• Değerli fotoğraf severler 2022 yılı sizlere daha fazla umut, daha fazla sevinç, daha fazla mutluluk getirsin. Yaşamınızda güzel yıllar, mutlu yarınlar, gerçek dostluklar hep sizlerle olsun. Yeni yılın size ve tüm sevdiklerinize sağlık, mutluluk, neşe, başarı, bolca para, sevgi ve huzur getirmesini dileğiyle. Işığınız bol olsun... Birkarefotoğraf Ekibi.

X sistem lenslere ortalama 220 TL zam !

bipekkan

Super Moderator
Dün Fuji shop taki fiyatlara göz atarken tüm lenslere ortalama 200 TL ve üstü zam gelmiş. Örneğin Fujinon XF 18-55mm F2.8-4 R LM OIS kit lens 1.499,00 TL KDV Dahil Peşin fiyatına 166,56 TL x 9 Taksit olmuş ki taksitte fiyat farkıda yoktu önceden, Tık para ise 1.424 TL. Gövde de fiyat zammı yok şimdilik. Gövde fiyatına, kit lens ???? Çok garip Tükenmiş görünüyor ki bulduk aldık diyelim, X-A1 ' i 1.249 TL ' ye al kit lensi 1.424 TL. Ben bunu HP yazıcılarına benzetmeye başladım. 69 USD' ye 3 işlemli yazıcı al mürekkeplerine 73 USD öde ! ......Fujinon XF 55-200mm F3.5-4.8 R LM OIS te aynı şartlarda 1.499 TL yanına XF 56mm F1.2 R ilave edersek o da 2.219 TL cik toplam X-A1 gövde ile 6.466 TL. hani son MODA olsun dersen gövde X-T1 fiyatı 2.899 TL toplam 8.116 TL vay babam vay LEICA' mı alıyoruz ? Gerçi X-A1 için çok hesaplı bir alternatif var ama Fujifilm X-A1 Gümüş+Fujinon XC 16-50mm F3.5-5.6 OIS + Fujinon XC 50-230mm F4.6-5.6 OIS Kit lensle 1.499,00 TL KDV Dahil Peşin fiyatına 166,56 TL x 9 Taksit ancak lenslerin kalitesi hakkında çok emin değilim. Tek gövde fiyatı ile mukayese edilince 2 adet kit lens ~ 250 TL' ye geliyorki ????? XC -XF farkı bu kadar büyük mü? Günün moda değimiyle DÜŞÜNDÜRÜCÜ ! Kaldı ki daha o çok methedilen XF 23mm F1.4 R, XF 14mm F2,8 R felan yok işin içinde. Valla çok başarılı bir pazarlama oldu.

Son düzenleme:

bipekkan

Super Moderator
hocam ne zamandır makine araştırmıyorum ama bu fiyatlar ne böyle. stüdyo mu kuruyoruz :(
Malesef [MENTION=1]genesis[/MENTION], Aslında bir yanlış anlamaya meydan da vermek istemiyorum. Ben sürekli Amazon ve B&H' nin fiyatlarını takip ediyorum. Bazen Japonya yada USA' da özel kapanyalar yapılıyor. X serisinde o kampanyalara paralel indirimler oluyor. Aslında X serisi için fiyat dalgalanmaları normal Ancak zaten USD fiyatlarıda imansız yüksek. Doğal olaral TR fiyatlarıda dediğiniz gibi sanki stüdyo kuruluş fiyatları gibi. Birde sağlam ekonomizin (!) dışarısı öksürdüğünde TL' si verem olan döviz durumu var. İkisi bir araya geldi mi böyle imansız fiyatlar ortaya çıkıyor.
Birde benim 40D nin fotograflarına bakıyorum bir de bu aynasızlara.Neredeyse sıfır makinaya taş çatlasa 1000 TL verirler yani öldüm-bittim fiyatı, alacağım aynasız (!) bana basınçlı-su gaz fişeği sıkıp(!) uğraştıracak. Bizden geçmiş artık böyle hobby'ler mobby' ler.....:((

birkarefotograf

Administrator
Yönetici
geçenlerde bi arkadaş anlattı. ingilterenin ünlü gruplarından biri türkiyede bir kıza aşık olur, evlenir müslüman olur kendileri.

sonra şunu der siz asla gelişemessiniz. çünkü rahatınıza ve lükse aşırı düşkünsünüz.

ben cep telefonu ve teknoloji noktasında bu söze hak veriyorum. yani en iyi makine en iyi fotoğrafı çeker. ne kadar çok para verdiysen fotoğraf o kadar iyidir.