• Değerli fotoğraf severler 2022 yılı sizlere daha fazla umut, daha fazla sevinç, daha fazla mutluluk getirsin. Yaşamınızda güzel yıllar, mutlu yarınlar, gerçek dostluklar hep sizlerle olsun. Yeni yılın size ve tüm sevdiklerinize sağlık, mutluluk, neşe, başarı, bolca para, sevgi ve huzur getirmesini dileğiyle. Işığınız bol olsun... Birkarefotoğraf Ekibi.

Pentaprizma Ve Focus Screen Temizlik

blackfalcon

New member
Merhaba nikon d3200 makinam var. Makinamın pentaprizma ile focus screen arasında toz birikmesi oldu.Bu toz zerreciklerini nasıl temizleyebilirim.

birkarefotograf

Administrator
Yönetici
örnek bir fotoğraf yükleyin bakalım hocam. işin ehli yapmamışsa toz kalabilir.

bu işin ehli zaten yetkili servistir. ayrıca güven problemi de olmaz.

blackfalcon

New member
örnek bir fotoğraf yükleyin bakalım hocam. işin ehli yapmamışsa toz kalabilir.

bu işin ehli zaten yetkili servistir. ayrıca güven problemi de olmaz.

evde değilim şuan gidince fotografları yükliyim.Ayrıca vizör içinde fazlasıyla toz birikmiş durumda

hocam problemi hallettim temizlik seti elime ulaştı iyice sensörü temizledim.Şu anda bi problem yok sadece pentaprizmada bir kaç tane toz kaldı o kadar oda problem değil zamanla temizlerken onlarıda temzilerim.Yardımlarınız için teşekkürler.

fanican

New member
Nikon çokmu toz üretiyor, sensörün dış ortam harici içten toz kaptığını düşünmeye başladım

U8816 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

birkarefotograf

Administrator
Yönetici
aslında bu biraz kullanımla alakalı. lensi değişirken dikkat edilirse kolay kolay toz kapmaz. ancak her zamanda dikkat edemiyoruz ne yazıkki.