• Değerli fotoğraf severler 2022 yılı sizlere daha fazla umut, daha fazla sevinç, daha fazla mutluluk getirsin. Yaşamınızda güzel yıllar, mutlu yarınlar, gerçek dostluklar hep sizlerle olsun. Yeni yılın size ve tüm sevdiklerinize sağlık, mutluluk, neşe, başarı, bolca para, sevgi ve huzur getirmesini dileğiyle. Işığınız bol olsun... Birkarefotoğraf Ekibi.

Pentax K-7 Özellikleri

birkarefotograf

Administrator
Yönetici
K7%20front%20WEB.jpg


SLR fotoğrafın esaslarını fark edin. En iyi kalite fotoğraflar için gelişmiş özelliklerle donanmıştır.


  • Hava Şartlarına Dayanıklı sistem (standart lens ve grip dahil)
  • 14.6 MP Sabitleştirilmiş CMOS sensor
  • HD video, stereo Mikrofon girişi, HDMI çıkışı
  • Çerçeve Hızı 5.2 fps.
  • Denklanşör hızı 1/8000e sn.
  • Pentaprizma gözetleme penceresi, 100% fov
  • 3''LCD 921K noktalı, canlı görüntü (Live View)
PENTAX değiştirilebilir lensli K-7 Digital SLR kamera. Kompakt, hafif gövdesine rağmen, gelişmiş fonksiyonları ve kullanıcı dostu özellikleri olağanüstü güvenilirlik ve kullanılabilirliği bir araya getiriyor. Bu ürün sizlere yüksek kaliteli Dijital SLR kullanma keyfini büyük kolaylıkla yaşatıyor.
PENTAX K-7 Digital SLR kamera serisindeki üst seviye üründür. Bu seri sadece olağanüstü görüntü kalitesi sağlamak için tasarlanmamıştır. Aynı zamanda olağanüstü çalışma kolaylığı ve rahatlığı ile ileri seviyedeki amatörler de dahil olmak üzere her seviyeden fotoğraf tutkunları için son derece kullanışlı bir üründür. Tüm Dijital SLR fotoğraf makinesi bileşenleri ve işlevleri ayrıntılı bir inceleme yaptıktan sonra, vizör, deklanşör ünitesi, sürekli çekim kapasitesi de dahil olmak üzere pozlama sistemleri, oto odak özellikleri gözden geçirilmiş ve yükseltilmiştir. Dayanıklı, yüksek kaliteli metalik gövde, -korumalı K-7 diğer tüm K serisi modelleri gibi- son derece kompakt ve fonksiyonel olarak geliştirilmiş taşınabilirlik ve manevra kabiliyeti için tasarlanmıştır. Bu özelliklere ek olarak, birçok kullanıcı dostu tarafı ile video kayıt, yüksek dinamik alan (HDR dahil) ve otomatik ufuk düzeltme özellikleri de eklenmiştir. Tüm bunlar K-7'yi fotoğrafçılar için muazzam bir fotoğraf çekme aracı yapar.

Ana Özellikler

1. Kendi sınıfında diğerlerinden daha küçük tasarlanmış dayanıklı ve fonksiyonel gövde

K-7 olağanüstü sağlam ve dayanıklıdır, şasisi olağanüstü sağlam ve dayanıklı olan yüksek-rijidite paslanmaz çelik alaşımdan yapılmıştır ve gövdesi dayanıklı hafif magnezyum çelik alaşımdan tasarlanarak ürünün konforu ön planda tutulmuştur. Gövdesinde kullanılmış olan 77 özel contaları sayesinde toz geçirmez, zorlu hava koşullarında sıcak veya soğuk dayanıklı yapı özellikleri sayesinde –10°C derece gibi düşük bir sıcaklıkta ve sert koşullar altında bile güvenilir çalışmasını sağlar. Ayrıca 100.000 çekime dayanacak şekilde yeni tasarlanmış çekim ünitesi bir üst çekim hızı 1/ 8000'e dayanıklığı sağlayan özellikleri ile göz kamaştırıyor. K-7 pazarda kendi klasmanındaki ürünler arasında en fonksiyonel orta seviye Dijital SLR kameradır, çünkü PENTAX kamera küçültme konusundaki tüm tecrübe ve ustalığını firmanın ilk kurulduğu film-format SLR kameralar zamanından bugüne uygulamıştır.

chassis.jpg

housing.jpg

2. Optik vizör görüntü alanının neredeyse %100'ünü gösterir

K-7 cam prizma bulucu işlemleri çerçevelemede yaklaşık %100 alan görüntüleme ve yaklaşık %92 büyüme odaklamada kolaylık sağlar. Ayrıca manuel netleme işlemi sırasında doğru ekran odaklı yeni Natural-Bright-Mat III (Doğal-Parlak-Mat III) odaklama ekranı ile manuel odaklama sırasında odaklama doğruluğunu arttırır.

finder.jpg

3. Yüksek hızlı devamlı çekimde yaklaşık saniyede 5.2 imaj

K-7 yüksek hızda çekim moduyla (JPEG formatında) maksimum hız seviyesiyle saniyede 5.2 kare görüntü yakalayarak üst üste 40 imajı kaydetmenizi sağlar. Fotoğrafçının bu özellik sayesinde nesnenin aktif hareketini takip etmesini veya nesnenin ifadelerinin devamlılığını korumasını mümkün kılar.

4. Toz noktalarını en aza indirmek için yeni DR II mekanizması

K-7 yeni geliştirilmiş olan DR (Toz Giderme) II mekanizması ile donanmıştır, lenslerin toza eğilimli açık alanlarda değişimi esnasında ve kayıt edilmiş sonuçlar üzerindeki rahatsız edici toz noktacıklarını en aza indirmek için tasarlanmıştır. Düşük filtre CMOS görüntü sensörü önünde sesten hızlı bir piezoelektrik elemanı kullanarak tozların etkin bir şekilde yok olmasını sağlıyor. K-7 benzersiz toz uyarı sistemi kullanıcıların çekim yapmalarından önce düşük geçiş filtresine toz yapışmalarını kontrol edebilmesini sağlar.
dust.jpg


5. Yüksek-kaliteli imaj çoğaltılması

(1)En canlı görüntü üretimi için yaklaşık 14,6 megapiksel çözünürlüğe sahiptir. K-7 yeni 15.6mm tarafından 23.4mm ölçüm sensörü ve yüksek hızlı, dört-kanallı görüntü veri okuma özellikleri ile gelitirilmiş CMOS görüntü sensörü içermektedir. Etkili 14.6 megapiksel görüntü çözünürlüğüyle bu imaj sensörü doğru, detaylı, gerçeği gibi zengin görüntüler üretir. Dijital bozulmanın olumsuz etkilerini önemli ölçüde azaltırken, ISO 100 ISO 6.400 ile en yüksek seviyesine kadar (özel bir fonksiyon üzerinden) endişe olmadan arttırılabilir.

sensor.jpg

(2) Yüksek-performans, yüksek-hızlı PRIME II görüntü motoru
K-7 nin yeni geliştirdiği PRIME (PENTAX Gerçek İmaj Motoru) II özelliği, kendi görüntüleme motoru olarak orijinal PRIME yükseltme sağlar. Bu yeni görüntüleme motoru daha yüksek veri işleme hızı sunuyor. Zengin ve doğru renk yorumu ile daha iyi görüntüler almanıza yardımcı oluyor. Ayrıca hareketli görüntüleme için yüksek hızlı veri aktarımı sunmaktadır.

prime%20ii.jpg6. Yeni 77-segment çoklu-kalıp metraj

Yeni geliştirilen K-7, sofistike bir 77-segment multi-pattern ölçüm sistemi büyük ölçüde ışık metraj hassasiyetini artırır. Sensörlerden kameranın gövdesine aktarılan doğru veri tipini çözümleyerek (resmin kompozisyon biçimini dikey veya yatay ve yahutta öznenin mesafe ve büyütme oranlarını), bu sistemin büyük ölçüde poz kontrolünün doğruluğunu geliştirir.

77%20segment.jpg

7. Geliştirilmiş Sarsıntı Azaltma etkisi için yeni-jenerasyon Sarsıntı Azaltma SR mekanizması

K-7 PENTAX yeni nesil SR (Sarsıntı Azaltma) mekanizması, kameranın sarsılma etkisini yaklaşık 2.5'ten 4 denklanşör hızına, keskinlik veren, bulanık olmayan şekilde zor çekim koşullarında dahi etkili olarak telafi eder. Bu yenilikçi mekanizma tüm değiştirilebilir lensler ve film-format kameralar için tasarlanmış lenslerin birçoğu ile uyumludur.* Çünkü bu yeni nesil versiyonu sayesinde serbestçe görüntülemek için bilgi düzeyi ne olursa olsun kameranın eğim tutması için görüntü sensörü kullanılır. Aynı zamanda bu kullanıcı dostu otomatik seviye ayarı ve dakika açısı ayarı da sağlar. (Saat yönünün tersi ve saat yönünde aşağı yukarı sola ve sağa doğru), fotoğrafçıya tam istediği gibi bir görüntü oluşturmak için yardımcı olur.
*Bu mekanizma ile uyumlu olan lensler PENTAX K-, K[SUB]A[/SUB]-, K[SUB]AF[/SUB]-, K[SUB]AF2[/SUB]- ve K[SUB]AF3[/SUB]-takılabilir lensler; dönerek-takılabilir lensler (adaptör ile); ve 645- ve 67-sistem lensleri (adaptör ile). Bazı fonksiyonlar bazı lensler ile mevcut olmayabilir.

sr%20plate.jpg


8. Gerçek zamanlı canlı görüntü, ekran üzerinde yüz tanımalı AF ile imaj teyiti ve yüksek hızlı devamlı çekim modları
K-7 Live View canlı görüntü fonksiyonu, çekim sırasında her kullanıcının imajı LCD ekranda görmesine imkan verir. Bu fonksiyon ile sadece Kontrast AF modu ile avantaj sağlamazsınız. Aynı zamanda otomatik olarak ve doğru bir konu yüzüne odaklanan Yüz Tanıma AF modunda odak öznenin kontrast tipine göre optimize eder. Yeni geliştirilen diyafram kontrol mekanizması sayesinde, Canlı Görüntü (LV) fonksiyonu ayna ile kilitlenmiş pozisyonda sürekli çekim modunda da kullanılabilir.

live%20multi.jpg


9. 1280 x 720 pikselde yüksek kalite sabit kayıt; Saniyede 30 çerçeve ile HDTV uyumlu video kaydı

K-7 yeni bir video görüntüleme fonksiyonu ekledi. SLR fotoğrafçılıktaki faydaları geliştirerek video çekim dünyasına: Örneğin, konu standı çıkarmak için alan derinliğini azaltmak veya farklı objektifler farklı görsel efektler oluşturmak için kullanılabilir. Güzel film klipleri farklı büyüklüklerde kaydedilmiş olabilir. 640 x 416 piksel, 1536 x 1024 piksel veya 1280 x 720 pixel (16:9 yüksek-çözünürlüklü TV oranı) saniyede 30 kare kayıt hızında. K-7 bir HVMI terminal ve harici mikrofon giriş terminali ile donatılmıştır.

10. Yeni 11-nokta geniş-çerçeve AF sensor

K-7 yeni SAFOX VIII + geniş çerçeve oto odak sistemi 11 sensör noktası sunar (ortada dokuz çapraz tip sensör pozisyonlanması ile). Verileri bir ışık kaynağı türü ekleyerek aralığı ve birçok gelişmiş algoritma tarafından kullanılır. Bu AF sistemi güvenilir, daha hızlı oto odak operasyon duyarlılığı ve önceki sisteme doğruluk sağlar. K-7 aynı zamanda karanlıkta oto odak doğruluğunu geliştirmek için dahili flaş ünitesi içerisinde AF-destekleyen spot ışık projektör içermektedir.

11. Arzu ettiğiniz görsel efektleri kolaylıkla yaratmanız için Özel İmaj Fonksiyonu


K-7 özel resim fonksiyonu, fotografik niyete ait dokunuşu yakalamak için veya sahnenin ambiansını yeniden yaratmak için kullanıcı kontrolü sağlar. K-7 kullanıcıları 7 ayrı mod seçeneğine sahiptir. Yeni “Sessizleştirme" modunda hassas, aşırıya kaçmayan renk görüntüsü yeniden yaratmak için tasarlanmıştır. Mevcut faktörlere ek olarak doygunluk, ton, kontrast ve keskinlik ayarlaması mümkün olan "anahtar" ve "kontrast öne çıkarma/gölge" istenilen seviyelerde ayarlamak uygundur. Bu faktörlerin etkileri zahmetsizce bir dijital önizleme görüntüsü veya Canlı Görüntü (LV) fonksiyonu kullanarak ayarları tamamlamadan önce son hali teyit edilebilir.

custom%20image.jpg12. Yaratıcı fikirlerin güvenilir üretimi için eşsiz poz sistemi

(1) Hiper Program fonksiyonu

K-7'nin Hiper Program fonksiyonu kullanıcıyı programlanmış AE modundan Denklanşör veya Diyafram öncelikli AE moduna değiştirebilmesini gövde üzerindeki göstergeler üzerinde basit bir dönüş ile mümkün kılar. Programlanmış AE moduna geri dönmek için, denklanşör butonunun yanında olan yeşil butonuna basitçe basınız.
(2) Hiper Manuel fonksiyon
Mauel modda çekim yaparken, yeşil butona basılırsa bu kullanıcının nesne için uygun poz ayarını ayarlamasını mümkün kılar.
(3) Hassaslık-Öncelik modu

K-7 eşsiz Hassaslık-Öncelik(Sv) modu sunar, kullanıcının seçmiş olduğu hassaslıktaki optimum poz ve denklanşör hızı kombinasyonunu otomatik olarak seçmek için tasarlanmıştır. Hassaslık arka panel üzerindeki elektronik tuşların ayarlanması ile 1/2 veya 1/3 adımlı olarak değiştirilebilir.
(4) Denklanşör/Diyafram-Öncelik modu
Dijital Kameraların her zaman otomatik hassaslık değişimine müsade eden eşsiz yeteneğinin tüm avantajlarını kullanarak, Denklanşör/Diyafram-Öncelik (TAv) modu kullanıcı tarafından seçilen en uygun hassaslıktaki denklanşör hızı/ diyafram kombinasyonunu otomatik olarak seçer. Kullanıcının geniş alandaki fotoğrafik ifadeleri büyük kolaylıkla denemesini sağlar.

13. 921.000 noktacıklı Geniş, görüşü kolay 3.0-inç geniş görüntülü LCD ekran

K-7 arka paneli üzerinde geniş, yaklaşık 921.000 noktalı ve 3.0 inç renkli LCD ekran sunar. Geniş görüntülü ekran tasarımı fotoğrafçının ekran üzerindeki imajı yatay veya dikey olarak yaklaşık 170 derece açıyla kontrol edebilmesini, Canlı Görüntü (LV) fonksiyonunu kullanarak düşük ve yüksek açılı çekimlerde kolaylıkla kullanabilmesini mümkün kılar.

14. Güçlü Şarj Edilebilir Pil
K-7 tam olarak şarj edildiğinde yaklaşık 980 imaj*** yakalayabilen geniş kapasiteli şarj edilebilir Lityum-İyon pil ile güçlendirilmiştir.
** PENTAX tarafından denenmiş olan test koşullarında, flaş olmadan şarj edilebilir D-LI90 lityum-iyon pil kullanıldığında.

Diğer özellikler

1) HDR (Yüksek Dinamik Alan) fonksiyonu farklı pozları olan 3 imajdan 1 extra geniş
imaj oluşturulmasını sağlar


2) Dinamik-alan genişleme fonksiyonu beyazla kaplanmış (fazla pozlanmış)
ve kararmış (pozaltı) alanları telafi eder
3) Dijital seviye fonksiyonu imaj seviyelerini kolaylıkla kontrol etmek içindir
4) Otomatik bozukluk telafisi ve yan renklere ait (kromatik)
sapma (D[SUB]A[/SUB]- ve D[SUB]FA[/SUB]-seri lenslerde mevcuttur)
5) Beyaz Denge Kontrolü, sunulan yeni CTE modu ile gün batımı
sahnelerinin renk elemanlarını ve yeni göz kamaştırıcı
ve parlak renkli florasan ışık modunu vurguluyor
6) Çoklu-Poz Fonksiyonu, LCD ekran üzerinde çoktan-kaydedilmiş
imajların üst üste gözden geçirilerek karşılaştırılması için
7) Kayıt edilmiş imajlar üzerinde telif hakkı tanıtım ekleri
8) Tek defalık imaj dosya formatını değiştirmek için RAW butonu
9) Görsel efekt eklemek için 16 dijital filtre; aynı zamanda kayda yeni
fonksiyon, üzerine yazılmış hikaye mevcuttur
10) Renk-spesifik kontrol butonları/tuşları, kolay tanıma ve
çabuk giriş için, dünya çapında renk tasarımı üzerinde
11) PENTAX Digital Camera Utility 4 yazılım paketi, RAW-Bilgi
işleme uygulaması dahil (
Ichikawa Soft Laboratuvarında
geliştirilen popüler SILKYPIX RAW-bilgi işleme motoru)
ve tarayıcı uygulaması

[h=1]TEKNIK DETAYLAR[/h]
Madde Numarası
Madde Numarası17531
Tip
Fotoğraf Makinesi TipiDijital Tek Lens Refleks Kamera video modlu
Sensör
Sensör TipiÖn renk filtreli 23.4mm x 15.6mm CMOS
Toplam Pikselyaklaşık 15.07 megapixels
Etkili Pikselyaklaşık 14.6 megapixels
StilRAW: 4672 x 3104 (14MP)
JPEG: 4672x3104 (14MP), 3936x2624 (10MP), 3072x2048(6MP), 1728x1152 (2MP)
Video1536x1024 (3:2), 1280x720 (16:9), 640x416 (3:2)
Renk derinlik8 bit (JPEG) veya 12 bit (RAW)
HassaslıkOto, Manuel : 100-3200 (1EV adımlı veya 1/2EV adımlı veya 1/3EV adımlı) ISO6400'e arttırılabilir
*Bulb modu : ISO1600'a kadar
Sarsıntı AzaltmaImaj sensor kaydırma makenizması
Max 4 kademeli
Sensör TemizliğiSupersonic titreşim ile İmaj sensor temizleme fonksiyonu. Aynı zamanda toz alarmı mevcut.
Lens
GövdePENTAX KAF2 bayonet gövde
Kullanılabilen lenslerPENTAX KAF‚R, KAF2-, KAF-, ve KA-mount lensleri.
* Power zoom fonksiyonu mevcuttur. K-mount lensleri kısıtlamalarla kullanılabilir. S-mount lensler, 67/645 lensler adaptör ve kısıtlamalarla kullanılabilir.
Odaklama sistemi
Odak TipiAF destek lambalı TTL faz değişim denetleme
Fonksiyonlar 11-nokta geniş oto odak sistemi (SAFOX VIII+) Oto, Seç, Merkez AF-tek(odak kilidi ile) AF-devamlı, Manuel
AF yardımSpot ışık lamba mevcuttur
Gözetleme Penceresi
TipPentaprizma tipi
Görüntü alanıyaklaşık 100%
Büyütmeyaklaşık 0.92x (50mm F1.4 lens ile, sonsuz, -1m-1)
Odaklama ekranıDoğal-Parlak-Mat III
Diyopter ayarıyaklaşık -2.5 - +1.5m-1
Ekran
Tip3.0", 921,000 nokta, TFT renkli LCD ekran. Parlaklık Ayarlanabilir, Renk ayarlanabilir, Geniş açılı görüntü, AR Kaplama
OynatmaBir İmaj, İki İmaj, İçindekiler (4 veya 9 veya 16 veya 32 veya 81 küçük resimler), Genişletme(32X e kadar, scroll mevcut)
Harici LCD Panel
GöstergeISO, Pil seviyesi, Elektronik seviye, Kalan çekim adedi, Kullanım modu, Denklanşör hızı, Diyafram değeri, Flaş Göstergesi, EV telafisi
Denklanşör
TipElektronik kontrollü dikey çalışan odak düz denklanşör
Hız1/8000 - 30 sn. ve bulb
X-SenkronizasyonuHot shoe, X-sync soketi, sync-hızı: 1/180 sn., P-TTL, yüksek-hızlı-sync, PENTAX'a ait wireless-sync flaş
Poz sistemi
MetrajTTL açık-diyafram 77-segment metraj (AF bilgisi ve Lens ile birleşmiş)Çoklu-segment metraj
Merkez ağırlıklı metraj
Spot metraj
Poz ModlarıYeşil
Program AE
Hassaslık-Öncelik AE
Denklanşör-Öncelik AE
Diyafram-Öncelik AE
Denklanşör ve Diyafram Öncelik AE
Ölçülmüş Manuel
Bulb
X hız
Video
KULLANICI
Metraj AlanıEV 0-22 (50mm F1.4 lens ile Standart Çıkış Hassaslığında 100 )
Oto poz kilidimevcut
Dengeleme±5 EV
Oto parantez3 veya 5 çerçeve ±0.5EV alanında, ±1.0EV, ±1.5EV, ±2.0EV (0.5EV adımlı) veya ±0.3EV, ±0.7EV, ±1.0EV, ±1.3EV, ±1.7EV, ±2.0EV (0.3EV adımlı)
Flaş
TipDahili içeri alınabilir P-TTL manuel açılan flaş
Kılavuz numarasıyaklaşık 13 (Standart Çıkış Hassaslığı 100/m)
Görüntü Açısı28mm geniş açı (35mm'ye eşittir)
Poz telafisi-2 EV - +1EV (1/2EV adımlı)
Poz parametreleri
ModlarTek-çerçeve, Devamlı(Hi, Lo), Kendinden-zamanlayıcı(12s, 2s), Uzaktan Kumanda (0s, 3s), Uzaktan Devamlı Çekim, Poz parantezleme, Poz Parantezleme+Kendinden-zamanlayıcı, Ayna kilitlemeli Çekim, Ayna kilitlemeli Çekim+Uzaktan Kumanda
Beyaz DengeOto, Gün ışığı, Gölge, Bulutlu, Florasan ışık ( D, N, W, L), Tungsten Işık, Flaş, CTE, Manuel ayar , WB ile iyi ayarlama
Dijital FiltreOyuncak Kamera*, Monokrom, Retro*, Renkli, Yüksek Kontrast*, Yumuşak*, Renk Çıkartma*, Yıldız Yağmuru*, Su rengi, Balık Gözü*, Pastel, İnce, Minyatür, HDR, Temel ince ayarlama, İsteğe özel* *Kayıt modunda mevcuttur
Oynatma
SeçeneklerImaj Döndürme, Dosya görüntüleme, Slayt Gösterme, Histogram, Yeniden Boyutlandırma, Kırpma, Parlak/Karanlık alan, Takvim görüntü, İndeks görüntü
Depolama
HariciSD / SDHC hafıza kartı
Depolama Kapasitesi1GB hafıza kartı ile RAW kapasite (14MP): 40 JPEG:
(14MP) 73 @ ****, 117 @ ***, 206 @ **, 408 @ *
(10MP) 102 @ ****, 163 @ ***, 289 @ **, 564 @ *
(6MP) 167 @ ****, 267 @ ***, 468 @ **, 902 @ *
(2MP) 516 @ ****, 805 @ ***, 1373 @ **, 2518 @ *
Dosya FormatıRAW (Orjinal/DNG), JPEG (Exif 2.21'e uyumlu), DCF'e uyumlu (Kamera dosya sistemi tasarım kuralı) 2.0 Sabit:*(İyi), **(Daha iyi), ***(En iyi), ****(Harika)
Video: *(İyi), **(Daha iyi), ***(En iyi) Hareketli JPEG (AVI) 30fps Evet. Dahili mikrofon + harici giriş
Özellikler
Özellikler75 şehir (28 zaman dilimi)
Arabirim
ArabirimUSB2.0(Yüksek Hızlı)AV çıkışı, NTSC ve PAL formatları ile uyumlu HDMI çıkışı
Güç
KaynakŞarj edilebilir D-LI90 lityum-iyon pil Opsiyonel AC adaptör ayrıca mevcut
PerformansKaydedilebilir imajlar: yaklaşık 980 (Normal Kayıtta)*2 , yaklaşık 740 (50% Flaş kullanarak)*1
Oynatma zamanı: yaklaşık 440 dk*2 *1 Kaydetme kapasitesi CIPA uyumluluk testleri sırasında kaydedilen yaklaşık çekim adedini gösterir. Gerçek performans çalışma koşullarına göre değişebilir.
*2 PENTAX dahili test sonuçlarına göre
Ebatlar
Yükseklik96.5mm
En130.5mm
Derinlik72.5mm
Ağırlık670g pilsiz ve SD hafıza kartsız
750g pilli ve SD hafıza kartlı hazır
 
Üst