım:
Filmler, yaygın olarak kullanılan MOV dosya biçiminde kaydedildiğinden bunları kolayca paylaşabilir, sevdiğiniz sosyal medya sitelerine yükleyebilir, bir bilgisayar veya TV'de izleyebilir veya fotoğraf makinenizin SD kartına kaydederek fotoğraf makinesinde görüntüleyebilirsiniz.

- Görsel tarzlar: Metrajınızın havasıyla uyumlu bir ambiyans oluşturun. Çeşitli geçiş ve arka plan tarzlarından birini seçin.

- Film müzikleri: Çeşitli müzik parçalarından birini seçin veya kendi müzik dosyalarınızı ekleyin. Parçaları kesip harmanlayarak yalnızca duymak istediğiniz kısımları alabilirsiniz ve film müziğinin filmin orijinal sesiyle uyumlu hale gelmesi için ses düzeyini kolayca dengeleyebilirsiniz.

- Başlıklar ve Jenerik: Profesyonel görünümlü film başlıkları ve jenerikler ekleyin. Arasından seçim yapabileceğiniz bir dizi animasyonlu metin stili mevcuttur ve farklı renkli arka planlar seçebilir ya da bir arka plan resmi kullanabilirsiniz.

- Hareketli Enstantane Çekimi: Birden çok Hareketli Enstantane Çekimini arka arkaya birleştirerek benzersiz bir film deneyimi yaratın. Short Movie Creator, Hareketli Enstantane Çekimlerinizi otomatik olarak paylaşması kolay bir MOV film dosyası halinde birleştirir.

- Yaratıcı Kontrol: Gelişmiş ayarlarını kullanarak filminizdeki geçiş efektlerini ayarlayabilirsiniz.

- ViewNX 2 ile tam tümleştirme: View NX2 ile üzerinde çalıştığınız durağan görüntüler, filmler veya Hareketli Enstantane Çekimleri doğrudan Short Movie Creator'a aktarılabilir.

Mağaza Bul


4069611733.png

ViewNX2

Genel Bakış


ViewNX2, fotoğraf ve film kliplerini içeri aktarmak, düzenlemek ve paylaşmak için kapsamlı bir yöntem sunar. Film düzenlemeye ayrılmış araçlarla aksiyonun en iyi yönlerini göstermek kolaylaşır veya filmleri fotoğraflarla birleştirerek yaratıcı bir efekt oluşturabilirsiniz. Fotoğraflar, yapılan göreve göre özelleştirilebilen Tarayıcı, Coğrafi Etiket veya Düzenleme isimli çalışma alanlarında düzenlenebilir. Nikon dijital fotoğraf makineleriyle birlikte verilen ve Nikon'dan indirilebilen ViewNX2 ile her düzeydeki fotoğrafçı, çekimlerinden en iyi sonucu alabilir.

Temel Özellikler

- Hepsi bir arada yazılım paketi, fotoğraflarınızı ve film kliplerinizi kolayca kusursuz hale getirmeniz için sunulmaktadır.

- Sezgisel film düzenleme araçları ile bir filmi istediğiniz yerden başlayıp istediğiniz yerde bitecek biçimde kesebilir, seçilen karelerden fotoğraf oluşturabilir, birden çok film ve/veya JPEG dosyasını geçiş efektleriyle birleştirebilir ve bir film müziği ekleyebilirsiniz.

- Özelleştirilebilen üç çalışma alanı: Üzerinde çalıştığınız görüntülere göre Tarayıcı, Coğrafi Etiket ve Düzenleme araçları arasında anında geçiş yapabilirsiniz. Her çalışma alanında, daha rahat çalışabilmeniz için çift ekranla çalışma olanağı mevcuttur.

- Önemli ayarlama araçları: Kesme, Düzleştirme ve Otomatik Kırmızı Göz Düzeltme dahil.

- Güçlü resim iyileştirme: Keskinlik, Kontrast ve Parlaklık kontrollerinin yanı sıra Vurgulama ve Gölge Koruma, D-Lighting ve Renk Güçlendirici (doygunluk) gibi araçlarla görüntülerinizin kalitesini artırın.

- RAW (veya Nikon NEF) görüntü işleme ile son görüntünüz üzerinde tam kontrol sahibi olun. Pozlama Telafisi ve Beyaz Dengesi gibi RAW dosyalarına özel araçlarla en iyi sonuçları elde edebilirsiniz.

- Geniş yazdırma seçenekleri: Bir dizin sayfasından tam sayfa bir görüntüye kadar her şeyi yazdırın. Genişletilmiş seçenekler arasında üst bilgi veya alt bilgiye veri eklemenize veya arka plan rengini ayarlamanıza olanak sağlayan seçenekler de mevcuttur.

- Kapsamlı etiket ve derecelendirme seçenekleri, tüm görüntülerinizi etiketleyip düzenlemeyi kolaylaştırır.

- Nikon 1 çekim modlarını destekler: Hareketli Enstantane Çekim ile çekilmiş 'yaşayan görüntüler'i içeri aktarıp oynatabilirsiniz ve Akıllı Fotoğraf Seçici ile çektiğiniz en iyi kareler, kolay bulunabilmesi için vurgulanır.

- Doğrudan Short Movie Creator bağlantısı: Nikon'un Short Movie Creator yazılımıyla ViewNX2 fotoğraf ve film dosyalarınız üzerinde çalışın. Kullanmak istediğiniz dosyaları seçip Short Movie Creator düğmesine basmanız yeterlidir. Seçtiğiniz dosyalar anında Short Movie Creator'da açılır ve filminizi hemen oluşturmaya başlayabilirsiniz.

- Picturetown ile tam tümleşme (Nikon’un çevrimiçi görüntü depolama ve paylaşma hizmeti): Basit bir sürükle-bırak işlemiyle görüntüleri ViewNX2'den NIKON IMAGE SPACE'e anında yükleyin veya NIKON IMAGE SPACE'te depolanan görüntülere doğrudan ViewNX2'den ulaşın.

Mağaza Bul


1848265559.jpg

Nikon Scan 4

Temel Özellikler

Scan Image Enhancer, rengi otomatik olarak ayarlayarak net kontrasta sahip görüntüler oluşturur (yalnızca 9000 ED, 5000 ED, COOLSCAN V ED)

Digital ICE4 çizikleri ve tozu algılar, analiz eder ve otomatik olarak telafi eder.

Digital ROCTM, eski filmlerdeki solan renkleri dijital olarak eski hallerine döndürür

Digital GEMTM, filmlerdeki greni otomatik olarak düzeltir ve yüksek hızlı filmle çekilen fotoğrafların daha pürüzsüz görünmesini sağlar

Digital DEETM, arkadan aydınlatmalı veya eksik pozlanmış fotoğraflarda gölgede kalan ayrıntıları açığa çıkarır ve vurguların “solmuş” bölgelerindeki kontrastı artırarak doğal görünen bir pozlama etkisi oluşturur (yalnızca 9000 ED, 5000 ED, COOLSCAN V ED)

Mağaza Bul


3362507774.png

Camera Control Pro 2

Temel Özellikler


Pozlama modu, enstantane hızı ve diyafram dahil çoğu Nikon dijital tek lensli refleks ayarının bir bilgisayarla uzaktan kumandası.

Kablosuz verici kullanılırken kablolu veya kablosuz LAN ile kullanım.

Görüntülerin bir fotoğraf makinesinden bilgisayara doğrudan aktarılması ve görüntülerin çekilmesinden kaydedilmesine kadar tüm işlemlerin iş akışı halinde yönetilmesi.

Gelişmiş Görüntüleyici

işlevi, bilgisayarda saklanan görüntülerin küçük resimler halinde görüntülenmesine imkan sağlar.

Bir fotoğraf makinesinin arabelleğinde olan görüntüler, aktarımdan önce bilgisayardan küçük resim veya önizleme görünümünden onaylanabilir veya silinebilir.

Objektif lensinden gerçek zamanlı bir önizleme sağlanması için fotoğraf makinesinin sensörünün kullanıldığı Canlı Görüntü modlarını (Elde tutularak ve Tripodlu) destekler. Canlı Görüntü desteği sayesinde netleme noktası ve/veya deklanşörün

aynı zamanda ayarlanması ve görüntünün bir bilgisayar ekranında onaylanması mümkündür. Tripod modunda, istenen otomatik netleme noktasının uzaktan ayarlanması mümkündür.

Görüntü parametrelerinin bir bilgisayarsan seçilmesine ve ayarlanmasına; özel eğrilerin (ton telafisi verileri) oluşturulup tekrar fotoğraf makinesinde kaydedilmesine olanak sağlayan Picture Control sistemi desteklenir.

Mağaza Bul


465840818.png

Nik Color Efex Pro 3.0 for Capture NX 2


Genel Bakış

Nik Software Color Efex Pro™ 3.0 filtreleri, dijital fotoğrafçılık için önde gelen fotoğraf filtrelerindendir. Color Efex Pro 3.0 filtreleri, dünyanın dört bir yanında günümüz profesyonel fotoğrafçıları tarafından, zamandan tasarruf etmek ve profesyonel düzeyde sonuçlar elde etmek için yaygın olarak kullanılmaktadır.

Fotoğrafçılığa odaklanan, kullanımı kolay ve güçlü bir görüntü düzenleme aracı olan Color Efex Pro 3.0 ile yaratıcılıkta sınır tanımayın. Capture NX 2'de gücünü U Point® teknolojisinden alan Seçim Kontrol Noktaları, görüntülerinize filtre geliştirmeleri uygularken, diğer araçlardaki gibi karmaşık seçimlere veya katman maskelerine gerek kalmadan, en üst düzey hassas kontrollere sahip olmanızı sağlar. Üstelik, Capture NX 2'nin her işlevinde olduğu gibi, filtreler geri alınabilecek biçimde uygulanır. Böylece tam olarak istediğiniz sonucu elde edene kadar filtrenin görüntü üzerindeki etkisini değiştirebilir ve ayarlayabilirsiniz.

U Point® Teknolojisi: Capture NX 2'de gücünü U Point'ten alan Seçim Kontrol Noktaları sayesinde, kullanım kolaylığı sağlayan kaydırıcıları kullanarak bir Filtre efektini kolayca ekleyebilir, değiştirebilir veya kaldırabilirsiniz.

Yeni Filtreler: Color Efex Pro 3.0'daki yeni filtreler, koleksiyonun geleneksel ve belirli tarzlar açısından aralığını genişletir.

TrueLight™ Color Engine: 16 bit TrueLight™ Color Engine renk, kontrast ve ayrıntı arasındaki ilişkileri koruyarak fotoğrafları daha da iyi geliştirme imkanı sunar.

Mağaza Bul


1072389115.jpg

Nikon Transfer

Genel Bakış

Nikon Transfer, dijital fotoğraf makinenizle kaydedilen tüm görüntülerin bir bilgisayara aktarılmasını kolaylaştırır. Görüntü dosyalarını yedeklemek ve her bir dosyaya telif hakkı bilgisi, anahtar kelimeler ve konum gibi IPTC ve XMP meta verilerini aynı anda uygulamak için seçenekler sunar.

Mağaza Bul
 
Üst