• Değerli fotoğraf severler 2022 yılı sizlere daha fazla umut, daha fazla sevinç, daha fazla mutluluk getirsin. Yaşamınızda güzel yıllar, mutlu yarınlar, gerçek dostluklar hep sizlerle olsun. Yeni yılın size ve tüm sevdiklerinize sağlık, mutluluk, neşe, başarı, bolca para, sevgi ve huzur getirmesini dileğiyle. Işığınız bol olsun... Birkarefotoğraf Ekibi.

Pentax K-3 En iyi Uzman DSLR'de TIPA Ödülü

birkarefotograf

Administrator
Yönetici

Pentax K-3 üstün özellikleri nedeniyle, "En iyi Uzman DSLR" (Best Expert DSLR) dalında TIPA ödülüne layık görüldü.

ABD'de eşdeğeri makinelere oranla uygun fiyatla en yüksek performansı göstermesi nedeniyle çok satılanlar arasında olmasına rağmen Pentax makineler ne yazık ki Türkiye'de ne iyi tanıtılıyor, ne de doğru düzgün bir pazarlama ve servis ağına sahip. Ricoh-Pentax gibi bir devin Türkiye pazarına fazla ilgi göstermemesi üzücü.

rocker_tr

Super Moderator
Pentax gibi bir çok makine Türkiye piyasasında etkisini artırsada alım gücü düşük olanların daha iyi makinelere geçişini rahatlatsa :D

birkarefotograf

Administrator
Yönetici
Pentax gibi bir çok makine Türkiye piyasasında etkisini artırsada alım gücü düşük olanların daha iyi makinelere geçişini rahatlatsa :D

türkiyede arabalarda olduğu gibi bir durum var herkes vosvos hastası. vosvos mu ha tamam iyidir 80 milyar verip vosvos alana şaşıyorum. la git volvo al ne bilim bmv al.

bizim alışveriş alışkanlığımız bir başka. ortalık vosvos dolu. nikon canon dolu. ilginç. kaliteyi ucuza almak değil bizimki. laf olsun diye iş yapmak. haa bak jetta almış. volvoda neki yanında :8

ciddi

Yönetici (Co) Administrator
Demin bir şey yazdım.

Ben bu konuda aylar önce başlık açtım ama bütüüün bu Canon'daşlarımız çok sağ olsunlar. Canon'u zengin etmesini pek güzel bilirler iken bir taş atmak ile kolları yorulacak diye hiiiiç bir şey yapmadılar. Sorsanız ama mangalda kül bırakmazlar forumlarda Canon över, Canon tavsiye eder, Canon da Canon derler. Blogumda tek başına Türkçe kullanma kılavuzları yazımın aldığı hit sayısı 1 yılda 7500 küsür. Bu sadece benim pek tanınmamış blogum. 7500 kişiden 500'ü her hafta 1 e-posta yazsa Canon'a. Dese ki her marka tüketicisine orijinal Türkçe kullanma kılavuzunu resmi sitesinden veriyor iken Canon bize neden bu zulmü yapıyor ?! Hatta ingilizce olarak da Canon'un merkezine Japonya'ya değil 7500 kişi 1.500 kişi şöyle bir mail atsa neler olmaz ? Olmadı mı, 1 hafta 1 ay sonra tekrar yollayın ! Sırtınızdan köşeyi dönenlerden hiç olmaz ise bir gıdım hakkınızı isteyin dedim ama başlığa 3-5 kişi baktı, unutuldu, geçti, gitti.
-
Bizim "forum" dan anladığımız aldığımız ürünleri birbirimize övmek. Birbirimizi alkışlamak falan. Bir markanın bir modelinin bir yönü hakkında bir şey diyorsun. Seni marka karalayan, marka düşmanı vb. ilan eden tipler başına üşüşüyor. Kral'dan çok kralcılar forumlarda markaların her türlü medyadaki reklam imkanları yetmezmiş gibi bir de buralarda bizim en doğal ve yasal hakkımıza sansür koyma çabasına destek oluyorlar. Kimileri bizzat, bu işi yapıyor, kimileri saçma sapan bir "para ile satın alınan eşyayı sevdiği için" bunu sözde bir duygusallık ile yapıyor. Millet de bu forumu iyi bir şey sanıyor !

Böyle bir milletin olduğu memlekette bu enayilerden sebep akıllı azınlık da kaz gibi yolunur. Bu enayi çoğunluk da hem yolunur hem de övünür !!!

CreatonEpic

New member
Bende pentax var yurtdisindan gelme 350 lira odedim sadece ist dl modeli sifir ve arkadastaki canon 400d den cok daha iyi çekiyor :p