• Değerli fotoğraf severler 2022 yılı sizlere daha fazla umut, daha fazla sevinç, daha fazla mutluluk getirsin. Yaşamınızda güzel yıllar, mutlu yarınlar, gerçek dostluklar hep sizlerle olsun. Yeni yılın size ve tüm sevdiklerinize sağlık, mutluluk, neşe, başarı, bolca para, sevgi ve huzur getirmesini dileğiyle. Işığınız bol olsun... Birkarefotoğraf Ekibi.

Tepe flaşı yardım

denizci86

New member
herkese merhabalar arkadaşlar
fotoğrafçılıkta yeniyim ve D3200 makinem var yavaş yavaş kendimi geliştiriyorum.
lens macro tüp falan derken şimdide flaşa sıra geldi ;D biraz araştırdım ekonomikte olduğu için YONGNUO ya karar verdim.
son modeli olan yn 568ex düşünüyorum.
sizlere sorum : Flaş benim cihazda kablosuz modda çalışıyormu?
canonu olan bi arkadaşım flaşı başka biryere koyup deklanşöre bastığında makinede takılı gibi patladığında hayran kalmıştım :eek:
bu özellik nikonda ve benim cihazımdada var mı?
Birde tetikleyiciler ne işe yarar ?
Bu flaş hakkında bilgi ve tavsiyelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

174_1.jpg

yn568.jpg

birkarefotograf

Administrator
Yönetici
[MENTION=177]denizci86[/MENTION] Öncelikle forumumuza hoşgeldiniz.

aşağıda detaylı açıklama mevcut hocam.

Yüksek Enstantane Destekli Yongnuo YN568EX Speedlight Flaş (YN-568EXII Flash, 199 USD)
YN568EXII Flaş Çinde üretilmiş ve Yüksek enstantane desteği ve Master flaş özlelliği olan olan ilk flaştır. YN568EX flaşı 1/8000 enstantaneye kadar tüm enstantanelerde flaş senkronizasyonu sağlayabilmektedir. Daha sonra bunu Phottix Mitros modeli ile takip etmiştir.
22/07/2013 tarihi itibarı ile bu flaşın Canon uyumlu versiyonu satıştadır. Ancak Nikon uyumlu versiyonu henüz çıkmamıştır.
Nikon uyumlu olarak sadece YN568EX versiyonu mevcuttur.
(Üürnün fiyatı 27/01/2014 kuru ile 199*2,31 = 459 TL dir.)

İşte Detaylı Özellikleri :
Nikon ve Canon’un Kablosuz Tetikleme sistemi ile uyumludur
Master flaş özellii olan YN568EXII flaşı diğer slave flaşlara sinyal göndererek o flaşların da uzaktan patlatılabilmesine olanak verir.
1 adet YN568EX flaşı, 580EXII, 600EX, Nissin Di866, Nissin Di866 Mark II, SB910, SB900, SB900, SB800, SB700 flaşların dahili flaşlarından gelen sinyali kabul eder.
Canon ve Nikon’un Kablosuz Flaş Tetikleme Sistemleri ile Uyumludur.
Bir adet YN568EX Flaş 580EXII, SB910, SB910, SB800, SB700 gibi flaşların dahili flaş tetikleme sistemlerini kabul eder. Ayrıca ST-E2 gibi diğer tetikleyiciler ile de uyumlu çalışır. TTL sistemini kullanarak ışık gücü oranlama fonksiyonlarını yapabilirsiniz. Yani flaşın birini 1/1 güçte kullanmak için ayarlayabilir iken, diğer flaşı 1/8 güçte kullanmak için makina menüsünden ayarlayabilirsiniz. Bu özelliği uzaktan kumanda ile yapmak isterseniz YN622 Kablosuz i-TTL tetikleyici kullanmanız gerekir.
Hem Canon hem Nikon kablosuz tetikleme sistemi ile kullanılabilir, veya sadece Canon veya Nikon tetikleme sistemi kullanacak şekilde ayarlanabilir.
Kablosuz tetikleme sistemi mesafesi iç mekanda 25 metre dış mekanda 15 metredir.
ISO 100 ve 105mm de 58 Kılavuz numarası ile bu flaş HSS (Yüksek Hızda Enstantane), TTL, M, Multi Mode gibi modları desteklemektedir.
Çoklu Tetikleme Modu (Multi Trigger Mode)
YN568EX fotoğraf makinalarının dahili flaşı ile uzaktan ayrı bir tetikleyiciye gereksinim duymadan tetiklenebilir (sadece bazı kamera modelleri)
Otomatik ve Manuel Zoom modelarını destekler
Kapsadığı odak uzaklığı 24-105mm arasında değişmekle birlikte otomatik modda da kullanılabilir. Fullframe veya yarı frame kameraları destekler.
TTL Fonksiyonunu çok detaylı bir şekilde kullanmanıza olanak verir.
YN568EX flaşı, HSS, FEC, FEV, Rear-curtain Sync, FE Lock, Model Light gibi tüm fonksiyonları destekler.
Hızlı ve Kısa sürede Flaş Dolumu
YN568 Flaşın dolum süresi tam şarjlı ve yüksek amperli pillerler sadece 3 saniyedir. Önerilen ve tavsiye edilen piller Sanyo Eneloop 2500mah Şarj edilebilir pillerdir.

PC Sync kablosu kullanma özelliği ile stüdyo flaşları ile de aynı anda kullanılabilir.

Sesli uyarı sistemi
Sesli uyarı sistemi ile çekim esnasında çekime konstantre olmak amacıyla dolum esnasında sesli uyarı vererek flaş dolumundan ziyade çekime konstantre olmanıza olanak verir.
Model Lambası Özelliği
Depth-of-Field (alan derinliği) izleme düğmesine basıldığı zaman YN568EX flaşı 1 saniye süren devamlı bir ışık gönderecektir.
Flaş üzerinde ileri düzey ayarlamalar.
YN568EX menüsünde bazı ayarlamalar yaparak flaşı kendi tercihleriniz doğrultusunda programlayabilirsiniz.
Otomatik kayıt Özeliği
YN568EX Sık sık kullandığınız özellikleri otomatik olarak kaydeder.

Geniş açı diffuserı mevcuttur.
Yüksek enstantanede devamlı çekim modu da mevcuttur.
yn568_4_small.jpg
yn568exII_donus.jpg
Yongnuo YN568EXII Flaşa Sanyo Eneloop 2500mAh Pillerin yerleşimiYN568EX Flaş kafasının sola 180 derece dönmüş hali.