• Değerli fotoğraf severler 2022 yılı sizlere daha fazla umut, daha fazla sevinç, daha fazla mutluluk getirsin. Yaşamınızda güzel yıllar, mutlu yarınlar, gerçek dostluklar hep sizlerle olsun. Yeni yılın size ve tüm sevdiklerinize sağlık, mutluluk, neşe, başarı, bolca para, sevgi ve huzur getirmesini dileğiyle. Işığınız bol olsun... Birkarefotoğraf Ekibi.

Olympus PEN serisine nasıl devam edebilecek ! ?

ciddi

Yönetici (Co) Administrator
Evet, bu soru sorulmuş durumda ! Çünki O-MD satışları iyi iken PEN serisinde durum hiç iyi değil(miş) !..
-
Bildschirmfoto2014-02-07um184610_zpsec48794b.png


Bildschirmfoto2014-02-07um184923_zps7e88a424.png


Olympus dijital kamera satışında geçen yıldan bu yana yükselme göstermiş olsa da, geçen yıla oranla zararında ciddi bir gerileme olsa da halen önemli derecede zarar ediyor görünüyor(muş) !..
Olympus'un finansal raporunu incelemek isteyenler için resmi yayını pdf formatında : http://www.olympus-global.com/en/common/pdf/brief146PB_2.pdf
-
Ayrıca şöyle de bir haber var...
Olympus OM-D E-M1 drives down camera losses | Amateur Photographer

Ayrıca Olympus önümüzdeki aylarda lens konusunda gelişim göstereceğini söylemiş !..
 

ciddi

Yönetici (Co) Administrator
Olympus markasının durumu ne olacak ? Yoksa bir markanın daha sonu mu görünüyor !.. Sormak için erken değil ama kesin bir şeyler demek için erken. Şimdi daha iyi anlaşıldı P5'ten beri sessizlik pen serisindeki. Demek ki O-MD serisine eğilecekler daha çok. Özellikle Fujifilm'in olmak üzere Sony'nin APS-C aynasızlarına karşı performans olarak zaten pen'ler geride idi. O-MD'ler de lens çeiştliliği vs. ile müşteri yakalıyor idi. Eğer Fujifilm ve Sony 1-2 yılda 3-4 lens çıkartsın Olympus çok daha fena zora girer ki yol haritalarında yeni lensler geleceğini gördük !.. Bu durumda kanımca çıkışında 650-700 us$'a satılan PEN'leri 1 sene sonra 500$'a çekeceğine, giriş fiyatını 550$ belirlese belki 300-350 TL. için pen serisi daha alınabilir olur ki zaten yeni lensler de yolda imiş. Gerçi ben tüketici olarak hep ucuz olsun alabiliyim bakış açısı ile bakıyorum :)
 
Üst