• Değerli fotoğraf severler 2022 yılı sizlere daha fazla umut, daha fazla sevinç, daha fazla mutluluk getirsin. Yaşamınızda güzel yıllar, mutlu yarınlar, gerçek dostluklar hep sizlerle olsun. Yeni yılın size ve tüm sevdiklerinize sağlık, mutluluk, neşe, başarı, bolca para, sevgi ve huzur getirmesini dileğiyle. Işığınız bol olsun... Birkarefotoğraf Ekibi.

Olympus XZ-1 İnclemesi

birkarefotograf

Administrator
Yönetici
Yazı, örnek fotoğraf ve video: Özgür Çetin
Son dönemde yıldızı parlayan gelişmiş özellikli kompakt fotoğraf makinesi kategorisine XZ-1 modelini sunan Olympus, bu alanda da iddialı olduğunun sinyallerini veriyor.
Gelişen teknoloji her alanda olduğu gibi fotoğraf sektöründe de farklı açılımlar sağlıyor. Özelliklerin arttığı, fonksiyonların geliştiği ve boyutların küçüldüğü bu pazarda son 2 yıldır gelişmiş özellikli yarı profesyonel olarak tanımlanabilecek fotoğraf makinelerinin sayısı artıyor. Bu kategoride Nikon, Canon, Panasonic ve Sony gibi markaların ürünleri bulunuyor. Olympus da yeni nesil XZ-1 ile rekabete dahil oluyor.
F1.8 diyafram
Firmanın yeni modeli XZ-1, 10 Megapiksel çözünürlüğe sahip. Bu çözünürlük CCD bir sensör tarafından sağlanıyor. Fotoğraf makinesinin en önemli özelliği ise f1.8 diyafram açıklığı. Kompakt modellerde görmeye alışmadığımız bu değer özellikle az ışıklı ortamlarda daha iyi değerler almamızı sağlıyor. Optik imaj sabitleme sistemi, 3 inçlik LCD ekran, 720p video kayıt fonksiyonu, ISO 100-6400 aralığı, RAW fotoğraf çekebilme, ND (Natural Density) gibi özellikleri fotoğraf makinesini tamamlıyor. XZ-1′in 4X optik zooma karşılık gelen 28–12 mm bir objektifi olduğunu da hatırlatalım.

elde.jpg


yazının devamı
 
Üst