• Değerli fotoğraf severler 2022 yılı sizlere daha fazla umut, daha fazla sevinç, daha fazla mutluluk getirsin. Yaşamınızda güzel yıllar, mutlu yarınlar, gerçek dostluklar hep sizlerle olsun. Yeni yılın size ve tüm sevdiklerinize sağlık, mutluluk, neşe, başarı, bolca para, sevgi ve huzur getirmesini dileğiyle. Işığınız bol olsun... Birkarefotoğraf Ekibi.

Samsung NX300 fotoğrafları...

ciddi

Yönetici (Co) Administrator
NX-300 sensörü iyi bir aynasız, iyi fotoğraflar veriyor ve iso başarımı da iyi. Makinanın kasa tipi(hadi o zevk meselesi , tartışılır kimi beğenir kimi beğenmez) hele ki malzeme kalitesi baya bi iyi hissi vermekten uzak. Bugün Sony Nex-5000'e de baktım, aynen dandik plastik hissi veriyor o da.

Bu konuda şöyle 2 farkı kaynak da aynı fikirde olduklarını yazmış...
"This weight comes from its metal alloy body--a load we are happy to carry if it means foregoing a cheap plastic exterior."
Kaynak : This weight comes from its metal alloy body--a load we are happy to carry if it means foregoing a cheap plastic exterior.
İşte diyor ki ucuz plastik dış kaplama ! ( Samsung NX300 Review )
-
Bir diğer kaynak ,
Samsung NX300 Review - Overview
"Cons
Camera feels more plasticky than expected when you pick it up"
Tuttuğunuzda fazlaca plastik hissi veriyor diyor !..
 
Son düzenleme:

ciddi

Yönetici (Co) Administrator
img_nx1100_m01.jpg


Örnek olarak kesiti gösterilen saatlerin her ikisinde de nasıl aynı açı, özellikle nasıl aynı renk tonları ve 1'e 1 aynı büyüklükte olup 16mp. foto nasıl bu kadar pixelli olabilir ? Burada yapılan aynı kareyi program ile pixelleştirmek değil mi ? Hatta dikkat edilir ise saatin saniye kadranı bile 2 kesitte de aynı saniyeyi gösteriyor !!!
 

ciddi

Yönetici (Co) Administrator
Şu fotoğraf sizce de biraz fazla kumlu değil mi ?

20mp. olduğu için link olarak koyuyim.
https://farm6.staticflickr.com/5553/14710869043_ca5cd82688_o.jpg

Bir yönden de bu fotoğraf megapixel çokluğunun aslında nasıl bir faydası olduğunun da göstergesi gibi !!! Bu makina bu fotoğrafı 12 mp. verse idi bu kumlama pixelleri de o derece büyük olup fotoğrafın ufak halinde de çok daha belirgin olacaktı. Fakat 20mp. olup da bu kumlanma pixellerinin 10 kat ufaltılarak izlendiği 1920x1080 = 2.1 mp. monitörde bu kumlanma o kadar az görünüyor ki zannediyorsunuz ki sensör temiz fotoğraf veriyor. O ise alakası yokmuş !..
 
Son düzenleme:
Üst