• Değerli fotoğraf severler 2022 yılı sizlere daha fazla umut, daha fazla sevinç, daha fazla mutluluk getirsin. Yaşamınızda güzel yıllar, mutlu yarınlar, gerçek dostluklar hep sizlerle olsun. Yeni yılın size ve tüm sevdiklerinize sağlık, mutluluk, neşe, başarı, bolca para, sevgi ve huzur getirmesini dileğiyle. Işığınız bol olsun... Birkarefotoğraf Ekibi.

şarjli pil,ş.cihazlari ve diğer enerji kaynaklari sorularinizi bu bölümden sorunuz

bipekkan

Super Moderator
Şarjlı pil,şarj cihazları ve diğer enerji kaynakları ile ilgili sorularınızı varsa açıklamalarınızı lütfen bu bölümden sorunuz.

Son düzenleme:

Ramiz

New member
Merhaba birşey sormak istiyorum ataba 908 cihaz ile sanyo eneloop pilleri sorunsuz şarj edebilirmiyim acaba ?

bipekkan

Super Moderator
Merhaba birşey sormak istiyorum ataba 908 cihaz ile sanyo eneloop pilleri sorunsuz şarj edebilirmiyim acaba ?
[MENTION=99]Ramiz[/MENTION],
Hiç bir sorun yaşamadan şarj edebilirsiniz. Sadece diğer tüm marka pillerde de olduğu gibi şarjın son 15-20 dk. belirgin ısınma olacaktır ve bu durum %100 şarj için gereklidir. Sorun çıkartmaz.

Ramiz

New member
[MENTION=99]Ramiz[/MENTION],
Hiç bir sorun yaşamadan şarj edebilirsiniz. Sadece diğer tüm marka pillerde de olduğu gibi şarjın son 15-20 dk. belirgin ısınma olacaktır ve bu durum %100 şarj için gereklidir. Sorun çıkartmaz.

Peki cevap için teşekkür ederim , ayrıca şunu sormak istiyorum siz bu eneloopları tavsiye edermisiniz flaş için kullanacağım

bipekkan

Super Moderator
Peki cevap için teşekkür ederim , ayrıca şunu sormak istiyorum siz bu eneloopları tavsiye edermisiniz flaş için kullanacağım
Piyasada yeni nesil dediğimiz bu pillerde kapasite açısından bir sorun var. Benim bu konuda önerim ilk çıkan 2000 mA eneloop' lar yönünde, siyah renkli olanlar 2500 mA vb. ne derece alkalin pil özelliği taşıyor muamma !