• Değerli fotoğraf severler 2022 yılı sizlere daha fazla umut, daha fazla sevinç, daha fazla mutluluk getirsin. Yaşamınızda güzel yıllar, mutlu yarınlar, gerçek dostluklar hep sizlerle olsun. Yeni yılın size ve tüm sevdiklerinize sağlık, mutluluk, neşe, başarı, bolca para, sevgi ve huzur getirmesini dileğiyle. Işığınız bol olsun... Birkarefotoğraf Ekibi.

Olympus E-M1 Özellikleri

birkarefotograf

Administrator
Yönetici
[h=1]Panasonic DMC-G3KEG-K[/h]

kardeşim bu makine biraz ilgimi çekti. detaylara bakalım.

1dz3fxD.png

buradan örnek fotoğraflara bakabiliriz.

https://www.flickr.com/cameras/panasonic/dmc-g3/

[h=1]Panasonic DMC-G3KEG-K 14-42mm Kit[/h]
1500 TL türkiye fiyatı.

ciddi

Yönetici (Co) Administrator
[MENTION=5]ciddi[/MENTION],
Bizim hanımın ameliyatı nedeniyle çok geç farkettim cevabını. Gerçi yine ertelendi ama ancak inceleyebildim PL-5' in benim açımdan tek sakat (!) tarafı fiyatı hemen 1700 TL ve üstüne fırlıyor. Bu durumda bana en mantıklı geleni 800 ISO' ya TAV olup E-PL3 F/P ve açılı LCD' de var almak
-
Çok geçmiş olsun. Allah şifa versin...

Hocam PM2 - 999 TL ve PL3'ten çok ama çok iyi imaj kalitesi, iso 1600'de makro çekmiş bir arkadaş flickr'da gördüm fotolar baya iyi. Ben PL3 ile iso 800'de dahi o kalitede fotonun yanına yaklaşamadım. Sanırım hem sensör daha iyi ve hem de orantılı olarak 16 mpixel olunca böyle PL3'e oranla çok daha başarılı bir seriye imza atmış Olympus. PL3'ün döner ekmek aaee şey döner ekranı bana foto kalitesi vermiyor sonuçta vazcayıp PM2 alırım ben yani bugün alacak olsam. Hatta var ya böyle elim "Sepete at" butonuna kaç kere gitti :) Hatta sebepe de attım ama sonra o anı yaşamanın keyfi yeter deyip vazcaydım :) Öyle sepete bakar iken birkaç dakika PM2 ile hayaller kuruyorum. Sonra metelik ödemeden hayal aleminden çıkıyorum :alkis

birkarefotograf

Administrator
Yönetici
bu E-PM2 OM-D E-M5 ile aynı sensörü kullanıyor. fotoğraf kalitesi bu yüzden iyi anladığım kadarıyla.

bipekkan

Super Moderator
Aynen öyle. PL ile PM arasında bugüne kadar sadece hareketli ekran ve mod tekerleği farkı oldu. Geri kalan tüm içerik birebir aynı.
Aslında aradaki fiyat farkı önemsiz ama şu LCD benim açımdan önemli. Hem boyum uzun hemde eğilip bükülme sıkıntımın yanına sağ kolumu şimdi tam yukarıya kaldıramıyorum. Bir aküyü bulunduğu yerden kaldıraç gibi kaldırdık olanlar oldu. "donuk omuz" sıkıntısı ortaya çıktı. LCD Canon' dakiler gibi tam işlevsel olmasada aşağı yukarı dönebilmesi beni epey sıkıntıdan kurtaracak.

bipekkan

Super Moderator
[h=1]Panasonic DMC-G3KEG-K[/h]

kardeşim bu makine biraz ilgimi çekti. detaylara bakalım.

.............

buradan örnek fotoğraflara bakabiliriz.

https://www.flickr.com/cameras/panasonic/dmc-g3/

[h=1]Panasonic DMC-G3KEG-K 14-42mm Kit[/h]
1500 TL türkiye fiyatı.
[MENTION=1]genesis[/MENTION],
Fiyat dışında özellikle LCD' si tam istediğim gibi Canon tipi her yöne dönebilen ve ekranı koruma amaçılı kendi üstüne kapanan tip. Resim işleme işlemcisi farklı ama bunun dışında OM-D 5 ile aynı sensörü kullanıyor. Ancak dpreview de "her şey mükemmel" ama puan 75 ????

birkarefotograf

Administrator
Yönetici
hocam puana çok takılmayın.
fotoğraf makinesi alırken ilk bakılacaklar

1 sensör
2 lens uyumluluğu
3 fotoğraf kalitesi

sensör iyi fotoğraf kaliteside güzelse lens bulabilme olanaklarına bakılmalı ve makine öyle satın alınmalı bence.