• Değerli fotoğraf severler 2022 yılı sizlere daha fazla umut, daha fazla sevinç, daha fazla mutluluk getirsin. Yaşamınızda güzel yıllar, mutlu yarınlar, gerçek dostluklar hep sizlerle olsun. Yeni yılın size ve tüm sevdiklerinize sağlık, mutluluk, neşe, başarı, bolca para, sevgi ve huzur getirmesini dileğiyle. Işığınız bol olsun... Birkarefotoğraf Ekibi.

Yeri burası mıdır ki acep ? ebay'dan lens alasım var !..

ciddi

Yönetici (Co) Administrator
Şimdi ebay'dan lens alasım var. Olympus 40-150mm R lens 120 us$ ! Oha falan oldum yani, almayanı döverler ;) !.. Yalınuuuz bunda "import charge" diyor ki bu sanırım gümrük vergisi manasında bir şey. 34 us$ da o ve etti mi 154 us$ , bir de gönderme ücreti diyor 18 us$ ! Toplamda 172 us$'a alabilcem mi yani şimdi ? E alırım !..

birkarefotograf

Administrator
Yönetici
Şimdi ebay'dan lens alasım var. Olympus 40-150mm R lens 120 us$ ! Oha falan oldum yani, almayanı döverler ;) !.. Yalınuuuz bunda "import charge" diyor ki bu sanırım gümrük vergisi manasında bir şey. 34 us$ da o ve etti mi 154 us$ , bir de gönderme ücreti diyor 18 us$ ! Toplamda 172 us$'a alabilcem mi yani şimdi ? E alırım !..

40-150 diye lens mi var abi :angel:

ciddi

Var abi Kolimpus'un :) Hehe yani Olympus'un m43 sistemler için ürettiği 40-150mm çarpan 2 olunca oluyor sana 80-300mm. lens ! Bunu Amerika'da 150 us$'a satıyorlardı birkaç ay evvel kampanyası vardı. Ben bunlardan 2 tane aldım aslında Almanya'dan ! Orada da bir kampanya görmüştüm ve TR'de 700-800 TL iken ben aldım 500 TL'den. Birkaç ay önce TR'ye gelirken getirdim. Birisini kardeşime verdim PL1'im onda. Birisini de 570 TL'ye sattık. Lens güzel, süper hafif, netliği falan da iyi. Çok iyi demiyorum tabi dikkat :) Uygun fiyata bulabilirsem alıyim diyorum kendime yine.

birkarefotograf

Administrator
Yönetici
Var abi Kolimpus'un :) Hehe yani Olympus'un m43 sistemler için ürettiği 40-150mm çarpan 2 olunca oluyor sana 80-300mm. lens ! Bunu Amerika'da 150 us$'a satıyorlardı birkaç ay evvel kampanyası vardı. Ben bunlardan 2 tane aldım aslında Almanya'dan ! Orada da bir kampanya görmüştüm ve TR'de 700-800 TL iken ben aldım 500 TL'den. Birkaç ay önce TR'ye gelirken getirdim. Birisini kardeşime verdim PL1'im onda. Birisini de 570 TL'ye sattık. Lens güzel, süper hafif, netliği falan da iyi. Çok iyi demiyorum tabi dikkat :) Uygun fiyata bulabilirsem alıyim diyorum kendime yine.

tabi yurtdışında olmanın güzellikleri bunlar diyorsun :)

(alıntı ve haberdar etme türkçeleştirme testi haha:) her şeyi test eder oldum ben ya)

ciddi

(alıntı ve haberdar etme türkçeleştirme testi haha:) her şeyi test eder oldum ben ya)

Hehe valla geç bila kalınmış test sürüşleri bunlar belki de !.. Fakat olsun, yeni üyelerimiz de dahil hepimiz hem biraz kobay hem de birer test sürücüsü olma durumundalar. Smileys yada emoticons , ne bileyim başlıklar, foto galerisi (bakalım henüz çok aktif kullanamasak da) kısa sürede görülen ve gelişen yönler. Forum çok haberdar eden bir forum oldu ama :) hani kazara gaz çıksa tarih,saat, konu detayları ile şu kişi çıkarttı diye haber gelecek üyelere haha:)
-
Benim geçen ay bir ebay tecrübem oldu. Hayatımda ilk ! Hong Kong'tan m43 to OM ve m43 to m42 2 adet adaptörü postalama dahil 25 us$'a aldım. Çok da güzel bir alış-veriş oldu. 20 güne mi ne geldi, parçalar temiz-sağlam, hiç sorun olmadı yani. Fakat her alış-veriş böyle olamaz tabi.

Son düzenleme:

ciddi

Sigma canımı şimdi sigma !

Şimdi bir lens buldum
SIGMA 18-50mm F/2,8-4,5 18-50 mm DC OS HSM - 200 yuro , bu lens TR'de kaç paradır ?