• Değerli fotoğraf severler 2022 yılı sizlere daha fazla umut, daha fazla sevinç, daha fazla mutluluk getirsin. Yaşamınızda güzel yıllar, mutlu yarınlar, gerçek dostluklar hep sizlerle olsun. Yeni yılın size ve tüm sevdiklerinize sağlık, mutluluk, neşe, başarı, bolca para, sevgi ve huzur getirmesini dileğiyle. Işığınız bol olsun... Birkarefotoğraf Ekibi.

Olympus stylus 1 - Olympus'tan çok iddialı bir d-slr like makinası !

ciddi

Yönetici (Co) Administrator
İncelemenin orijinali İngilizce de olsa bilmeyen için bile faydalı olacak bilgiler içeriyor.

Olympus Stylus 1 Review: First Shots
-
Bir başka inceleme daha
Olympus Stylus 1 Review
-
ZYFRONT-LG.JPG

MezaRock

New member
Merakla bekliyorum bu makinayı. Hani almasam da ona dokunmak, çekim yapmak istiyorum. :cm
Ailecek bekliyoruz efenim...

ciddi

Merakla bekliyorum bu makinayı. Hani almasam da ona dokunmak, çekim yapmak istiyorum. :cm
Ailecek bekliyoruz efenim...

Teknomarketlerde elimize geçer de en azından bir malzeme kalitesi, AF hızı vb. gibi şeyleri bizzat görürüz umarım yakınlarda. Ben mesela PL5'in gövde kalitesini PL3'ünki kadar iyi bulmadım. PL5'te sanırım üst kısım plastik ve metal de daha ince kullanılmış gibi hissettim. PL3'ün ise bariz kalın bir cam cila gibi kaplaması var. PL3'ün (Gümüş-metalik veya) kasası benim çok hoşuma gidiyor, kaya gibi ama zarif de. PL5'te mat yüzey var.

MezaRock

New member
Teknomarketlerde elimize geçer de en azından bir malzeme kalitesi, AF hızı vb. gibi şeyleri bizzat görürüz umarım yakınlarda. Ben mesela PL5'in gövde kalitesini PL3'ünki kadar iyi bulmadım. PL5'te sanırım üst kısım plastik ve metal de daha ince kullanılmış gibi hissettim. PL3'ün ise bariz kalın bir cam cila gibi kaplaması var. PL3'ün (Gümüş-metalik veya) kasası benim çok hoşuma gidiyor, kaya gibi ama zarif de. PL5'te mat yüzey var.

Fujinin bir elamını bize HS serisi anlatmaya başlamazsa evet ürünü inceleyebiliriz. :cm
-
Bu sebepten E-PM1 aldım. Ele alınca bariz soğukluk var. E-PL5'i görmedim ama E-PL3'den daha iyi gibi geldi. Makinayı dir kere beton zemine düşürdüm banamısın demedi. :cower:

ciddi

Fujinin bir elamını bize HS serisi anlatmaya başlamazsa evet ürünü inceleyebiliriz. :cm
-
Bu sebepten E-PM1 aldım. Ele alınca bariz soğukluk var. E-PL5'i görmedim ama E-PL3'den daha iyi gibi geldi. Makinayı dir kere beton zemine düşürdüm banamısın demedi. :cower:

PL3'ten iyi olma yönü fotoğraf kalitesi. E foto makinası bu çekiç değil :) Hani belki PL3 kadar sağlam değilse bile yine de kasası epey sağlam bence. Çünki emsal olur diye düşünüyorum dpreview'de Build Quality olarak gösterilen bir ölçüde E-P5'in gövde kalitesi Canon 700D'den de Nikon D5200'den de bariz bir fark ile daha iyi.

MezaRock

New member
Yok ben E-PM1 için konuşuyorum. Karar aşamasında E-PL3'üde, E-PM1'ide elimde inceledim. E-PL3'ün belki o plastik gibi görünen malzeme kalitesinin altında bir tank yatıyor olabilir ama E-PM1'in kasasında metal bir soğukluk var. He tercihlerimi yaparken buna göre değil bütçeme göre yaptım ama o betondan kaldırdım ya makinayı bu bana yetti. :cm