• Değerli fotoğraf severler 2022 yılı sizlere daha fazla umut, daha fazla sevinç, daha fazla mutluluk getirsin. Yaşamınızda güzel yıllar, mutlu yarınlar, gerçek dostluklar hep sizlerle olsun. Yeni yılın size ve tüm sevdiklerinize sağlık, mutluluk, neşe, başarı, bolca para, sevgi ve huzur getirmesini dileğiyle. Işığınız bol olsun... Birkarefotoğraf Ekibi.

Samsung Nx Serisi

zaloğlu68

New member
Merhaba arkadaşlar.

Samsung nx serisi kullanan arkadaşların bilgi, eleştiri, paylaşımlarını bekliyoruz.

Ben nx 1000+20-50 lense sahibim.

birkarefotograf

Administrator
Yönetici
Aslında ben bu seriyi çok merak ediyorum. Ankaradan bize gelen bir fotoğraf sanatçısı vardı. Samsung kullanıyordu çok şaşırmıştım.

zaloğlu68

New member
20-50 kit lens standartlarına göre gayet iyi bir lens 18-55 den biraz daha keskin deniyor ama maalesef görüntü sabitleme mevcut değil onun için 18-55 olsa yanında çok iyi olurdu benim için ayrıca daha fazla açıya sahip tabikide. Hafif ve ufak bir lens içeri kilitlenerek daha kompakt hale geliyor, ifn tuşuda mevcut. Resim rawdan çevirildi biraz düzenleme yaptım.

10615688665_72887a34a1_o.jpg

Son düzenleme:

zaloğlu68

New member
Ayasofya. Yeterli ışıkta makine ve lensin performansını beğeniyorum.

Ekli dosyalar

• SAM_2626.jpg
    SAM_2626.jpg
    97.3 KB · Görüntüleme: 7

zaloğlu68

New member
İso performansı evet nex serisine göre geride ama raw fena değil gibi. Jpeg motoru iyi değil yüksek isoda sanki, ben memnunum tek aradığım görüntü sabitleme:mad:

Son düzenleme:

zaloğlu68

New member
Makinenin beğenmediğim taraflarına gelirsek. Eğer benim gibi raw+jpeg çekerseniz çektikten sonra çok bekliyor, 60 mb yazma hızı olan kartıma rağmen!!!. Hemen bir foto daha çekmek isterseniz sorun teşkil ediyor.Fotoğraf ayarları biraz daha ayrıntılı olabilirdi. İs sisteminin olmaması ki maalesef her lenste de yok. Wifi özelliğinin geliştirilmesi lazım. Aklıma geldikçe eklerim.

ciddi

Yönetici (Co) Administrator
Dslr hiç almadım artık tam kare aynasızda çıktı dslr bitti benim için! Tabi orta format hariç ;) Samsung un arayüzü ve af hızı evet yavaş maalesef, ama nx 1000 için diyorum nx300 hızlı diyorlar, en kötüsü fotoğraf çektikten sonra işlem yapması ve hazır olması uzun sürüyor jpeg+raw çekerken diyorum tabi üstelik 60m yazma hızı olan kartım var. Gerçi raw dosyalarıda 35 mb ve üstünde ! Ama makineden memnunum en büyük sıkıntım is olmaması. Lenslerinin fiyatlarıda kalitesine göre gayat cazip bir kaçı hariç. Başlık açtım orda resim var 2 adet.
http://forum.birkarefotograf.com/samsung-kompakt-ve-nx-serisi/386-samsung-nx-serisi.html

Hmmm... teşekkürler bilgiler için. PL3 var bende. Zaten jpeg+raw çekerim hep, hiç bekletmiyor diyebilirim. Eğer sizde makinada fotoyu çektikten sonra ekranda göster seçeneği açık ise bence kapatarak hız kazanabilirsiniz. Böyle yapınca siz istediğiniz zaman çektiğiniz fotoğrafa bakabiliyorsunuz. Fakat o ayar göster'de ise biraz sizi bekletiyor. Ben kapattım çok daha hızlı oldu. Sizin flickr hesabı var mıydı ? Oradan exif'leri de görerek inceleyebiliriz.
-
Model adını çok tuttum ben eN iks :)
- Abi fotoğraf makinası mı dedin ? En iksi bende ! :) Söylenişi de güzel :)

Son düzenleme:

zaloğlu68

New member
Hmmm... teşekkürler bilgiler için. PL3 var bende. Zaten jpeg+raw çekerim hep, hiç bekletmiyor diyebilirim. Eğer sizde makinada fotoyu çektikten sonra ekranda göster seçeneği açık ise bence kapatarak hız kazanabilirsiniz. Böyle yapınca siz istediğiniz zaman çektiğiniz fotoğrafa bakabiliyorsunuz. Fakat o ayar göster'de ise biraz sizi bekletiyor. Ben kapattım çok daha hızlı oldu. Sizin flickr hesabı var mıydı ? Oradan exif'leri de görerek inceleyebiliriz.
-
Model adını çok tuttum ben eN iks :)
- Abi fotoğraf makinası mı dedin ? En iksi bende ! :) Söylenişi de güzel :)

Bende de epm-1 vardı, yükseltmek istedim ama olympus makineler çok pahalı olunca artı lenslerde pahalı olunca kafam attı ve epm-1 satıp bunu aldım pişman değilim . Yalnız fazla foto yok 3 tane nx 1000 ile çektiğim var gerisi pm1 gerçi ikiside dikkatinizi çeker.

Flickr: zaloglu68's Photostream

zaloğlu68

New member
Teşekkürler Nx 1000 ile gece çekme fırsatım pek olmadı nx ile özellikle raw işlemek harika ben raw olarak Sony nex den aşağı olmadığını sanıyorum. Para olsa Nx için çok iyi lensler var mesela 600 küsür liraya 12-24 var daha ne olsun.

cinarkutlar

New member
Merhabalar, DH forumdaki sıkıntılar sebebiyle buraya üye oldum, NX1000+20-50mm+30mm+12-24mm lenslerim var ve sistemden çok memnunum. Herhangi bir fotoğraf paylaşım sitesi üyeliğim yok ama en kısa zamanda edinip buraya eklerim:)

zaloğlu68

New member
Hoş geldiniz yalnız olmadığıma sevindim. Bende de nx 1000 + 20-50 ve 50-200 var, 50-200'ü yeni aldım değerlendirme aşamasındayım ama ilk izlenimlerim oldukça iyi. Gittikçe görüşlerimi aktaracağım İnşallah lensle ilgili. Flickr güzeldir oraya üye olabilirsiniz.

Son düzenleme:

birkarefotograf

Administrator
Yönetici
Merhabalar, DH forumdaki sıkıntılar sebebiyle buraya üye oldum, NX1000+20-50mm+30mm+12-24mm lenslerim var ve sistemden çok memnunum. Herhangi bir fotoğraf paylaşım sitesi üyeliğim yok ama en kısa zamanda edinip buraya eklerim:)

hocam öncelikle hoşgeldiniz. dediğiniz gibi bir çok sıkıntı yaşadıktan sonra sadece fotoğraf severlere özel bir forum oluşturmaya çalışıyoruz.

nx serisi benimde fotoğrafçılık sanatına gönül veren bir kaç sanatçı arkadaşın kullandığı bir seri. nedenine gelince hocam şöyle tarif etmişti. taşınılabilir diğerleri çok ağır. bunu heryere götürüyorum ve o an fotoğraflarını kaçırmıyorum.

portfolyo için 500px flickr fotoğraf yükleme sitelerini tavsiye ederim hocam.

zaloğlu68

New member
Nx serisinden memnunum şuan alacak olsam yine alırım kısa vadede değiştirmeyi asla düşünmüyorum. Sıfır samsung 50-200 III Ois lensi parasoley ve kılıfı ile birlikte 500 liraya aldım hangi sistemde var bu kalitede bu kadar hesaplı lens? Makine biraz yavaş ama nx 300 de aşıldı diyorlar.

Son düzenleme: